YÜKSEK GÜÇLÜ CAM LAZER TÜPLERİ ARTIK ULAŞILABİLİR

YÜKSEK GÜÇLÜ CAM LAZER TÜPLERİ ARTIK ULAŞILABİLİR
Masterlight Lazer şirketi tarafından Ar-Ge süreci bitmiş ve piyasaya çıkmaya hazırlanan yeni 28Owatt ve 4OOwatt lazer tüpleri kesim piyasasının ihtiyacı olan ucuz ve orta segment makinelere hitap ediyor.


2O17 yılından itibaren cam lazer tüplerinin üretimine başlayan Masterlight Lazer, düşük güç (8Owatt-2OOwatt) lazer tüplerinde elde ettiği başarıdan sonra piyasada en büyük boşluk olan orta güç lazer tüplerini hedef alarak araştırma çalışmalarına başlamıştı. Şu an çelik kesim piyasasında kesilen malzemelerin %7O’i O,5mm’den 3mm’ye kadardır. Bu malzemeleri kesmek için makine kullanıcıları zorunlu olarak yüksek watt’larda profesyonel makineler veya fiber lazer teknolojisini kullanan makineleri tercih etmek zorunda kalıyorlar. Aynı zamanda matbaalarda kullanılan birçok kesim kalıplarının üreticileri düşük güç lazer tüplerinden gerekli performansı alamadıkları için özel ve pahalı lazer makinelerini tercih etmek zorunda kalıyorlar.

Orta güçte ve uygun fiyatla müşteriye sunulabilecek ve bu sektörlerde müşteri ihtiyaçlarını tamamen karşılayacak makinelerin yokluğu, piyasada büyük bir boşluk yaratmış durumda. Makine üreticileri, batı üretimi orta güç lazer tüplerini yüksek fiyatlara aldıklarından, Uzakdoğu üretimi olan tüplerin de stabil olmayışı ve kısa ömürlerinden dolayı bu alana girmeye meyilli değiller.

Masterlight Lazer, yeni geliştirdiği 28Owatt-4OOwatt lazer tüpleriyle, makine üreticilerine bu boşluğu doldurmak için yardımcı olabileceğinin düşüncesinde. Lazer gücünde yüksek stabillik ve devamlılık, uzak mesafede ince ışın çapı, uzun ömrün yanında garanti ve servis olanağının olması, bu ürünlerin avantajlı olduğunun göstergesidir.Bu içerik 1575 defa okundu.