15 Ağustos 2020

PİGMENT REKLAM PAZARDAKİ İDDİASINI FESPA EURASIA 2019’DA TEYİT ETTİ

PİGMENT REKLAM PAZARDAKİ  İDDİASINI FESPA EURASIA 2019’DA  TEYİT ETTİ
UV baskı alanındaki çözümlerini FESPA Eurasia 2019’da sergileyen Pigment Reklam, fuar boyunca önemli satış anlaşmalarına imza attı. Ziyaretçilerden yeni yatırımlar konusunda güçlü bir talep alan Pigment Reklam, yeni yılda ürün portföyünü genişletmeye ve pazardaki gücünü arttırmaya devam edecek.


Pigment Reklam, 5-8 Aralık tarihleri arasında katıldığı FESPA Eurasia 2019 fuarında UV baskı çözümleriyle ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi. Plamac markasına ait Pegasus 3200 UV roll to roll baskı makinesi, MU6090 akıllı UV flatbed baskı makinesini, Morpho 2513 UV Flatbed baskı makinesi ve LJ3200SG roll to roll eko solvent baskı makinesini sergileyen Pigment Reklam, hem önemli satış anlaşmaları gerçekleştirdi hem de yeni çözümleri hakkında sektör profesyonellerini bilgilendirdi. Fuarın kendileri açısından oldukça verimli geçtiğini söyleyen Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan şunları dile getirdi; “2019 yılının son önemli fuarı olması nedeniyle hazırlık aşamasında FESPA Eurasia fuarına dönük ciddi beklentilerimiz vardı. Eylül ayında katıldığımız Sign İstanbul 2019 fuarında gerçekleştirdiğimiz müşteri görüşmeleri FESPA Eurasia 2019 fuarında karara bağlandı. FESPA Eurasia’ya gelenlerin tamamen makine yatırımına ve 2020 yılı çalışmalarına odaklandıklarını gördük. Bu nedenle yatırım kararlarının alındığı, anlaşmaların imzalandığı bir fuar yaşadık.”

 

UV baskı çözümlerine talep artıyor

 

Fuar boyunca Plamac markalı gelişmiş UV ve eko-solvent baskı makinelerinin çalışır halde sergilendiğini belirten Serkan Çağlıyan, ziyaretçilerin hem makinenin performansını görebildiğini, hem de basılan numuneler ve uygulamalar hakkında net fikre sahip olabildiğinin altını çizdi. Hem pazarda hem de fuar ziyaretçileri arasında UV baskı çözümlerine dönük artan bir talep olduğunu kaydeden Çağlıyan, giriş, orta ve endüstriyel seviyelerdeki üreticilere hitap eden çözümlere sahip olduklarını hatırlattı; “Pegasus 3200 UV roll to roll baskı makinemiz duvar kağıdına ve kumaşa baskı yapabilen kapasitesiyle standımızda öne çıkan ürün oldu. Bu satışımızın yanı sıra, bir tane de promosyon ve hediyelik eşya sektörü için Morpho 2513 UV Flatbed baskı makinesi satışımız gerçekleşti. Netleşen bu iki satışın yanı sıra, nihai kararın fuar sonrasında verileceği 4-5 görüşmemiz daha bulunuyor. Ayrıca promosyon ve hediyelik eşya sektörü için MU6090 akıllı UV flatbed baskı makinemiz ilgi çekmeyi başardı. LJ3200SG roll to roll eko solvent baskı makinemiz tabela ve endüstriyel reklam endüstrisi için ideal bir çözüm olduğunu kanıtladı.” Fuarda endüstriyel matbaalar, reklamcılar ve hediyelik eşya pazarından profesyonellerle görüştükleri bilgisini paylaşan Çağlıyan, UV baskı konusunda deri sanayinde de talep artışı olduğunu açıkladı. Çağlıyan; “2020 yılında bu görüşmelerin realize olmasını bekliyoruz. Hem Plamac hem de swissQprint markalarımız ile satışlarda artış bekliyoruz. 2020 yılında ayrıca kendimize tekstil alanında yeni bir baskı makinesini pazara sunacağız. 2020 pazar anlamında bizlerin büyümeyi sürdürdüğü bir yıl olacak” diye konuştu. FESPA Eurasia 2019 fuarında sadece makine sergilemenin ötesinde sektördeki duruşlarını da gösterdiklerini ifade eden Çağlıyan, daha stabil çalışan makineler ile katma değeri yüksek ürünlerin üretilebileceğini sözlerine ekledi. Çağlıyan; “Bizler için birlikte çalıştığımız firmalar birer referanstır. Makinelerimizin kurulu olduğu ve hizmet verdiğimiz firmalar, pazarda makinenin kendini tanıtması için asli unsurdur. Müşterilerimizde düzgün çalışan, kaliteyi koruyan ve servise ihtiyaç duymayan makinelerimiz artık kendileri için konuşur hale geliyor ve kendilerini tanıtıyorlar” dedi.

 

2020 yılında pazarda büyüme bekliyoruz

 

Dijital baskı pazarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Serkan Çağlıyan, 2018 ve 2019 yılında pazarda yatırım yavaşlamaları yaşandığına değindi. “Yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle baskıcılar yatırım kararlarında daha temkinli ve yavaş hareket etti” diyen Çağlıyan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu ise kurulu teknolojilerde eskimeyi beraberinde getirdi. Yeni teknolojiler için yatırım talebi 2019’un ikinci yarısından itibaren kendisini hissettirmeye başladı. Hatta son 3-4 ayda yatırımlara ilişkin canlanmanın işaretleri güçlü olarak alınmaya başlandı. Hem döviz kurundaki denge hem de banka faizlerindeki düşüş yatırımlarda etkili olacaktır. Yatırıma dönük bu olumlu gelişmeler çözüm sağlayıcılar olarak bizleri de daha fazla umutlandırıyor.”

 

Yeni UV boyalar yeni olanaklara imkan tanıyor

 

Pigment Reklam olarak baskı endüstrisine yenilikçi UV boyalar da sunduklarını söyleyen Serkan Çağlıyan, GREENGUARD Gold sertifikalı bu boyaların daha önce mümkün olmayan baskıları gerçekleştirebildiğini aktardı. Çağlıyan şunları dile getirdi; “Daha önce lateks ve su bazlı mürekkeplerle elde edilebilen baskılar artık Pigment Reklam’ın bu üstün UV boyaları ile gerçekleştirilebiliyor. Çünkü bu boyalarla aynı sınıfta sertifikalara sahiptir. Gelişen özellikleriyle UV boyalar artık daha geniş bir alana hitap ediyor. Kokusuz özellikleri onları iç baskı uygulamaları için ideal hale getiriyor. Çocuk ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulundurmuyor. Oyuncak sanayinde bu boyalarımız kullanılabiliyor. Ayrıca boyalarımızda ihracat için özel sertifikalar bulunuyor. Yani bu boyalarla yapılmış işler ihraç edilebiliyor. İhracat ise, yeni pazar olanakları anlamına geliyor.”Bu içerik 11070 defa okundu.