GENİŞ FORMAT BASKI MALİYETLERİNİ NASIL DÜŞÜREBİLİRSİNİZ?

GENİŞ FORMAT BASKI MALİYETLERİNİ  NASIL DÜŞÜREBİLİRSİNİZ?
Geniş formatlı baskı maliyetlerinin yüksek olmasının gereksiz sebeplerini ortadan kaldırmak için dört ipucu topladık.


Geniş formatlı baskı sektöründe, işleri daha iyi hale getirmek için her zaman koşulları iyileştirmenin bir yolu vardır. Halihazırda geniş format baskı ile ilgileniyorsanız veya bu tekniği şirketinizde zaten kullanıyorsanız, yüksek maliyetleri azaltmak için farklı olasılıklar olduğunu da biliyorsunuzdur. Aşağıda, geniş formatlı baskıyı daha az maliyetli hale getirmek için dört örnek okuyacaksınız. Ancak elbette bu seçenekler tüm olasılıklardan sadece birkaçı. Üretim maliyetleri üzerinde büyük bir etkiye sahip olacağını düşündüğünüz diğer yolları bizimle paylaşabilirsiniz.

 

1. İpucu: Büyük Mürekkep Kartuşları Kullanmak veya Kartuşsuz Kullanım

 

Bunun sadece mürekkep konusunda geçerli olması gerekmiyor; ne satın alırsanız alın, çoğu zaman ambalaj maliyetlerinden ötürü yüksek miktarlı bir ürün her zaman düşük miktarlı olandan daha uygun maliyetli olacaktır. Aynı şekilde, mürekkep kartuşları söz konusu olduğunda da, büyük olanları satın alırken daha maliyetli gibi görünebilir, ancak her şeyden önce, küçük kartuşlardan daha uzun süre dayanıyorlar ve mililitre başına fiyat genellikle daha ucuz.

Kartuş gerektirmeyen ancak mürekkeple doldurulabilen geniş formatlı baskı makineleri de mevcut. Burada mililitre başına fiyat daha da düşük maliyetlidir. Bu, özellikle uzun vadede maliyetleri düşürmek için yeni bir makine alırken düşünmeye değer.

 

2. İpucu: Önizleme ile Kağıt Atıklarla Mücadele

 

Önemli bir müşteri için büyük ve renkli bir şey basacaksınız; ancak baskıyı yaptıktan sonra bir sorun olduğunu fark ediyorsunuz. Bu, tüm baskının direkt çöpe gittiği ve yalnızca mürekkebin değil, aynı zamanda çok fazla kağıt harcandığı anlamına gelir. Baskı önizlemeleri ise bu durumları önleyebilir, çünkü projenizin baskı düğmesine basmadan önce kağıt üzerinde nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Ayrıca, çalışanlar baskı sırasını izlerse maliyetleri ve israfı azaltabilir. Bir şeyler ters giderse ve kağıt eğrilmişse, baskı işlemini durdurmak ve atık kağıt ve mürekkebi azaltmak için hala zamanları vardır.

 

3. İpucu: Daha Hızlı Bir Makine Seçimi

 

Hızlı baskı, diğer projeler için daha fazla zamanınızın olacağı ve tüm iş akışının hızlandığı anlamına gelir. Bir makine ne kadar çok kullanılırsa, basılan öğe başına düşen maliyet o kadar az olur ve yaygın geniş format baskı makineleri de çok daha hızlı bir şekilde kendini öder. Örneğin, daha fazla sayıda cihazın bakım ve enerji maliyetlerini ortadan kaldırmak için iki veya üç yavaş baskı makinesinden ziyade tek bir yüksek hızlı makineye geçmeye bile değer olabilir.

 

4. İpucu: Taslak Modunun Bir Sebebi Var - Kullanın

 

Dahili kullanımlar için devam eden çalışmalarınızı basmak istiyorsanız, genellikle yüksek çözünürlük veya fotoğraf kalitesi ayarlarına ihtiyacınız yoktur. Taslak modu bunun için var. Bazı makineler taslak modunda otomatik olarak basmak için bile ayarlanabilir, böylece çalışanlar son baskılar için yüksek çözünürlük modunu aktif olarak seçmelidir. Bu, maliyetleri yüzde 2O ila 4O oranında azaltabilir. Elbette, çalışanlarınızın ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilmesi de, baskı davranışlarının bütçe ve çevre üzerindeki etkilerini anlamalarını sağlamak için çok önemlidir.Bu içerik 1272 defa okundu.