KARYA DİJİTAL YENİ BASKI ÇÖZÜMÜ İLE FESPA EURASIA’DA BEĞENİ TOPLADI

KARYA DİJİTAL YENİ BASKI ÇÖZÜMÜ İLE FESPA EURASIA’DA BEĞENİ TOPLADI
Karya Dijital, bu yıl 6-9 Aralık tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’nda dijital baskı makineleri, boya ve yedek parça ürünlerini sergiledi. Karya Dijital Teknik Servis Müdürü Berkay Alper fuarla katılımları ile ilgili bilgi verdi.


Bu yılki fuara dair değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

FESPA Eurasia’nın sektörü takip eden, içinde olan ya da sektöre girmek isteyen herkesin kaçırmaması gereken bir fuar olduğunu düşünüyoruz. Bu yıl da fuarda hem makinelerimiz, hem boyalarımız hem de geniş yedek parça stokumuzla birlikte katılımcılarla buluşmak heyecan vericiydi.

Fuarda sergilediğiniz ürün grupları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Makinelerimiz baskı kalitesi, hızı ve patentli sistemleriyle dijital baskı makinelerimiz müşterilerin beğenisine sunuldu. Standımızda, iki, üç ve dört kafalı olmak üzere tüm makinelerimizi canlı baskı yaparken izleme imkanı sunduk. Bunun dışında J-TECK ve KIIAN marka boyarımız, makine yedek parça satışı için Sign in-Turkey ve yazılım tarafında ise Ergosoft’un çözümlerini de standımızda ziyaretçilerimizle buluşturduk Bu sene fuarda üç kafalı yeni makinemiz ilk kez tanıtıldı. Özellikle hızı ve net baskı avantajıyla piyasadaki rakiplerinden bir adım önde olduğunu katılımcılar da tecrübe etme fırsatı yakaldı. Bunun yanında KIIAN markasının distribütörlüğünü yaptığımız markalara eklenmesiyle birlikte süblimasyon boyada ürün gamımız epeyce genişledi.

Yılın ilk yarısı firmanız için nasıl geçti? Yılın geri kalanı için beklentilerinizi ve öngörülerinizi öğrenebilir miyiz?

Yılın ilk yarısını çok başarılı geçirdik. Hem makine satışlarında hem boya ve yedek parça satışlarında başarımız beklentimizin bile üzerindeydi. Dövizin artmasına bağlı olarak faizlerin yükselmesi ve piyasalardaki dalgalanma herkesi olduğu gibi bizi de etkiledi elbette. Fakat biz bu olumsuz piyasa şartlarının düzeleceğine inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte de bu sene yakaladığımız ivmeyi korumak ve bir tık ötesine taşımak istiyoruz.

Önümüzdeki süreçte yeni ürünler söz konusu mu?

Şu anda Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor ve her geçen gün yeni güncelleme ve iyileştirmeler için durmadan çalışıyoruz. Hedefimiz kullanıcıya en hızlı ve en iyi çözünürlükte baskı yapabilen ve yedek parça problemi yaşatmayacak bir makine tasarlamak.Bu içerik 10855 defa okundu.