17 Temmuz 2018 Salı 20:15
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Temmuz 2016 Perşembe 10:30

MIMAKI’ye EDP’den Üç Büyük Ödül

MIMAKI, Avrupa’nın en prestijli dijital baskı ödüllerinden EDP Awards’tan, drupa 2016’da üç büyük ödül aldı. Ödüller, MIMAKI adına Mike Horsten’a takdim edildi.
MIMAKI’ye EDP’den Üç Büyük Ödül

Dünyanın lider geniş format inkjet baskı makineleri üreticisi MIMAKI, drupa 2016’ta düzenlenen EDP Ödülleri’nde (European Digital Press Association Awards) üç büyük ödülün sahibi oldu. MIMAKI UJV55-320 modeli, “3.20 Ebatlarında En İyi Geniş Format Rulodan Ruloya Baskı Makinesi”kategorisinde; MIMAKI UJF-7151 plus modeli “En İyi Direkt Objeye Baskı Makinesi”kategorisindeve MIMAKI TX300P modeli de “En İyi Rulodan Ruloya Tekstil Baskı Makinesi” kategorisinde ödüllerin sahibi oldu. Ödülleri, fuar kapsamında düzenlenen özel bir gecede MIMAKI adına, EMEA Bölgesi Pazarlama Müdürü Mike Horsten aldı.

Yaratıcı çözümler

“Bir EDP ödülü almak bile büyük bir onurken, üç ödül birden almak araştırma – geliştirme ekibimizin yaratıcılığının ve sıkı çalışmasının takdir edilmesi anlamına geliyor. Bu da sadece piyasa lideri çözümlerimizin amacına ulaştığını değil, aynı zamanda piyasada yükselmekte olan trendleri belirlediğimizi gösteriyor” şeklinde konuşan Horsten sözlerine şu şekilde devam ediyor: “MIMAKI UJV55-320, tabela ve reklam üreticilerinin makine parkuru için mükemmel bir tamamlayıcı olduğu kadar, aynı zamanda yeni gelir kaynakları arayan işletmeler için oldukça uygun fiyatlı bir giriş seviyesi baskı makinesi. MIMAKI UJF- 7151 plus ise düşük maliyetli ve yüksek hacimli üretimler için hızlı baskı kapasitesi sayesinde dijital baskılar, obje ve tabaka baskılar için en ideal çözümü sunuyor.”

MIMAKI TX300P-1800 ile tekstil baskısında analogdan dijitale ve daha merkezi üretimden dağılmış bir üretime doğru geçiş yaşanıyor. Müşteriler artık transfer baskı dışında pamuklu kumaşa da karmaşık bir işlem yapmadan baskı yapmak istiyor. TX300P-1800 modeli de artan bu taleple birlikte pamuklu kumaşa pigment boya ile direkt baskı yapabilme becerisine sahip. Makineye EDP Ödülü kazandıran en büyük özellik de bu.

Uygun maliyetli geniş format

MIMAKI UJV55-320, saatte maksimum 110m2 baskı hızına ve 1200dpi baskı çözünürlüğüne sahip uygun fiyatlı bir rulo beslemeli geniş format baskı makinesidir. Makine, düşük enerji tüketen UV LED lambaların kullanıldığı UV kürlemeli boyalar ile baskı yapmaktadır. Bu da tabela ve reklam baskılarının hemen kurumasını sağlıyor ve kuruma için ilave bir bekleme süresine gerek kalmıyor. Baskılar anında uygulama için hazır oluyor. Bu özellik sayesinde işlerin hızlı teslim edilmesi sağlanıyor. Ayrıca, UV kürlemeli boyalar sağlığa zararlı bileşenler içermemesinden dolayı, çevreye verdiği zararları en aza indirmektedir.

MIMAKI UJV55-320 modelinin diğer özellikleri ise şu şekildedir:

• Cyan, magenta, sarı, siyah, beyaz, light cyan ve light magenta boya, 4 renk modunda ya da 6 renk + beyaz boya modunda kullanılabilir.

• Beyaz boyalar şeffaf ya da renkli baskı materyali üzerinde yüksek kaliteli ve canlı görsellerin elde edilmesini sağlar. Renklibeyaz- renkli olacak şekilde üç katmanlı sandviç baskı özellikle vitrin baskıları ve arka aydınlatmalı reklam panoları için idealdir. MIMAKI Boya Sirkülasyon Teknolojisi beyaz boyaların baskı kalitesini korur ve boya sarfiyatını azaltır.

• Operatörlerin arkadan aydınlatmalı uygulamalarda baskı kalitesini kontrol etmesini kolaylaştıran entegre LED lambalar, bu sayede uygulama için bir ön izleme imkanı sağlıyor ve zamandan tasarruf sağlıyor.

• Otomatik nozül hata tespit fonsiyonu ise, hatalı ve/veya temizlenmemiş nozülleri önceden belirleyerek kesintisiz baskı imkanı sunuyor.

• Çift rulo seçeneği, iki farklı işin simultane olarak aynı baskı materyali üzerinde yapılmasını sağlıyor.

• MIMAKI İleri Pass Sistemi (MAPS) ile beraber RasterLink 6 yazılımıda yüksek baskı hızında ve uzun süren baskılarda dahi kalitenin aynı kalmasını sağlıyor ve bantlama olasılıklarını azaltıyor.

Endüstriyel Küçük Format

MIMAKI UJF-7151 plus endüstriyel küçük format UV LED flatbed baskı makinesi, hassas boya damlası yerleştirme özelliği ile yüksek seviye verimlilik ve üstün görüntü kalitesi sunuyor. 710 x 510 mm büyük baskı alanına sahiptir. Sınıfının en iyisi olan bu makine, geliştirilmiş baskı tablası yapısı sayesinde on-demand endüstriyel küçük format baskılarda daha güçlü ve güvenilir baskılar sunar. İnce çizgiler, köşeler ve küçük metinler dahi kristal netliğine sahiptir. Makine aynı anda renk ve lak baskı olanağı sağlar.

MIMAKI UJF-7151 modelinin diğer özellikleri ise şu şekildedir:

• Yüksek hassasiyete sahip baskılar için geliştirilen mekanik yapı

• Üstün baskı kalite kontrol teknolojisi

• Anti-banding özelliği

• Görüntü verilerini işlemek için desenleri tekrarlayarak görüntüyü oluşturan MIMAKI Fine Diffusion (MFD) sistemi, desenlerin tekrarı ile oluşacak görüntü sorunlarını azaltarak baskı kalitesini artırır.

• 4’ü düz 2’si çapraz dizilimli olmak üzere 6 adet baskı kafası, baskı hızını artırır

• Kafa içerisindeki boya sirkülasyon mekanizması sayesinde kesintisiz baskılar elde edilir

• Tıkalı nozüller otomatik tespit edilir ve temizlenerek kurtarılır; böylece boya sarfiyatı en aza indirilir. Nozül Kurtarma Sistemi, nozüllerdeki tıkanıklık durumunda bakım ve servis için zaman ve imkanının olmadığı durumlarda, baskı verimliliği ve kaliteden ödün vermeden sağlam nozüller ile tıkalı olanları destekler.

Tekstilde düşük metrajlı üretim

MIMAKI TX300P-1800 ise düşük metrajlı on-demand (talep üzerine) üretimlerde pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış 1.8m’lik rulodan ruloya direkt tekstil baskı makinesidir. Makine, yüksek üretim hızı sunar ve numunelerin çok kısa sürede üretilmesini sağlar. Özellikle doğrudan kumaşa baskı için geliştirilmiş 8 renkli inkjet baskı makinesi, 4 adet piezo baskı kafasına sahiptir. MIMAKITx300P-1800, hatasız boya damlası atışı yapılmasını sağlayan yüksek kafa boşluğuna sahip yeni gelişmiş bir baskı kafası kullanmaktadır. Böylelikle çok farklı kumaş türlerine yüksek kaliteli baskı yapılması mümkün olmaktadır.

MIMAKI TX300P-1800 modelinin diğer özellikleri ise şu şekildedir:

• 6 ila 24 pl arası değişen boya damlacık seçeneği ile 1080dpi baskı çözünürlüğü

• Geleneksel baskı makinelerine kıyasla iki kat daha hızlı olan makine saatte 68m2 baskı hızına sahip.

• Tx300P-1800’de bulunan gelişmiş teknoloji, yılların tekstil inkjet baskı makinesi araştırması ve gelişmesine bağlı olarak MIMAKI’nin özgün ve güvenilir tekniklerinin sonucunda en iyi gerdirme işleminin yapılmasını sağlarken bunu başarmaktadır.

• Süblimasyon, dispers, reaktif &asit ve tekstil pigment boya seçimi sayesinde farklı uygulama ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt verir.

• Nozül Kurtarma Sistemi sayesinde tıkalı nozüller otomatik olarak tespit edilir ve kesintisiz bir baskı sağlanır.

• Standart MIMAKI RasterLink6 ya da TxLink3 Lite ile renkler vektör ve raster veriler üzerinde kolay bir şekilde değiştirilir.

• Raportlama ve aynalama şablonları da dahil olmak üzere tek bir görüntüden büyük dikişsiz şablonlar oluşturulabilir.

• Hedef rengi tutturmak için ICC profilleri sihirbaz izlenerek basit bir şekilde oluşturulabilir.

Bu haber toplam 3871 defa okunmuştur
Etiketler: , , ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.