YENİ VERSAUV LEF2-2OO İLE OLAĞANÜSTÜ BASKI ÖZELLİKLERİ VE KULLANIM KOLAYLIĞI

YENİ VERSAUV LEF2-2OO İLE  OLAĞANÜSTÜ BASKI ÖZELLİKLERİ VE KULLANIM KOLAYLIĞI
Dünya çapında geniş formatlı inkjet yazıcıların ve bas/kes cihazlarının lider üreticisi Roland DG Corporation, VersaUV LEF2-2OO 2O” tezgahüstü UV flatbed yazıcısını piyasaya sürdü.


Bu en son model, Roland DG’nin popüler LEF serisi masaüstü ve tezgahüstü UV yazıcıları serisinin bir parçasını oluşturur. LEF2-2OO, 1OO mm (3.94 inç) kalınlığa kadar olan çok çeşitli malzemelerin üzerine simüle kabartma gibi birinci sınıf baskılar da dahil olmak üzere daha önce olduğu gibi şaşırtıcı grafikler ve gerçekçi dokular basma yeteneğine sahiptir. Bu yeni model, halihazırda güçlü olan pazar itibarının da üzerine çıkarak LEF2-2OO’ün kullanımını daha kolay ve daha verimli hale getiren bir dizi yenilik sunar.

Promosyon ürünleri sunan baskı firmalarına, perakendecilere, serigrafi ve tampon baskı evlerine, tabela dükkanlarına, ticari matbaalara, ürün üreticilerine, endüstriyel işletmelere ve tasarımcılara hitap edebilmek için üretilen LEF2-2OO, kişiselleştirilmiş promosyon ürünleri, hediyelik eşyalar, kırtasiye malzemeleri, elektronik eşyalar, ödüller, tabelalar, paketler, endüstriyel ürünler ve prototipler gibi tipik uygulamalar ile çok çeşitli yüzey üzerine baskı yapabilir.

Roland DG’nin Dijital Baskı İşletmesi Bölüm Başkanı Kohei Tanabe, “VersaUV LEF2-2OO, birinci sınıf kalitede fotoğrafların, grafiklerin ve metinlerin her yüzeye basılmasını kolaylaştırıyor.” dedi. ECO-UV mürekkebi malzemenin yüzeyinde anında kürleşir, bu sayede doğrudan PVC, plastik, kanvas, ahşap, deri, kumaş vb. yüzeyler üzerine doğrudan baskı yapmak mümkündür. Tam renkli baskıların yanı sıra, şeffaf mürekkep katmanları ile gerçekçi dokular için simüle edilmiş 3 boyutlu kabartmalar ve yüksek kalitede glos ve mat sonuçlar üretebilirsiniz. Deri ve kumaş gibi yumuşak malzemelerin yanı sıra köşelere ve kıvrımlara da baskı yapabilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse gelişmiş Roland ECO-UV mürekkep formülasyonları hem esneklik hem de güzel görüntüler için tasarlanmıştır.

Tanabe’ye göre yeni LEF2-2OO, yüksek kalitede baskıyı kolaylaştırmak için bir dizi gelişmiş fonksiyon içermektedir. Zamanlayıcı Başlatma İşlevi, baskı kafası temizliği ve beyaz mürekkep dolaşımının kurulum prosedürlerini, belirtilen başlama saatinize göre otomatik olarak tamamlar, hatta ofise veya atölyeye geldiğiniz zaman hazır olur. Konumlandırma kalibresi, baskı tablasındaki ögelerin hizalanmasını kolaylaştırır. VersaUV LEF2-2OO, kolay kullanım ve iş yönetimi için sezgisel bir arayüze sahip VersaWorks 6 RIP yazılımını içerir. LEF2-2OO güvenilirliği artırmak için yeni bir temizleme sistemine sahiptir. Ayrıca, Head Refresh Özelliği, baskı kafalarında kalan mürekkebi temizler ve yazıcıyı korumak için baskı kafası yüzeyini temizler.Hava geçirmez bir kapak operatörleri UV ışığından korur ve baskı sırasında malzemelerin yüzeyinde toz birikmesini önler.

Tanabe, “LEF2-2OO ile artık mümkün olduğunu düşünemeyeceğiniz birçok farklı malzeme üzerine şaşırtıcı derecede gerçekçi ve renkli görüntüler basılabilir.” dedi. “Bu teknolojiyi kullanma konusunda tecrübeli olmayan kişilere dahi bu baskı özelliğini sunabilmek için herkesin güvenle grafik ve doku baskısı yapmasını sağlamak adına işlem kolaylığı ve en yüksek güvenilirlik seviyelerine odaklandık. Özetle LEF2-2OO, işletmenizin büyümesi için olağanüstü değer ve fırsat katıyor.”Bu içerik 1190 defa okundu.