SWISSQPRINT YETKİNLİĞİNİ İLERİYE TAŞIYOR: MÜREKKEP LABORATUVARINI AÇTI

SWISSQPRINT YETKİNLİĞİNİ İLERİYE TAŞIYOR: MÜREKKEP LABORATUVARINI AÇTI
UV baskı uzmanı swissQprint, açtığı yeni mürekkep laboratuvarı ile müşterilerine çok yönlü, ideal bir çözüm sunmak için, mürekkep alanındaki uzmanlığını genişletti. Bu laboratuvarda uzman yeni bir ekip kalite kontrolünde ve çeşitli mürekkeplerin testlerini gerçekleştirmek üzere görev alıyor.


UV baskı teknolojileri uzmanı swissQprint, dijital geniş format baskı makinelerinin geliştirilmesi ve üretilmesinde son dönemde önemli başarılar elde etti. Mekanik, kontrol sistemleri ve yazılımları tek bir çatı altında ortaya çıkaran firma, çalışmalarında yeni bir alana daha kavuştu. swissQprint’in İsviçre Kriessern’deki merkez binasında gelişmiş bir mürekkep laboratuvarı açarak, yeni çalışmalarında ve geliştirmelerinde önemli bir avantaj yakaladı.

İsviçre’de açılan laboratuvar ve istihdam edilen uzmanlar swissQprint’in UV baskı alanındaki yenilikçi vizyonuna destek sağlayacak. swissQprint CEO’su Reto Eicher; “Yetkinliğimizin bu şekilde genişlemesi, müşterilere geniş kapsamlı, optimum bir çözüm sunmamız için tasarlandı” dedi. Eicher, kurulan yeni mürekkep laboratuvarının, öncelikle kullanılan mürekkeplerin kalitesini ve uygulamaya uygunluğunu sağlamaktan sorumlu olacağını açıkladı.

Yeni oluşturulan İsviçreli uzman ekip, mürekkep tedarikçileri ile her konuda temas halinde çalışıyor. Tabii ki, bu değişim aynı zamanda kesintisiz bir geliştirme süreci anlamına geliyor. swissQprint’te her zaman, ürün geliştirme ve seri üretim konusunda pazardan hızlı ve doğrudan bir bilgi ve geri bildirim akışı olmuştur. Yakınlık her şeye yardımcı oluyor. Ürün yöneticileri ve teknisyenleri, kontrol sistemleri ve yazılım mühendisleri, üretimden sadece bir ya da iki kapı uzakta çalışıyor. Böyle bir esneklik, iyi tasarlanmış ve yüksek kaliteli geniş format baskı makineleriyle bilinen swissQprint’in gücünü oluşturuyor.

Firma şu anda İsviçre’deki merkezinde 100’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve sürekli büyümeyi hedefliyor. Reto Eicher “Geleceğe güvenle bakıyoruz” dedi. ABD, İspanya, Almanya ve Japonya’daki 30’dan fazla partnere yardımcı için, satış ve servis operasyonlarında görevli yaklaşık 40 kişi daha swissQprint’in alt şirketlerinde çalışıyor.Bu içerik 908 defa okundu.