SOKAK TABELALARI ENSTRÜMANA DÖNÜŞTÜ

SOKAK TABELALARI  ENSTRÜMANA DÖNÜŞTÜ

1991 yılından bu yana devam eden Akbank Caz Festivali, hem caz severleri dünyaca ünlü müzisyenlerle buluşturuyor hem de yeni caz yıldızlarının parlamasına destek oluyor. Festival zaman içinde paneller, atölyeler, film gösterimleri, dinletiler ve sosyal sorumluluk projeleriyle çok yönlü bir organizasyon haline geldi.

2OO6 yılından itibaren gerçekleştirdiği Kampüste Caz konserleri ile festival İstanbul’un dışına taştı ve Türkiye’nin dört bir yanına ulaştı. 17 – 28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen 28. Akbank Caz Festivali’nin tanıtımı için TBWAIstanbul nefis tınılarla dolu bir kampanya filmi hazırladı.

28. Akbank Caz Festivali tanıtım filminde; Tomtom Sokak ve Tünel Meydanı gibi İstanbul’un önemli noktalalarının tabelalarının yanı sıra bina numaraları ve pek çok trafik levhası, daha doğrusu bu levhaların kopyaları kullanılıyor. Bu levhalar bir araya gelerek gitara, bateriye ve kontrbasa dönüşüyor. Müzisyenler levhalardan yapılma enstrümanları çalarken diğer taraftan enstrümanların yapım sürecinde çıkan sesler de müziğin ritmine dahil oluyor. Kampanya; interneti, sinemayı, açık havayı, basını ve radyoyu kapsayacak şekilde planlanmış.

Kaynak: bigumigu.comBu içerik 1209 defa okundu.