MASAÜSTÜ UV LED DİREKT BASKI MAKİNELERİNİN SUNDUĞU 10 AVANTAJ

MASAÜSTÜ UV LED DİREKT BASKI MAKİNELERİNİN SUNDUĞU 10 AVANTAJ
Halen masaüstü UV LED teknolojisi ile tanışmayan veya masaüstü UV LED teknolojisi ile ilgili kafasında soru işaretleri ilanlar için bu teknolojinin baskı üreticilerine sunduğu 1O avantajı derledik.


UV LED teknolojisi sayesinde, kişiye özel dekoratif ürünler ve çok çeşitli baskı uygulamaları yapmak mümkün, hatta yapılabilecek uygulamaların sonu yok. Eski dijital baskı çözümleri ile dekore edilemeyecek objeler artık UV LED teknolojisi sayesinde yeni bir boyut kazanıyor. UV LED teknolojisinin sunduğu eşsiz baskı becerilerinden birçoğu, başka baskı teknikleri ile üretilemiyor.

Son yıllarda UV LED teknolojisinin bilinirliği ve farkındalığı oldukça arttı. Bu büyümenin yanı sıra piyasada çok sayıda baskı makinesi seçeneğinin olmasıyla birlikte en doğru baskı çözümü seçmek de giderek zorlaşıyor. Doğru seçimin nasıl yapılacağı konusunun üzerine düşmeye değer; çünkü yeni birçok baskı makinesi modeli, baskı malzemeleri, boyalar ve yazılımlar artık baskı işletmelerine daha fazla kar getirecek çok fazla kapıyı açıyor. UV LED makinesine yatırım yapmadan önce, seçenekleriniz dahilindeki makinelerin becerilerini çok iyi değerlendirmeli ve üretim hacminize, uygulama ebatlarına, uygulama gereksinimlerine, malzeme türüne ve daha çok faktöre göz atmalı, tüm bunları iyi değerlendirmelisiniz.

Ancak halen masaüstü UV LED teknolojisi ile tanışmayan veya masaüstü UV LED teknolojisi ile ilgili kafasında soru işaretleri olanlar için avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Ön işlem yapılmasına gerek kalmadan, PET, PVC, ABS, akrilik, ahşap, cam, panel, metal, afiş ve deri gibi çok geniş yelpazede malzeme üzerine baskı yapabilirsiniz.

2- Üç boyutlu objeler üzerine baskı yapabilirsiniz.

3- Birçok UV kürlemeli boya seti CMYK, beyaz ve laktan oluşur. Transparan materyaller üzerine ya da koyu renk malzemeler üzerine zemin olarak beyaz boya ve üzerine renkli baskı yapabilirsiniz.

4- Boya malzeme üzerinde anında kurur. Ayrıca, boya emilimi olmaz. Boya, malzeme yüzeyinde direkt tutunur.

5- Hızlı kuruma özelliği sayesinde, CMYK renklerine ilave olarak beyaz ve laktan oluşan çok katmanlı baskıyı tek passta yapabilirsiniz. Bu da ince hatların ve küçük detayların net bir şekilde basılmasını sağlar. Boyalar aynı zamanda Braille Alfabesi gibi kabartmalı harf ve şekillerin basılması için uygundur.

6-Lak boya tüm yüzeye ya da seçili alana atılabilir. Böylece daha parlak bir sonlandırma elde edilir. Parlaklık seviyesi ise uygulanan lak katman sayısına bağlıdır.

7- UV boyalar çevre dostudur.

8- UV LED baskı makineleri çok az enerji tüketir. Hemen açılıp kapanır ve çok az miktarda ısı çıkarır.

9- Baskılı ürünler çizilmeye karşı dirençlidir ve ışığa karşı dayanıklıdır. Dış mekan dayanımını daha da artırmak için sıvı laminasyon uygulanabilir.

10-UV LED sistemi hızlı üretim süresi sunar. Tamamen dekore edilmiş ürünler, makineden çıkar çıkmaz paketlenebilir. Baskı sonrası ilave işlemlere gerek kalmaz.Bu içerik 1387 defa okundu.