YENİ BİR YAZICIYA İHTİYACINIZ OLDUĞUNUN 4 İŞARETİ

YENİ BİR YAZICIYA İHTİYACINIZ OLDUĞUNUN  4 İŞARETİ
Sorun çıkaran yazıcı, uzun zamandır var olan bir işyeri klişesidir. Öyle bir klişe ki, pek çok ofis çalışanı bunu iş hayatının ayrılmaz bir parçası olarak kabullenmiştir. Fakat, ister inanın ister inanmayın, bu durum kader değil Ofis tipi yazıcı ve MFP’ler, doğru biçimde seçildiklerinde ve kullanıldıklarında hayat kurtarıcı birer ekipmandırlar.


Sorun çıkaran yazıcı, uzun zamandır var olan bir işyeri klişesidir. Öyle bir klişe ki, pek çok ofis çalışanı bunu iş hayatının ayrılmaz bir parçası olarak kabullenmiştir. Fakat, ister inanın ister inanmayın, bu durum kader değil Ofis tipi yazıcı ve MFP’ler, doğru biçimde seçildiklerinde ve kullanıldıklarında hayat kurtarıcı birer ekipmandırlar. Ofis çalışanları değerli saatlerini arızalı baskı cihazlarının çalışmasını beklerken harcayabilirler ve yazıcı sorunlarını çözmeye harcanan her dakika, daha önemli projelerden kısılan bir dakikadır. Bütçeden sorumlu yöneticiler yeni bir MFP ya da yazıcıya yatırım yapmak konusunda isteksiz olabilirler, ancak ofisteki bir ya da birden çok yazıcıda aşağıdaki 4 önemli işaretten biri varsa, bu yatırımın zamanı çoktan gelmiş demektir.

1. Kağıt Sıkışmaları Gününüzün Bir Parçası Haline Geldiyse

Hiç bir toplantıya yetişmeye çalışırken yazıcı ekranında “kağıt sıkışması” kelimelerinin yanıp söndüğünü görerek dehşete kapıldınız mı? En iyi yazıcılarda bile çeşitli sebeplerle zaman zaman kağıt sıkışmaları gerçekleşebilir. Hatta bu durum çoğu zaman cihazın kendisinden değil, kağıtların yerleşiminden kaynaklanır. Ancak bu sorunun sık sık, belki de her gün yaşanıyor olması yazıcınızın miadını doldurduğuna ya da doldurmak üzere olduğuna dair en büyük sinyallerden biridir. Bunun yanı sıra, çalışanlar haftalarının büyük bir kısmını buruşmuş kağıtları baskı cihazından kurtarmaya çalışarak harcamaktan hiç de memnun olmazlar ve bu durumun verimliliklerine olumsuz biçimde yansıması olasıdır.

2. Farklı Tip ve Ağırlıkta Kağıtlarla Çalışamıyorsanız

Yazıcınız zarfa ya da etikete baskı yapabiliyor mu? Yoksa standart yazıcı kağıdından başka bir şeye yazdırmayı ret mi ediyor? Peki, farklı kağıt boyutlarını kullanabiliyor musunuz? Yazıcınız kağıt tipleri ve boyutları konusunda fazla sınırlayıcıysa, pazarlama departmanınızı memnun etmeniz zor olabilir. Belki de ofisiniz için pek çok tip ve ağırlıktaki kağıdı destekleyebilen yüksek teknoloji ürünü bir yazıcı kiralama anlaşmasını değerlendirmeye başlamanın tam zamanıdır.

3. “Hız” Kelimesinin Yazıcınızın Sözlüğünde Yeri Yoksa

“Yazdır” düğmesine bastınız ancak hiçbir şey olmadı. Beklediniz, beklediniz, beklediniz... Tam umudunuzu yitirip masanıza geri dönmeye hazırlanırken yazıcınız gönderdiğiniz dokümanı basmaya başladı, ama şimdi de son derece yavaş hareket ediyor. Yeni nesil yazıcı ve MFP modelleri, kalabalık grafikler, renkli görseller gibi parçaları bile göz açıp kapatıncaya kadar işleyebilir ve basabilirler. Yeni bir yazıcı ya da fotokopi kiralama seçeneğini gözden geçirerek yalnızca iş arkadaşlarınızı daha verimli hale getirmekle kalmaz, onları baskılarını beklemenin stresinden ve erken beyazlayan saçlardan da korumuş olursunuz.

4. Her Baskıda İstediğiniz Kaliteyle Karşılaşacağınızdan Emin Olamıyorsanız

Yöneticinizin bir müşteriye yapılacak sunum için renkli grafikler ve görsellerle tamamlanmış bir rapor yazdırdığını, baskısını aldığında ise piksellere ayrılmış göz ağrıtan fotoğraflar ve okunamayan, karmakarışık grafiklerle karşılaştığını hayal edin. Sorunun tonerden kaynaklandığını düşünerek hemen kartuşları değiştirdiniz, ama sonuç değişmedi. Eski model ve kullanım ömrü dolduktan sonra yenilenmeyen yazıcıların sağladığı baskı kalitesi zaman içinde düşebilir ve şirket dışına gönderilecek ya da önemli işlerde kullanılacak baskılar için dışarıdan hizmet almak zorunda kalabilirsiniz. Bu, başlangıçta makul bir çözümmüş gibi görünse de, uzun vadede işletmeniz için ciddi baskı maliyetleri doğurur. Yüksek baskı kalitesi sizin için bir ihtiyaçsa, bu ihtiyacınızı ofis içinde karşılayacak birçok fonksiyonlu fotokopi makinesi ya da yazıcı kiralama çözümünü araştırmanız çok daha faydalı olabilir.

Kaynak: KyoceraBu içerik 713 defa okundu.