PANTONE 2O19 YILININ RENGİNİ LIVING CORAL OLARAK BELİRLEDİ

PANTONE  2O19 YILININ RENGİNİ  LIVING CORAL OLARAK BELİRLEDİ
Pantone 2O19 için Yılın Rengi’ni doğuştan gelen iyimserlik ve mutluluk arayışı ihtiyacımızı simgeleyen Living Coral olarak belirledi.


Pantone her yıl modadan, tasarıma, mobilyadan endüstriyel ürünlere birçok farklı endüstrinin ürün geliştirme ve satın alma kararlarını etkileyen Yılın Rengi’ni seçiyor. 2O16 yılında cinsiyet eşitliğini temsil eden Rose Quartz ve Serenity rengini, 2O17’de doğayla bağ kuran ve yeni başlangıçları temsil eden Greenery rengini, 2O18’de ise görsel düşünme ve gelecek gibi kavramları temsil eden Ultra Violet rengini seçen Pantone, 2O19 için Yılın Rengi’ni doğuştan gelen iyimserlik ve mutluluk arayışı ihtiyacımızı simgeleyen Living Coral olarak belirledi.

Pantone, günlük hayatımızın her geçen gün artarak dijital teknoloji ve sosyal medya tarafından sarmalanmasına tepki olarak, insanlığın bağlanma ve samimiyet kurmasına imkan sağlayan otantik ve kapsayıcı deneyim arayışını göz önünde bulundurarak 16-1546 kodlu Living Coral rengini bu yılın rengi olarak seçti.

Pantone Color Institute’un Yönetici Direktör’ü Leatrice Eiseman renklerin doğal ve dijital gerçeklikler arasında dengeyi kurduğunu ve bunun özellikle insanileştirici ve cesaretlendirici özellikler taşıması sebebiyle, insan ilişkileri ve sosyal etkileşimi arzulayan tüketicilerin hassas noktalarına dokunan Canlı Mercan rengi için geçerli olduğunu söylüyor.Bu içerik 821 defa okundu.