“LİDYA GRUP, PAZARI VE SEKTÖRÜ ÇOK İYİ BİLDİĞİ İÇİN BİZİ DAİMA DOĞRU YÖNLENDİRİYOR”

“LİDYA GRUP, PAZARI VE SEKTÖRÜ   ÇOK İYİ BİLDİĞİ İÇİN BİZİ DAİMA   DOĞRU YÖNLENDİRİYOR”
Yaklaşık 12 yıldır Lidya Grup ile çalışan Gür-AN Kopyalama Merkezi kurucuları Ahmet Aksoy ve Nebi Şahin, Lidya Grup ile çalışmaktan duydukları memnuniyeti aktardı.


Karaman’da faaliyet gösteren Gür-AN Kopyalama Merkezi, yaklaşık 12 yıldır, Lidya Grup ile çalışıyor. Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup ile çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gür-AN Kopyalama Merkezi’nin kurucusu ve ortakları Ahmet Aksoy ve Nebi Şahin, şunları söylüyor: “Lidya Grup ile yaklaşık 12 yıl önce tanıştık. Konya’da kendi ofislerinin olması bizim için büyük bir avantajdı. Çünkü diğer birçok marka, Anadolu’da küçük bayilikler ile temsil edilmektedir. Çalışmaya başladıktan sonra, servis ve malzeme tedariki konusunda, Lidya Grup’un farkını yaşamaktayız. Ayrıca Lidya Grup, pazarı ve sektörü çok iyi bildiği için bizi daima doğru yönlendirdiler ve yönlendirmeye devam ediyorlar. Bizler de, sürekli gelişen dijital pazarda yer edinebilmek noktasında yatırım yapmayı sürdürüyoruz. Nitekim teknoloji sürekli gelişip değişiyor ve bu gelişimin gerisinde kalmamak lazımdır. Bilindiği üzere, ozalit ve kopyalama merkezleri evrim geçirdi ve Copy Center oldular. Sonrasında, matbaa ve fotoğrafçılık sektöründen işler almaya başladık. Şimdilerde ise, tabela sektöründen iş alıyoruz ve Dijital Baskı Merkezlerine dönüştük. Yakın gelecekte, promosyon sektöründen de işler almaya başlayacağız” dedi.

2O19 yılından, umutluyuz

Gelecek yıl ürün yelpazesini geliştirerek, kurumsal müşterilere daha yoğun hizmet vermeyi planladıklarını kaydeden Ahmet Aksoy ve Nebi Şahin, konuşmasına şöyle devam ettiler: “Bu senenin ilk yarısı oldukça hareketliydi, ancak 2.yarısında, işlerimiz oldukça yavaşladı. 2O19 yılı için umutluyuz ve gelecek yıl yeni pazarlara açılmayı istiyoruz.Bünyemize, grafiker arkadaşımız katılacak. Ürün yelpazemizi genişletip, Devlet Kurumlarında ve Organize Sanayi bölgesindeki müşteri sayımızı artıracağız. Biz Karaman’da, en yoğun iç mekan geniş format baskısı yapan firmayız. Hizmet kalitemizi artırarak müşterilerimizin bize duyduğu güveni hak etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Ciddi bir makine parkuru kurduk

Müşterilerine en kaliteli hizmeti vermek için çalıştıklarını ifade eden Ahmet Aksoy ve Nebi Şahin, şunları anlatıyor: “Aldığımız makineler ile müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi hedefledik ve öyle de yaptık. Geldiğimiz noktada, Xerox Color 56O, WC 7225, D95, WC5665, 3 adet Epson B6OOO makinelerimiz mevcut. Son olarak bünyemize Epson B6OOO geniş format iç mekan makinemizi kattık. Geniş formatta kalite odaklı,uygun maliyetli, orijinal mürekkepli, baskı kafası problemi olmayan Epson B6OOO’den, 3 adet bulunuyor. Proje çıktıları ve geniş ebat görsel baskılarında kullanıyoruz. Sahip olduğumuz başarıda, Lidya Grup’un payı büyüktür. Lidya Grup, sadece Orta Anadolu’da değil, tüm Türkiye’de faaliyet gösteren bir firma. Temsilcisi olduğu markaların, tüm Türkiye Temsilcisidir. Nitekim, Karaman’da büyük markaların servis merkezi yoktur. Genelde Konya’dan servis gelir ve aramız 11O kilometredir. Dolayısıyla, bizlerin müşterilerimize kesintisiz hizmet verebilmemiz için, servise ve malzemeye hızlı ulaşabilmemiz bizim önceliğimizdir. Lidya Grup, bunu çok iyi ve başarıyla yönetiyor ve 12 senedir devam eden ilişkimizden belli” dedi.

Teknolojiyi, yakında takip ediyoruz

Teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirten Ahmet Aksoy ve Nebi Şahin, şunları kaydettiler: “Karaman küçük bir il ve kentimizde üretilen baskı adetleri, diğer büyük illerle kıyaslanamaz derecede küçüktür. Bugüne dek yaptığımız yatırımlarda maliyet / kalite/ hız dengesini optimum düzeyde tutmaya çalıştık. Geldiğimiz noktadan memnunuz. Teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Firma olarak, 9O’lı yılların sonlarından itibaren ozalit ve fotokopi çekimlerimizi, bugünlere göre daha eski teknoloji ile gerçekleştiriyorduk. 2OO5 yılında Gür-AN Kopyalama Merkezi adı ile kurulduk. Karaman’da, Belediyenin tam karşısındayız. 2OO metrekare olan iş yerimizde, ekibimizle çalışıyoruz.İş yoğunluğumuz makine parkımızdan da anlaşılacağı gibi geniş formatlı proje baskılarıdır. Tüm makinelerimizde iddialıyız. Karaman’da hemen hemen tüm mühendislik büroları ile çalışmaktayız. Müşterilerimizin avantajı, tabiri caizse sektörde çekirdekten yetişme bir firma ile çalışıyor olmalarıdır. Biz, bu konuda kendimize çok güveniyoruz.” diye konuştu.

Dijital baskı merkezine dönüşüyoruz

Sektördeki teknolojik gelişmeyle bir dönüşüm yaşandığını da ifade eden Ahmet Aksoy ve Nebi Şahin, şunları söylediler: “Sektörümüz de, çok önceleri amonyaklı ozalit makineleri vardı ve projeden bir kopya alabilmek için çok uğraşıyorduk. Sonra tonerli, siyah beyaz plan kopya makineleri çıktı. Bugün geldiğimiz noktada müşterilerimiz, bizlere işlerini elektronik ortamda gönderiyorlar. Bizler de müşterilerimize, ister renkli - ister siyah-beyaz ve istenilen ebatta katlanmış vaziyette sunuyoruz. Özetle, ozalit işleri ile başlayan sektörümüz, hızla büyüdü ve gelişti. Eskiden müşterimiz elinde kağıtlarla iş yerimize gelirdi ve biz kopyasını alırdık. Sonrasında Cd veya harici disk ile geldiler ve biz yine çıktılarını aldık. Şimdi ise, akıllarındaki düşünceler ile geliyorlar, biz onları tasarlıyoruz ve çıktılarını alıyoruz. Az önce de ifade ettiğimiz üzere, sektördeki firmaların her biri, dijital baskı merkezlerine dönüştü ve önümüzdeki süreçte promosyon sektörlerinden de işler almaya başlayacağız” şeklinde konuştu.Bu içerik 1493 defa okundu.