MERT DİJİTAL SEKTÖRE ÖNCÜLÜK EDECEK ÇÖZÜMLERLE FESPA EURASIA’DAYDI

MERT DİJİTAL  SEKTÖRE ÖNCÜLÜK EDECEK ÇÖZÜMLERLE FESPA EURASIA’DAYDI
Mert Dijital, kendi segmentinde çok yüksek baskı hızı ve verimlilik sunan tekstil baskı çözümleriyle FESPA Eurasia’daydı. Biz de firmanın Genel Müdürü Ender Yılmaz ile fuar hakkında görüştük.


Bu yıl altıncısı düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’na kaç yıldır katılıyorsunuz?

FESPA Eurasia’nın sektördeki konumu, gelişimi ve bu seneki fuara dair yorumlarınızı öğrenebilir miyiz? Mert Dijital olarak ikinci kez FESPA Eurasia Fuarı’na katıldık. FESPA’nın dijital baskı sektörüne katkısı çok fazla. Her sene düzenlenmesi ve yenilikleri öne çıkarmasıyla başarılı bir fuar organizasyonu olduğunu düşünüyorum. Biz de içinde bulunduğumuz sektöre faydalı olabilmek adına fuara katıldık. FESPA Eurasia Fuarı’nda katılımcı olarak bulunmanın en büyük faydası Mert Dijital olarak sektörde varlığımızı göstermek ve değerli müşterilerimizin güvenini tam olarak kazanmaktı.

Bu yılki fuara dair beklentilerinizi alabilir miyiz? Fuara hangi amaçlarla katıldınız?

Amacımız daha fazla müşteri kitlesine ulaşarak makinelerimizin çalışır şekilde sunumlarını yapabilmekti. Fakat içinde bulunduğumuz ekonomik şartların katılımcı ve ziyaretçi sayısını daha önceki fuarlara göre azalttığını gözlemledik. Buna rağmen fuarda ziyaretçi sayımız yeterliydi ve makine satışıyla fuarı sonuçlandırmış olduk.

Fuarda sergilediğiniz ürün grupları hakkında bilgi alabilir miyiz? Öne çıkardığınız bir ürün grubu oldu mu?

Özellikle ModelX makinemiz çok ilgi gördü. Fuarın yıldızıydı diyebiliriz. Makinemiz kendi segmentinde en hızlı transfer baskı makinesi olması ve stabil çalışmasıyla fuarda oldukça beğeni topladı. Geri dönüşlerin zaman içerisinde artacağını tahmin ediyoruz. Makine, sunduğu uygun maliyeti, hızı ve performansıyla açık ara önde bir makine. 26O metre/tül baskı hızına sahip olan model Xile günde 5OOO metre baskı yapılabiliyor. İkinci makinemiz parça ve tişört baskıcılar için dizayn edilen IRIS2OO. Çift tablalı olması ve 4 kafa performansıyla günde 1OOO adet tişört baskı yapabilmesi kendi segmentinde bulunan makinelerden daha endüstriyel yapıda olduğunu fuarda ispat etti.

Üçüncü sergilediğimiz makine ise Vega318ODT. Direkt kumaşa reaktif baskı olarak tanıtılan makinemiz 32 adet Kyocera kafaya sahip olup saatte 35O metre baskı yapabiliyor.

Fuarda ayrıca özellikle filmdruck ve rotasyon makinelerine monte edilen dijital baskı makinelerimizin videolarını gösterebildik. Single pass dediğimiz makinelerle dakikada 8O metre baskı alınabiliyor. Bu makineler fuarda sergilenebilecek makineler olmadığı için sadece kumaş örnekleri ve videolarını paylaştık.

Diğer makinemiz ise makinelerimize montajı yapılan kamera sistemi ile çift taraflı kumaşa baskı ve dantel, jakarlı gibi kumaşlara sadece istenilen noktaya baskı imkanı sağlayan makinemiz hakkında ilgili müşterilerimize detaylı bilgiler verdik.

Yılın geri kalanı için beklentilerinizi ve öngörülerinizi nelerdir?

Yeni yılda baskı işlerinin artarak büyüyeceğini düşünüyorum. İnsanlar var oldukça giyim kuşam mecbur devam edecek. Farklı tasarımlar ve kısa metraj üretimlerin daha başarılı olacağını düşünüyorum.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Mert Dijital elinde bulunan makine parkuruyla hizmet vermeye devam edecek. Makinelerin hızlı ve performanslı çalışması makine maliyetlerini düşürdüğü için üretim maliyetlerinin de daha aşağı inmesine yardımcı olacak ve üretim artacak. Mert Dijital olarak tüm müşterilerimizin kazançlı olması için Ar-Ge, teknik servis ve boyar maddelerle yanlarında olmaya devam edeceğiz.Bu içerik 10874 defa okundu.