17 Temmuz 2018 Salı 20:16
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Haziran 2016 Perşembe 23:33

HP Latex 370 Baskı Makinesi Yeni İş Alanları Sunuyor

Yeni HP Latex 370 baskı makinesi büyük formatlarda üretim yapan grafikerlere yeni iş alanları keşfetmeye, çevresel sonuçları azaltmaya ve kar marjlarını arttırmaya yönelik olanak sunmaktadır.
HP Latex 370 Baskı Makinesi Yeni İş Alanları Sunuyor

HP yeni HP 370 Lateks Baskı makinesini hızlı baskı makineleri ve küçük ila orta düzeyde baskı hizmetleri tedarikçilerine yönelik kolaylıkla genişletilebilen büyük formatlı baskı kabiliyetleri olanağını sağlamakta olup yeni uygulama alanları sunmaktadır. Aynı zamanda daha sağlıklı üretim alanı oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Aynen 300 serisine ait diğer modeller gibi, yeni HP Lateks 370 baskı makinesinde de 831 HP lateks mürekkep kullanılmaktadır, bu mürekkep olağanüstü bir şekilde çizilmeye karşı dayanıklıdır. Bu üçüncü nesil lateks baskı makineleri bir önceki teknolojinin radikal bir şekilde terk edilmesini temin etmektedir. İspanya, Barcelona’daki yeni Grafikler Deneyimi Merkezinin resmi açılışı esnasında HP, HP Lateks baskı makineleri kullanılarak üretilen çeşitli tabela, teşhir ve duvar dekorasyon ürünlerini sergiledi.

Latex teknolojisine ilgi her geçen gün artıyor

EMEA Büyük Formatta Üretim & Sanayi Baskılama Genel Müdürü Arzu Babaoğlu’na göre, HP’nin Lateks teknolojisi son derece başarılı olup, bunun üzerinden geliştirme çalışmaları devam etmekte. HP’nin öngörüsüne göre, 2018 yılında Lateks baskı makineleri sevkiyatlarının yarısı düşük volümlü büyük formatlı baskı makinelerinden teşkil edecektir. Söz konusu teknolojideki sürekli gelişmeleri sayesinde ve fuarda sergilenen numunelerden anlaşılacağı üzere, PVC, vinil ve tekstil gibi daha geniş çeşitlilikteki yüzeyler üzerine baskı yapma olanağı bulunmaktadır. HP 2008 yılında ilk nesil lateks baskı makinelerini lanse etmiş olup bu makineler su bazlı olup solvent ve ekosolvent baskı makinelerine alternatif olarak üretilmiştir. 15 bin adetten daha fazla makine son 6 yıl zarfında dünya genelinde sevk edilmiş bulunmaktadır, HP lateks baskı makinelerinin popülaritesi hızlı bir şekilde artmıştır, buna mukabil solvent ve ekosolvent baskı makinelerinde %33 oranında azalma kaydedilmiştir. Ekosolvent mürekkeplerdeki kokunun standart solvent mürekkeplerinde mevcut baskın kokuya sahip olmayabilirler ancak yine de solvent içerirler. Ve bu nedenledir ki, bunların açık havada havalandırılmaları gerekmektedir. Daha büyük oranda müşterilerin solvent cihazlardan geçiş yapmalarını teminen, HP 831 Latex Inks (Lateks Mürekkepler) sert solvent mürekkeplere kıyasla PVC banner ve vinil uygulamalarında çiziklere karşı dayanıklılık sunmaktadır, buna karşılık, HP Latex Optimizer (Geliştirici) makinesi yüksek hızda yüksek kaliteli baskı kabiliyeti sunmaktadır.

Üçüncü nesil HP Lateks mürekkepleri aynı zamanda daha sağlıklı çalışma ortamı oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır, şöyle ki, tamamen kuru, rötuş işlemlerine ve teslime hazır bir şekilde kokusuz baskı sunmaktadır.Üçüncü nesil, su bazlı HP Lateks mürekkep teknolojisi gücü sayesinde, yeni HP Latex 370 baskı makinesi, düşük volümlü üretim yapan müşterilerin dış ve iç mekân uygulamalarını daha etkin bir şekilde gerçekleştirme olanağını vermekte olup iyileştirilmiş dayanıklılık ve görüntü kalitesi sağlamaktadır. HP Mobile App ile baskı makinenizi her yerden izleyin. HP, HP Lateks Mobil uygulamasının bundan böyle dünya genelinde indirilmek üzere hazır olduğunu duyurmuş bulunmaktadır. Dört ay önce ortaya çıkarılan yeni büyük formatlı mobil app baskı makinesi sayesinde HP Lateks 310, 330, 360 ve 360 Baskı makineleri uzaktan izlenebilecektir, buna çalışma bilgisi, baskı durumu ve uyarılar dâhildir.

HP Latex Mobile app sayesinde, Baskı Hizmetleri Tedarikçileri (BHT’ler) baskı işlerinin durumunu ofis içinde veya dışında olmak üzere herhangi bir yerden takip edebileceklerdir, ayrıca herhangi bir aksilik ile karşılaşmamak adına işlerin tamamlanmasını, baskı durumunu ve tedarikleri izleyebileceklerdir.

“BHT’ler HP Latex Mobile app’e oldukça büyük ilgi göstermişlerdir,” diye konuşan HP Büyük Formatlı Tabela ve Teşhir Bölümü Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Xavier Garcia, “Artık bu işin uzaktan izlemeli olması hususu sıradan hale gelmiştir, dolayısıyla bu esnekliği baskı işlerine kadar genişletmek gayet doğal olmuştur. HP Latex Mobile app ile günümüzün iş tarzına uygun şekilde baskı işlemlerinin ayarlanması hususu ile büyük bir adım atılmıştır.”

Bu haber toplam 4213 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.