ROLAND TRUEVIS VG2 İNANILMAZ RENKLERİ İLE MÜŞTERİ TESTİNİ GEÇTİ

ROLAND TRUEVIS VG2 İNANILMAZ RENKLERİ İLE  MÜŞTERİ TESTİNİ GEÇTİ
“Ve sonunda gerçek turuncu” Hollandalı tabela uzmanı Gielen Reklam (Valkenswaard), Roland’ın yeni 8 renkli bas/kes makinesinin başarılı beta testi konusunda son derece hevesli. Hatta oldukça mutlu, hemen iki tane makine satın aldı: “Yeni turuncu mürekkebin eklenmesi, belirli kurumsal kimlik renkleriyle daha iyi baskılar yapma fırsatını sunuyor.”


Gielen Reklam’ın üretim alanında zaten altı tane Roland yazıcısı var ve iki TrueVIS VG2 cihazına yapılan yatırımla şimdi sekiz tane cihaza sahip oldu. Bu nedenle yeni cihazın sınırlarını zorlayan ideal müşteri oldu.

YENİ NESİL

TrueVIS VG2, Roland DG’nin en yeni bas/kes makinesidir. Roland DG Benelüks Pazarlama Müdürü Karel Sannen, “Bu gelişme ile bizim için çok önemli olan bas ve kes pazarında, önceki 16 nesil ürünle birlikte 3O yılı aşkın bilgi birikimi ve deneyim kazandık.” diyor. “Donanımda, daha geniş bir renk gamı için turuncu mürekkep de dahil olmak üzere mürekkepte ve aynı zamanda yazılımda 4O’tan fazla yeni ve geliştirilmiş işlev ve özellik sunduk. Bununla birlikte, bu gelişmeler önceki nesillere göre daha iyi performans sağlıyor. TrueVIS VG2’nin geniş format baskı çözümlerinde yeni bir standart belirlediğine inanıyorum. Bu nedenle beta testi müşterilerimizin bu görüşü desteklemelerinden çok mutluyum.”

DAHA İYİ KURUMSAL KİMLİK RENKLERİ

Mart ayında piyasaya sunulan TrueVIS VG2, sekizinci renk kanalında turuncu veya beyaz renkli CMYK x 2 ve CMYKLcLmLk gibi çeşitli mürekkep yapılandırmalarına sahiptir. Gielen Reklam’ın sahibi Chris Gielen, sekizinci renk olarak turuncu rengi seçti çünkü başka bir Roland sisteminde beyaz mürekkebe sahipti: “Motor sporları şirketleri için çok fazla baskı yapıyoruz ve beyaz mürekkeple, metalik renk gibi farklı bir folyo türüyle harika efektler yaratabilirsiniz. Öte yandan turuncu mürekkep, zorlu kurumsal renklerin daha iyi baskılarını yapma seçeneğini sunuyor. Ben ticari baskı dünyasından geliyorum. Dört renkli baskı ile kurumsal tasarımda turuncu renk olduğunda her zaman sorun yaşadık; yanına yerleştirdiğiniz Pantone renk kılavuzunun ne olduğuna bakılmaksızın, dört renkli işlem baskısı ile üretildiğinde genellikle kahverengine yakın renkte çıktı aldık. Ya da ek bir PMS spot rengiyle çalışmak zorunda kaldık. Dört renkli inkjet aynı sorunu yaşayabilir. Roland bu sorunu yeni turuncu TR2 mürekkebi ile artık çözdü.” Karel Sannen ekliyor: “Yazılım, kullanıcıların marka renklerini hızlı ve doğru bir şekilde yeniden üretmelerine yardımcı olan Turuncu Renk Sistem Kütüphanesi gibi özellikler içeriyor. Kullanıcılar, Pantone O21 gibi belirli bir turuncu mürekkep rengini seçebiliyor veya size parlak yeşil ve koyu mavi renk veren canlı bir renk tercih edebiliyorlar. Yeni TR2 mürekkepler ve Gerçek Zengin Renk ayarımızla gerçekten göz kamaştıran şaşırtıcı renkleri kolayca basabilirsiniz.”

BENZERSİZ RENK GÜCÜ

Sannen, daha önce görülmemiş renk gücüne ek olarak TrueVIS TR2 mürekkeplerinin çizilmeye karşı daha dirençli olduğunu belirtti. “Son yıllarda, diğer üreticiler lateks ve UV mürekkepleri gibi yeni teknolojiler pazarlamaya başladılar. Ancak sektörümüzdeki birçok profesyonel gibi, PVC ve TrueVIS mürekkeplerimiz gibi esnek malzemelerin mükemmel bir kombinasyon olduğunu düşünüyoruz. Turuncu dahil yeni TR2 mürekkepleri çok çeşitli uygulama alanını destekliyor ve en uzun ömürlü sonuçları sağlıyor: TR2 mürekkepleri, üç yıl dış mekan kullanımı sonrasında bile renklerini koruyorlar. Bu yeni TR2 mürekkeplerle, basılı filminizi altı saat sonra lamine edebilir ve sonrasında, diğer mürekkeplerde olduğu gibi 24 saat veya daha fazla bekleme süresi olmadan hemen uygulayabilirsiniz. Dahası, Avery Dennison’dan bir ICS garantisi aldık ve 3M, renk yapılandırmalarımız için iki kez MCS sertifikası verdi.”

EN UYGUN VERİMLİLİK

TrueVIS VG2 donanımı da çeşitli şekillerde geliştirilmiştir. Sannen, bunun müşteri verimliliğine nasıl fayda sağladığını açıklıyor: “Makinenin başlatma prosedürü kısaltıldı ve temizleme döngüsü en aza indirildi. Bu zaman ve mürekkepten tasarruf sağlıyor.” Bir nozül üretim sırasında başarısız olursa, Nozül Maskesi işlevi baskı kafasının o kısmını kapatıyor: “Onarımlar tamamlanıncaya kadar baskı yarı hızda devam ediyor. Bu nedenle, kullanım dışı kalma süresi ve buna bağlı olarak verimlilik kaybı önleniyor.” Dahası, TrueVIS VG2 en yeni otomatik baskı tekerleri teknolojisi ile donatılmıştır. Bu sayede bir iş kesimi başladığında orta baskı tekerleri kaldırılır: “Bu demektir ki, bas ve kes işleminde kesimden önce mürekkebin tamamen kurumasını beklemeniz gerekmez.” Basılı medya için sarım ünitesi de geliştirilmiştir. Böylece basılı yüzey daha düzgün ve daha kararlı şekilde sarılabilir. Gielen ayrıca yeni “Çoklu Kırpma İşaretleri” özelliği gibi gelişmelere de dikkat çekti: “TrueVIS VG2 kesici inanılmaz derecede hatasız. Normalde kesilecek logoların etrafına hataları önlemek için bazı kesişimler uygularız. Bu sayede kenarlarda beyazlıklar kalmaz. Ancak bu, bu sistem için gerçekten gerekli bir şey değildir. Prensipte çakışma olmadan kesebiliriz, bu makine bu kadar hassas.” Sannen, VG2’nin bunu nasıl başardığını şu şekilde açıklıyor: “Her baskı işi için dört kayıt işareti belirleme seçeneğine ek olarak, kırpma çizgilerini çizgi seviyesinde de tanımlayabilirsiniz. Üçüncü bir seçenek bile var. Kesilecek her nesne için kayıt işaretleri basmak. Bu, makinenin daha sık kalibre edilmesine izin vererek kontur kesiminde benzeri görülmemiş bir hassasiyet sunar.”

STANDART MODDA DAHİ İNANILMAZ KALİTE

Chris Gielen, yeni Roland TrueVIS VG2’nin bir başka ilginç avantajından da bahsediyor: “Biz her zaman yüksek kalitede baskı yaparız. Son mali krizden böyle çıktık. Sloganımız şudur: Daha ucuz malzemeler veya mürekkepler kullanmayın, kaliteye bağlı kalın. Müşterilerinize ve onların en üst kalite isteklerine dikkat etmek, malzemeden kısmaktan daha fazla şey ifade eder. Ancak Roland’ın tavsiyesi üzerine, VG2’yi 9OOx6OO dpi standart modda da kullanmaya başladık. Standart modda bile görünür baskı kalitesine şaşırıyoruz. Elbette bu yaklaşımın uygulanmadığı kritik renkler de var ancak vakaların yüzde 9O’ında, sadece standart ayarı kullanarak VG2’de mükemmel işler çıkarabilirsiniz.” TrueVIS VG2’nin beta döneminde gösterdiği performansla ikna edilen Gielen, ticari olarak piyasaya sürüldüğünde hemen yeni iki makine satın aldı. Gielen Reklam’ın VG2 deneyimi hakkındaki videoyu izleyebilir www.youtube.com ve daha fazla bilgi için sitelerini ziyaret edebilirsiniz: www.gielenreclame.nl. Roland’ın ödüllü TrueVIS VG2 serisi geniş formatlı bas/kes cihazı hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen www.rolanddg.com.tr adresini ziyaret ediniz.Bu içerik 139 defa okundu.