SUMMA FESPA 2O19’DA YENİ L3214 LAZER KESİM MAKİNESİNİ TANITACAK

SUMMA FESPA 2O19’DA  YENİ L3214 LAZER KESİM MAKİNESİNİ TANITACAK
Hızlı, doğru ve anında kesim imkanı sunan ve soft-signage, ev dekorasyonu, spor giyim ve modadaki uygulamalar için uygun olan yeni Summa L3214 lazer kesim makinesi, FESPA 2O19’da A5, F2O no’lu stantta sergilenecek.


Summa, yeni L3214 lazer kesim makinesinin FESPA 2O19’da piyasaya sürüleceğini duyurdu. 1.4 metre uzunluğunda taşıyıcı tabla ile donatılan bu ikinci Summa tarzı lazer ünitesi toplamda 3.2 m’den daha geniş olup 3.35m ebat sunar. Makinenin boyutunun yanı sıra en benzersiz özelliklerinden biri, malzemenin makineye sürekli beslenmesini sağlayan anında kesim işlemidir. Bu özellik kullanıcıyı çok daha üretken kılacaktır. Makine kesmeye devam ederken, yeni kesilen malzeme konveyör bandından alınmaya hazırdır. Hızlı, doğru ve anında kesim imkanı sunan yeni L3214, soft-signage, ev dekorasyonu, spor giyim ve modadaki uygulamalar için uygundur. L3214, FESPA 2O19’da A5, F2O no’lu stantta sergilenecek.

Müşterilerinizin teslim tarihlerini karşılayın ve kar marjınızı artırın

Summa, masadan alınmaya hazır ve mükemmel bir şekilde kesilmiş bir ürün sağlamak için benzersiz bir “anında kesim” konsepti geliştirmiştir. Konseptin, daha yüksek üretkenliğe katkıda bulunan, L3214 kullanıcılarının müşterilerine daha hızlı ve doğru bir şekilde hizmet etmelerini sağlayan birçok faydası var. Saatte 4OO m2’ye ulaşan kesim hızına sahip makine, geliştirilmiş üretkenliğin özünde birinci sınıf bir kamera tanıma sistemine sahiptir. Dosyalarınızı hazır hale getirmek veya taranacak malzemeyi beklemek yerine, Summa L3214 Vision sistemi ile malzemeyi sürekli olarak taramak ve iş için gereken kesim vektörünü otomatik olarak oluşturmak mümkündür. Sistem, konveyör hareket ederken bile sürekli kesim sağlar ve size önemli miktarda zaman kazandırır. Bu yüksek hızda bile Summa doğruluk için yüksek standartları koruyabiliyor. Otomatik merdane sayesinde, kesim sırasında kumaşın bozulmaması sağlanır. Sistem, vakumlu kesme yatağına sabit bir kumaş beslemesi sağlar. Malzemede bir halka oluşturarak, merdane malzemeyi rahatlatır, bozulmayı azaltır ve doğru bir kesim sağlar. Boşta kalma süresini ortadan kaldıran makine bu sayede ürünlerin anında sevkiyata hazır hale gelmesini sağlayarak üretkenliği de artırır.

Tüm L Serileri gibi, L3214 de aşağıdaki avantajları sunmaktadır:

• Mükemmel sızdırmaz kenarlar sayesinde beklentilerinizi aşan kesim kalitesi.

• Bir lazerle temassız kesim yoluyla tekstillerin yüksek hassasiyetle ve varsayılan olarak yıpranmadan işlenmesi.

• Herhangi bir deformasyonun akıllı kamera sistemi tarafından otomatik olarak tanınması ve hemen kesme vektöründe telafi edilmesi.

Malzeme optimizasyonu, Vision teknolojisi ile israfı azaltır, çünkü lazer sistemi işaretçilere ihtiyaç duymaz, kesim tasarımları birbirlerine çok daha yakın yerleştirilebilir, böylece malzemenin maksimum kullanımı sağlanır.

FESPA 2O19’da lazer kesimde mükemmellik

Günümüzde talep üzerine dijital baskının yapıldığı birçok soft-signage, spor giyim ve moda markası için ihtiyaç duyulan tekstil uygulamaları günümüzde en hızlı büyüyen pazarlardan biridir. Ancak basılı tekstiller hala son işlem gerektirmekte olup hiçbir şey lazer kesim kadar kolay ve hızlı olmamaktadır. Dolayısıyla temassız kesim, kenar sızdırmazlık özelliği sayesinde kumaşın bozulmamasını sağlarken, toz oluşmamasını, alet aşınmasını ve sentetik tekstillerin yıpranmamasını da sağlar. Her tür malzemeye uygulanabilir ve en karmaşık tasarımların bile hızlı ve hassas bir şekilde kesilmesini sağlar.Bu içerik 10895 defa okundu.