SOMS GLOBAL SIGN İSTANBUL’DA BASKI SEKTÖRÜNE YENİ BİR SOLUK GETİRDİ

SOMS GLOBAL SIGN İSTANBUL’DA BASKI SEKTÖRÜNE YENİ BİR SOLUK GETİRDİ
2O-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan SOMS Global, dünya lideri boya markalarını tanıttığı fuarda tüm baskı üreticilerinin beğenisini topladı.


2O-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan SOMS Global, dünya lideri boya markalarını tanıttığı fuarda tüm baskı üreticilerinin beğenisini topladı.

Sign İstanbul Fuarı’na katılarak baskı sektörünün ihtiyaç duyduğu muadil boya markalarını sergileyen SOMS Global, tüm baskı üreticilerinden tam not aldı. Portföyünde bulunan zengin boya çeşitliliği ile üreticilerin ilgi odağı olan SOMS Global, dünya devi boya üreticilerinin geniş yelpazedeki boya çeşitliliğini tek bünyede toplayarak baskı profesyonellerine önemli avantajlar sunduğunu kanıtladı. SOMS Global, Jetbest, SPC Basel, STS Inks ve Toyo Ink gibi markaların Eco-solvent, UV, Latex ve Süblimasyon başta olmak her uygulamaya özel boyalarını sektöre sunuyor.

 

Ülkemizde yaygın kullanılan JETBEST; ürün yelpazesi SOMS Global stoklarında

 SOMS Global işbirliği ile bundan böyle Türkiye pazarının boya ihtiyaçlarına yanıt verecek olan Jetbest, Araştırma ve Geliştirme odaklı bir misyon ile üretim yapmakta olup sürekli geliştirmekte olduğu inovasyonlar sayesinde müşteriye özel ihtiyaçlara da düşük maliyetli ve kaliteli bir yanıt verebilmektedir. SOMS Global tarafından piyasaya sürülen Jetbest dijital baskı boyaları içerisinde Jetbest’in Eco-solvent, UV, Magic ve Eco-PU suni deri boyası olmak üzere tüm boya çeşitleri yer almaktadır.

 

 Muadil Boya üreticisi STS INKS; SOMS Global güvencesiyle Türkiye’de

 

 STS Inks, Eco Solvent, Solvent, Su Bazlı, UV, Latex, Pigment, Süblimasyon, Inkjet Gıda Boyaları, Temizleme Kartuşları gibi çok çeşitli boya ve temizlik solüsyonlarına sahip. Firma ayrıca, Agfa ®, Brother, Canon, EPSON, Fuji, HP, Kyocera, Melco, Mimaki, Mutoh, Oki, Ricoh, Roland, Seiko ve Vutek muadili boyalar üretiyor. SOMS Global güvencesi ile Türkiye pazarına sunulacak olan STS Inks ürünleri de sektörün tüm boya ihtiyaçlarını karşılayacak genişliğe sahip. “Tak&Çalıştır” mantığı ile kullanılan STS Inks boyaları, çok geniş yelpazede malzeme üzerinde çarpıcı renk kalitesi, doğru renk reprodüksiyonu, yoğun renkler ve yumuşak tonlamalar sağlar. STS Inks ürünleri yüksek dış mekan dayanıklılığa sahiptir ve laminasyon olmadan solmaya karşı dayanıklılık sunar.

 

TOYO INK; Inkjet grubu ürünleri SOMS Global’de

Her tür baskı tekniği için matbaa mürekkebi ve yardımcı maddeleri üreten ve çok geniş bir ürün paletine sahip olan TOYO Matbaa Mürekkepleri, Manisa’da 2O1O yılında kurduğu yeni fabrikanın yanı sıra İstanbul’da bulunan Renk Merkezi’nde üretimini gerçekleştirmektedir. Toyo Ink; Soms Global işbirliğiyle, mercury lambalı ve Led Uv kürlemeli UV boya teknolojisi ile sert, esnek ve elastik boya türlerini piyasaya sunmaktadır. Bu mürekkep türleri Konica, Seiko ve Ricoh baskı kafalarına uyumlu olarak üretilmektedir.

 

SOMS Global; SPC BASEL boyaları Türk tekstil baskı sektörünün yanında

 

Yüksek kaliteli dijital boyaları ve çözümleri ile yenilik sunan SPC Basel, yüksek verimlilik ve fiyat avantajı sağlayan ürünler sunmaktadır. SPC BASEL, Sublime Zero serisi Süblimasyon, MXTR Pigment ve MeoRea Reaktif boyalarını tekstil baskı piyasasına sunmaktadır.

 

 Markalı ve Muadil boya kullanımı ile baskı maliyetlerinde önemli tasarruf imkanı

 

Mevcut piyasa koşullarında, baskı üreticilerinin kar marjlarını artırmalarını ve maliyetleri düşürmelerini sağlamak ve bu sayede sektörün büyümesine katkı sunmak misyonuyla yola çıkan SOMS Global, bu hedefle çok çeşitli dünya devi markaların muadil boya çeşidini portföyünde bulunduruyor. Her geçen gün yeni uygulama ve üretimi çeşitlendirme yolları arayan baskı üreticilerine daha yüksek verimlilik ve yüksek kalite imkanı sunan SOMS Global muadil boya markalarının sunduğu sayısız avantajı üreticiye sağlıyor. Her baskı kafasına, her makine modeline ve her boya türüne özel olarak geliştirilen markalı muadil boyaları piyasaya sunduklarını belirten SOMS Global Genel Müdür Yardımcısı Ümit Çetin şunları söylüyor: “SOMS Global olarak, üreticilerin mevcut makine parkurlarından en yüksek verimi alabilmeleri, üretimlerinde kalite çıtasını yüksek tutarak bu fırsatı ekonomiye dönüştürerek işletmelerini büyütebilmeleri için sadece baskı kafasına özel değil, kullandıkları makinenin markasına ve modeline tam uyumlu olacak şekilde geliştirilmiş “markalı” muadil boyaları sunuyoruz. Bu sayede kaliteden ödün vermeksizin üretim maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf elde edilmesini sağlıyoruz. Bugün piyasanın en büyük beklentisi maliyetleri düşürebilmek. Biz de bu hedefle dünya devi boya üreticilerinin piyasadaki baskı makineleri ile %1OO uyumlu muadil boyalarını Türkiye pazarına sunuyoruz.”

Çetin, Sign İstanbul Fuarı’nda da sergiledikleri boya çeşitleri ile ziyaretçilerden oldukça ilgi gördüklerini belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu konuda ne kadar doğru bir adım attığımızı da Sign İstanbul Fuarı’nda görmüş olduk. Baskı üreticisi ziyaretçilerimiz, makine markası ne olursa olsun ve ne tür üretim yaparsa yapsın tüm uygulamalara yönelik bir boya çözümünü bizim standımızda bulabildi. Bu konuda çok güzel geri dönüşler aldık, fuar sonrası da görüşmelerimiz devam ediyor. SOMS Global olarak Sign İstanbul Fuarı’nda bize gösterdikleri ilgiye çok teşekkür ediyoruz.”

 

www.somsglobal.com/trBu içerik 683 defa okundu.