15 Ağustos 2020

FESPA BU YIL SPOR GİYİME ODAKLANIYOR

FESPA BU YIL SPOR GİYİME ODAKLANIYOR
FESPA'nın hızlı moda fabrikası olan Print Make Wear, bu yıl 24-27 Mart tarihlerinde Madrid’de düzenlenecek FESPA 2020 Fuarında spor giyime odaklanacak.


FESPA’nın yeni etkinliği Sportswear Pro kapsamında organize edilen Print Make Wear, kişiselleştirilmiş, sürdürülebilir ve isteğe bağlı üretimi kolaylaştıracak araçları sergileyecek. Bu özellik, spor ve atletik giysiler için canlı bir uçtan uca üretim süreci yaratacak. Print Make Wear, FESPA Global Print Expo 2019’un en çok ilgi gören etkinliği oldu. Bunun en önemli nedenlerinden biri de tasarımdan baskıya ve sonlandırmaya kadar giysi baskısının tüm yönlerini gözlemleyebileceğiniz bir ortak alan yaratması. FESPA 2020 ziyaretçileri de bu yıl dijital baskı teknolojisinin, yazılımının ve otomasyonunun spor giyim üretiminde nasıl devrim yaratabileceğini ve piyasaya yeni potansiyel yollar tanımlayabileceğini ilk elden görme fırsatı verecek.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi Print Make Wear, CAD / CAM, tasarım ve baskı öncesi, üretim iş akışları, sınıflandırma, baskı, kurutma, kesme, dikiş, kaynak ve süsleme dahil giysi üretim sürecindeki her adımı ele alacak. Bu özellik, FESPA Global Print Expo 2020 ile Sportswear Pro 2020 arasında fiziksel bir bağlantı görevi görecek. Bu yılki etkinlikte yan yana çalışan iki iş akışı bulunmaktadır. Birincisi, ziyaretçilerin bir erkek koşu tişörtü veya kadın yarışçı yelek ve tozluklarını sipariş edebilecekleri ve özelleştirebilecekleri boş spor giyim ve atletik giysiler üzerine doğrudan giysiye (DTG) baskı yer alacak. Rulodan ruloya baskıyı kapsayan ikinci iş akışı, tüm giysi üretim sürecini web’den baskıya ve nihai teslime kadar çoğaltarak, yerinde basılı, kesilmiş, dikilmiş ve paketlenmiş örnek kumaşları sergileyecek. Basılan örnekler bir arada sergilenecek ve modeller tarafından giyilecektir. Print Make Wear, çağdaş giysi üretiminde talep üzerine baskı ve kişiselleştirmenin faydalarını sunarken, sürdürülebilirlik de önemli bir odak alanı olacak.

Ayrıca, aşağıdaki başlıkları içeren bir dizi konuyu kapsayan konuşmalar yer alacak:

• Hazır giyim üretiminde renk yönetimi için en iyi uygulama

• Moda teknolojisi ve otomasyon

• Sürdürülebilir tekstil üretiminin olumlu etkisi

• Spor giyim üretiminde en büyük zorluklar

FESPA CEO’su Neil Felton şunları söylüyor: “Spor giyim ve hızlı moda, tekstil baskı topluluğumuzdaki en dinamik büyüme alanlarından ikisi.Ayrıca, araştırmamızın da gösterdiği gibi, şu anda spor giyim üretimini etkileyen birçok trend özel baskılara yansımaktadır. Bunu akılda tutarak, Print Make Wear, ziyaretçilerimize bu iki heyecan verici sektör arasındaki ortak noktaları göstermek için mükemmel bir alandır. Giysi baskısına olan bilgi düzeyleri veya yatırımları ne olursa olsun, Madrid’deki Print Make Wear ziyaretçilerinin süreç iyileştirme ve farklılaştırma fırsatlarını daha derinden anlayacağından eminiz. ”Bu içerik 11254 defa okundu.