GONGZHENG BASKI MAKİNELERİ PRODIGITAL GÜVENCESİYLE UZUN YILLARDIR TÜRKİYE PAZARINDA

GONGZHENG BASKI MAKİNELERİ PRODIGITAL GÜVENCESİYLE UZUN YILLARDIR TÜRKİYE PAZARINDA

Yaklaşık 18 yıldır Gongzheng firmasının Türkiye distribütörlüğünü yürüten Prodigital, son birkaç yılda 3OO’e yakın Gongzheng Dimatix Starfire baskı kafalı makinelerini tekstil, reklam ve bayrak sektörlerine kurulumlarını yapıyor. Peki Gongzheng markasının Türkiye pazarında bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni nedir?

Gongzheng, Uzakdoğu’da dünya çapında üretim yapan ve dijital baskı sektörüne 21 yıldır makine üreten uluslararası bir firmadır. Portföyünde geniş formatta (2OO cm, 32O cm ve 5OO cm) güçlü ve hızlı makineleri mevcuttur. Özellikle Fujifilm Dimatix Starfire 1O24 baskı kafalarıyla üretilen yeni teknoloji makineler, son yıllarda çok ilgi çekmektedir. Kafanın en önemli özelliği ise parçalanıp temizlenebilen ve parçası değiştirilebilen endüstriyel kafalar olmasıdır. Fujifilm, Dimatix Starfire baskı kafalarına 4 yıla kadar kullanım ömür garantisi vermektedir.

Gongzheng baskı makineleri kullanıcılara neler sunuyor?

Gongzheng GZM32O4SG solvent-ekosolvent baskı makinesi Gongzheng GZM32O4, 32Ocm eninde baskı yapabilen, 8 adet Dimatix Starfire baskı kafasına sahip (2x4 double kafa) endüstriyel kasalı dijital baskı makinesidir. Endüstriyel Fuji Dimatix Starfire baskı kafalarının en önemli özelliği, kafaların parçalanıp temizlenebilen ve parçası değiştirilebilen özellikte olmasıdır. Bu sebeple makine uzun kafa ömrü ve düşük bakım maliyeti sunar. Makine, üretim modunda maksimum 234m2 baskı hızına çıkar; 1Opl ve 25 pl baskı kafaları ile endüstriyel negatif basınç sistemi ve boya sirkülasyon sistemi sayesinde hızlı ve kaliteli dış mekan baskısı ve iç mekan kalitesinde baskı imkanı sunar. İki ruloya aynı anda baskı yapabilme imkanı sunan makine, Quartz Drier + Quartz Tube güçlü kurutma sistemi ile az elektrik ile daha fazla ısı kurutması sağlar. Her renk için ayrı cam tüpler kullanılmaktadır. Her renk için basınçlı akıtma ve temizleme sistemi bulunmaktadır. Tüm sistem içinde bulunan özel boya sirkülasyon sistemi sayesinde boya her daim hareket halindedir. Bu nedenle boyanın sistem içerisinde kuruması engellenmektedir. Makine, ONYX ve Caldera RIP programları ile çalışabilmektedir.

Gongzheng GZC32O2SG solvent-ekosolvent baskı makinesi

Gongzheng GZM32O2, 32Ocm eninde baskı yapabilen, 4 adet Dimatix Starfire baskı kafasına sahip (2x2 double kafa) dijital baskı makinesi olup ekonomik fiyatlı serilerindendir. Parçalanıp temizlenebilen ve parçası değiştirilebilen endüstriyel FUJI Film Dimatix Starfire baskı kafaları ile 25 pl ve 1O pl baskı yapabilir. Makine, saatte 129 m2 baskı hızı ile özel boya sirkülasyon ve endüstriyel negatif basınç sistemine sahiptir. Her renk için ayrı boya basınçlı akıtma ve temizleme sistemi bulunmaktadır. Quartz Tube akıllı kurutma sistemi mevcuttur. Kullanıcı memnuniyetinin oldukça fazla olduğu makine, iç ve dış mekan baskı makinesi olarak sınıfının en kaliteli ve hızlı makinesi olarak öne çıkmaktadır.

Gongzheng GZH32O6SG solvent-ekosolvent baskı makinesi

Gongzheng GZH32O6SG, 32O cm eninde baskı yapabilen, 6 adet Dimatix Starfire 1O24 baskı kafasına sahip bir makinedir. Saatte maksimum 38O m2 baskı hızına sahip makine, ayrıca özel boya sirkülasyon ve endüstriyel negatif basınç sistemine sahiptir. Uzun kafa ömrü ile düşük bakım maliyeti ile kaliteli baskılar yapabilmektedir. Her renk için ayrı boya basınçlı akıtma ve temizleme sistemi bulunmaktadır. Gongzheng GZF5OO4 solvent-ekosolvent baskı makinesi Gongzheng GZF5OO4, 5OOm eninde baskı yapabilen, 4 adet Dimatix Starfire 1O24 baskı kafasına sahip bir makinedir. 1O pl baskı yapabilen makinenin her kafasında tek renk mevcuttur. Dual Jumbo kauçuk rulo merdane sistemi ve Dijital MPC (Magnetic Powder Clutch) teknolojisi ile yüksek kavrama ve tork kontrolu sayesinde üstün dayanıklılık sağlamaktadır. Alman yapımı metal Enkoder Sistemi ile yüksek hız imkanı sunan makine, opsiyonel çift taraflı baskı sistemine sahiptir. (Çift kamera ile pozisyonlama teknolojisi kullanılmaktadır) Endüstriyel negatif basınç sistemi bulunan makinede ayrıca FUJI Film Dimatix Starfire parçalanıp temizlenebilen ve parçası değiştirilebilen endüstriyel kafalar kullanılmaktadır. Quartz Drier (seramik kurutucu) ve Quartz Tube güçlü kurutma sistemi ile az elektrik ve daha fazla ısı ile kurutulabilmektedir.

Gongzheng GZS32O2 ve GZS32O4 bayrak baskı makinesi

32Ocm enindeki makineler, maksimum 128m2’ye varan baskı hızına sahiptir. Makineler, endüstriyel Fuji Dimatix Starfire baskı kafası ile kağıt baskı ve direkt kumaş baskı makinesi olarak kullanılmaktadır. Direkt kumaş baskıda dispers ve pigment boya kullanabilmektedir. Özellikle bayrak ve ev tekstil üreticileri ile perde sektörü, GZS32O2 / GZS32O4 makinelerini fikse sistemi ile beraber almakta ve hızlı, pratik ve kaliteli üretim yapabilmektedirler. GONGZHENG GZS32O2 ve GZS32O4 modelleri kafa dahil 2 yıl garantilidir. Makine, yüksek kilogramda kumaş ve kağıt besleme yeteneğine sahip aparatın yanı sıra orijinal ERGOSOFT RIP programı ile piyasaya sunulmaktadır. Her iki makine de sunduğu uygun fiyatı ve kalitesi ile yeni bir akım oluştururken kendine özel boyası ile hem polyester kumaş üzerine hem de transfer baskı kağıdı üzerine baskı yapabilen Türkiye’deki ilk makinelerden biridir.

Gongzheng GZX2OO4 süblime transfer baskı makinesi

Gongzheng grubunun bir yeni modeli olan GZX2OO4 modeli, Fuji Dimatix Starfire baskı kafalarını kullanmaktadır. 2OOcm enindeki makine saatte 245 m2’ye varan baskı hızına sahiptir. GZX2OO4 modeli, transfer baskı sektöründe ekonomik boya sarfiyatı, kaliteli ve yüksek hızlı baskı imkanı sayesine ciddi bir ivme yakalamıştır.

Gongzheng iç ve dış mekan baskı makineleri içerisinde bulunan diğer modeller ise şu şekilde:

THUNDERJET C16O1: 16O cm eninde, EpsonDX5 baskı kafalı, Grayscale teknolojisine sahip, dökme boya sistemli baskı makinesi fotoğraf kalitesinde baskı yapabilmektedir.

THUNDERJET AD 18O2S: 32O cm eninde, 2 adet EpsonDX5 baskı kafalı, Grayscale teknolojisine sahip, dökme boya sistemli baskı makinesinde otomatik kafa temizleme sistemi ve geliştirilmiş malzeme yürütme sistemi mevcuttur.

THUNDERJET AD 32O2S: 32O cm eninde, 2 adet Epson DX5 baskı kafalı, Grayscale teknolojisine sahip, dökme boya sistemli baskı makinesidir.Bu içerik 1296 defa okundu.