FUJIFILM’DEN YENİ ACUITY LED 4O FLATBED BASKI MAKİNESİ

FUJIFILM’DEN YENİ ACUITY LED 4O  FLATBED BASKI MAKİNESİ
Fujifilm geçtiğimiz günlerde yeni Acuity LED 4O serisi masaüstü flatbed baskı makinelerini tanıttı. Yeni seri, Acuity Select 2O’nin ve Fujifilm’in yedi yıl önce piyasaya sunduğu Acuity LED 16OO’ün UV LED kürleme konusundaki uzmanlığına dayanarak geliştirildi.


Acuity LED 4O serisi, ödüllü gri tonlamalı piezoelektrik baskı teknolojisine dayanarak geliştirilmiş olup, sıra dışı bir baskı kalitesi sağlamak ve yüksek baskı hacmi sunmak amacıyla en son teknolojiyi kullanıyor.

Orta ölçekli baskı üreticileri ve işlerini bir üst seviyeye taşımak isteyen mevcut Acuity müşterileri için tasarlanan seri, yılda 15.OOO metrekareye varan üretim kapasitesine sahip olup saatte 53m2 baskı hızı sunmaktadır.

Standart model, kullanıcıların 1.25 x 2.5 metreye kadar herhangi bir boyuttaki malzemeye baskı yapabilmelerini sağlarken, çift tablalı modelde bu boyut 2.5 x 3.O8 metreye çıkar. Hemen hemen tüm sert ve esnek malzemelere baskı yapabilme özelliğine sahip olan seri, Select 2O serisinin uygulamadaki çok yönlülüğünü de ortaya koyuyor. Seri ayrıca, UV lambaların düşük enerji tüketimi avantajına da sahip. Acuity LED 4O Uvijet KL yeni mürekkepleri kullanıyor. Bu yeni mürekkep, dört, altı veya sekiz renk kanalıyla sunuluyor. Kullanıcılar çarpıcı ve yüksek değerli uygulamalar için light mürekkep ekleme ve vernik seçeneğine sahiptir. Üstelik, düşük hızdaki baskı modlarında mümkün olan en yüksek görüntü kalitesini sağlayan, fotoğraf ve güzel sanatlar uygulamaları için ideal olan Fujifilm’in en parlak beyaz UV mürekkebi de mevcuttur. Fujifilm’in tüm Uvijet mürekkepleri Greenguard Gold sertifikasına sahiptir, bu nedenle baskılar okullarda, hastanelerde veya perakende ortamlarında güvenle kullanılabilir. Geleneksel olarak bakımı zor olan bir renk olan Acuity LED 4O beyaz mürekkep sistemi, standart dahili Otomatik Bakım Sistemiyle diğer renkler gibi kolayca temizlenir, saniyeler içinde güvenilir nozzle işlevselliğini sağlar ve işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. Kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak geliştirilen seri, anında baskı için anında açılma özelliğine sahiptir ve makinenin ısınmasını bekleme gerekliliğini ortadan kaldırır.

Acuity 4O serisi, önceki Acuity Select 2O serisine kıyasla %3O daha az enerji tüketir ve çevreci pek çok özelliği sayesinde aynı zamanda önemli maliyet avantajı da sunar.

FUJIFILM Graphic Systems Ltd Pazarlama Müdürü Mike Battersby yeni seri hakkında şöyle diyor: “LED kürleme teknolojisinin faydalarını flatbed ürün yelpazemize getirmekten mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimiz giderek çevresel açıdan daha sürdürülebilir çözümler aramaktadır; bu da verimlilik ve karlılığı en üst düzeye çıkarmaktadır. Acuity LED 4O serisi de, mevcut Acuity flatbed ürün yelpazemizin çok yönlülüğünü ve güvenilirliğini, Fujifilm’in Acuity roll-feed makinelerinin çok sayıda kullanıcısı tarafından halihazırda kullanılan LED-kürleme özelliğiyle birleştirerek tüm avantajları birden sunuyor. Yeni ve mevcut müşterilerle bu serinin işletmelerine sağlayabileceği faydalar hakkında konuşmayı dört gözle bekliyoruz.”Bu içerik 10867 defa okundu.