PİKSEL BASKI 2O19’DA DİJİTAL BASKI SEKTÖRÜNDE YATIRIMLARINA DEVAM EDECEK

PİKSEL BASKI 2O19’DA  DİJİTAL BASKI SEKTÖRÜNDE YATIRIMLARINA DEVAM EDECEK

 

Piksel Baskı’nın sahibi Oğuz Serhat Sertoğlu,
“Lidya Grup’la olan işbirliğimiz neticesinde,
teknik servis sıkıntımız tarihe karıştı”

 


Antalya’da 2OO8 yılında kırtasiye olarak faaliyetine başlayan firma, 2O11 yılında Meltem Ozalit-Kırtasiye adı altında baskı merkezi ve kırtasiye konseptine dönüştü. Sürekli yenilikçi ve büyüme odaklı vizyonu ve yaptığı yatırımlar sayesinde kısa sürede baskı hacmini genişletti. 2O18 yılının son çeyreğinde, Piksel Baskı Çözümleri adı altında 2’inci şubesini açtı. Baskı anlamında sınır tanımayan bir ürün portföyü olan Piksel Baskı Çözümleri, tamamen farklı bir konsept ile Antalya’da fark yaratmaya devam ediyor.

İşine yatırım yapanlar ve gelişimini sürdürenlerin krizlerden güçlenerek çıkacaklarını vurgulayan Piksel Baskı Çözümleri’nin sahibi Oğuz Serhat Sertoğlu; “Firmamız felaket senaryolarıyla ilgilenmek yerine, krizleri fırsata çevirmeyi tercih ediyor. Biz önümüzdeki dönemde de, piyasa şartları ne olursa olsun, ilk hedefimiz olan daha büyük bir üretim alanına geçerek, iş potansiyelimizi ve hacmimizi artırmayı hedefliyoruz. Ülkemiz ve geleceğimiz için bir günümüz, diğeri ile aynı olmamalı diye düşünüyoruz. 2O19 yılında, yatırım planlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

 

Lidya Grup ile 3 yıl önce tanıştı, teknik servis sıkıntısı tarihe karıştı

 

Firmanın tarihçesi hakkında bilgi veren Oğuz Serhat Sertoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Antalya’da 2OO8 yılında kırtasiye olarak başladığımız iş serüvenimiz, gelen talepler neticesinde 2O11 yılında Meltem Ozalit- Kırtasiye adı altında baskı merkezi ve kırtasiye konseptine dönüştü. Sürekli yenilikçi ve büyüme odaklı vizyonumuz ve yaptığımız yatırımlar sayesinde, kısa sürede baskı hacmimiz tahminlerimizin de üzerinde oldu. Bu yolculukta büyüme hedeflerimizi bir bir tuttururken beraberinde birçok yeni sorunla karşılaşmaya başladık. Bizim için bu sorunlardan en önemlisi yetersiz teknik servis desteği oldu ve buda bizi yeni arayışlara itti. Lidya Grup ile yaklaşık 3 yıl önce tanıştık. Yaşadığımız sıkıntıları anlattık ve bu sorunlara çözüm üretebileceklerini söylediler. Bugün geldiğimiz noktada, Lidya Grup’la olan işbirliğimiz neticesinde, teknik servis sıkıntımız tarihe karıştı. Dijital baskı makineleri konusunda yeni yatırımlarımızı yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü sektörümüzde teknoloji çok hızlı ilerlemektedir ve firma olarak yaptığımız yatırımlar neticesinde sektörümüzdeki yeniliklere daha kolay odaklanabilme yeteneği kazanıyoruz” diye konuştu.

 

Piyasa şartları ne olursa olsun, işleri artıyor

 

Piyasa şartları ne olursa olsun, firma olarak işlerinin arttığını ifade eden Oğuz Serhat Sertoğlu, şunları anlattı: “2O18 yılının son çeyreği, ülkemizde yaşayan herkes için gerçekten zor günlerdi. Ama biz ve ekibimiz, yılların vermiş olduğu tecrübe ve kendimize olan güvenimizle birlikte, motivasyonumuzdan hiçbir şey kaybetmedik ve Piksel Baskı Çözümleri adı altında 2’inci şubemizi açtık. Piksel Baskı Çözümleri tamamen farklı bir konsept ile Antalya’da fark yaratmaktadır. Baskı anlamında sınır tanımayan bir ürün portföyü oluşturduk. Mevcut makine parkımıza ek olarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Lazer markalamadan UV baskıya, tekstil baskıdan dış mekan baskıya birçok baskıyı kendi bünyemizde yapabilmekteyiz ve bu da çalıştığımız firmaların ihtiyaçlarını tek çatı altında kolayca çözebilmelerine olanak sağlamaktadır. Nitekim ülkemizde; her geçen gün farklı yatırımlar ve alanlarla genişleyen bir iş potansiyeli bulunuyor. Piyasa ne kadar durağan olursa olsun, çalışan ve adımlarını ilerleten firmalar, pazardaki talep artışlarına hitap ediyor. Talep artışı demişken, az önce bahsettiğim gibi pazardaki durgunluk talebi eskisi gibi büyük oranlarda etkilemiyor, sebebi artık çalışan insan oranının fazla olması ve bu oranın yaşantıya göre ihtiyaçlarının artması talebi de artırıyor. Bizim pazarımızda da, aynı şekilde yaşam kalitesi seviyesi, endüstriyel fabrikaların ihtiyaçları ve bireysel görsel talepler arttıkça, bizden istenen ürün çeşidi ve talepleri artmaya devam edecektir” dedi.

 

Teknolojiyi takip ederek, makine parkuruna yatırım yapmayı sürdürecek

Teknolojiyi yakından takip ederek, makine parkuruna yatırım yapmayı sürdüreceklerini açıklayan Oğuz Serhat Sertoğlu, şunları kaydetti: “Firma olarak, her platformda olmayı istiyoruz. Sosyal medya ve internet bizi çok cezbediyor. Şu an internet ortamı için Ar-Ge çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. En kısa sürede, internet ortamında da ciddi yatırımlarla yerimizi alacağız. Biz baskı olayını, bir bütün olarak görmekteyiz. Bu nedenle gelecek planlamamızda en önemli bölümü açık hava reklamcılığı oluşturuyor. Özetle, firma olarak geleceğe yönelik planlarımız içerisinde, makine parkurumuzdaki eksiklikleri tamamlamak önceliğimizdir. Bir üretim tesisinde, copy-center’da veya farklı bir sektörde, kurulan her makine bir şekilde iş yapar, yeter ki pazara hitap etsin. Çalışanlarımız, müşterilerimiz ve çeşitli alanlardaki hizmet yelpazemiz ile her alanda kapasitemiz artacaktır ve tüm bunlara bağlı olarak pazardaki yerimiz yükselişe geçecektir. Bünyemizdeki eksikliklerimizi tamamlandıkça, ürünlerimizi daha büyük bir pazara, diğer bir değişle “online satışa” uygun forma getireceğiz. Online pazar ve pazarlamanın, günümüzün en revaçta olan satış şekli olduğu aşikardır. İnsanlar artık, evlerinden veya işyerlerinden, ihtiyaçları olan ürünleri online sipariş ederek, zamandan tasarruf etmek istiyorlar ve yakın gelecekte biz de aktif olarak online pazarın içinde olacağız. Özetle, sektörümüz yeniliği yakaladıkça, başarı artışı olacak bir sektördür. Firma olarak hedeflerimiz büyüktür ve daima ileride olmak için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 Bu içerik 666 defa okundu.