ITMA 2O19 İÇİN SON HAZIRLIKLAR

ITMA 2O19 İÇİN SON HAZIRLIKLAR
ITMA 2O19, 2O – 26 Haziran 2O19 tarihleri arasında Gran Via, Fira de Barcelona’da düzenlenecek.


ITMA 2O19, küresel tekstil ve hazır giyim endüstrisi üyeleri arasında paylaşım ve işbirliğini kolaylaştırmak için bir dizi endüstri lideri bilgi paylaşımı etkinliğine ev sahipliği yapacak. Sürdürülebilir inovasyon, Endüstri 4.O ve otomasyon gibi sorunlar, fuar boyunca gündemde olacak. CEMATEX’e göre, eşlik eden etkinliklerin kümelenmesi olan ITMA 2O19’un sahibi, endüstri üyelerinin sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü destekleyecek temel endüstri zorluklarını ve en son çözümlerini gözler önüne serecek. CEMATEX Başkanı Fritz Mayer, şunları söyledi: “ITMA, tekstil makineleri üreticileri için sadece bir satın alma ve satma platformu sağlama hedefinin ötesine geçti. Şimdi tüm sektör paydaşlarının yeni atılımları, beyin fırtınası çözümlerini paylaşmaları için anlamlı bir platform olacak” Geçmişteki ITMA etkinlikleri ile bağlantılı olarak başarıyla organize edilen etkinlik, Tekstil Renklendirici ve Kimyasal Liderler Forumu ve Nonwoven Forumu’nu içermektedir. Bu ITMA forumları, kilit sanayi kuruluşları ile işbirliği içinde düzenlenmiştir.

Tekstil ve Kimyasal Liderler Forumu

Tekstil Renklendirici ve Kimyasal Liderler Forumu ITMA 2O19, Dairesel Ekonomi ve Kaynak Sürdürülebilirlik Stratejisi konularına da odaklanıyor olacak. Organizasyon komitesinin diğer üyeleri arasında ise Uluslararası Tekstil Kimyacıları ve Renkçileri Dernekleri Federasyonu (IFATCC); Amerikan Tekstil Kimyacılar ve Renkçiler Derneği (AATCC); İspanyol Tekstil Kimyacılar ve Renkçileri Derneği (AEQCT); Hindistan’ın Dyestuff Üreticileri Derneği (DMAI) yer alıyor. Forum 23 Haziran 2O19’da yapılacak.

Nonwovens Forum

2O15 yılında başarılı bir işbirliğinin ardından, ITMA Nonwovens Forum ITMA 2O19’u Uluslararası Nonwoven ve İlgili Endüstriler Birliği (EDANA) ile birlikte organize edecektir. 21 Haziran’daki bir günlük etkinlik, nonwoven alanındaki en son yenilikler ve 21. yüzyıl için nonwoven üretim süreçleri gibi tartışmaları içerecek: EDANA Genel Müdürü Sayın Pierre Wiertz şunları söyledi: “Her zaman endüstrinin nonwoven ve ilgili endüstrilerin eğitim ve diyalog yoluyla sürdürülebilir büyümesi için güçlü bir temel oluşturmasına yardımcı olmak için yollar araştırıyoruz. Bu nedenle, ITMA ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

CEMATEX ve ITMA

Avrupa Tekstil Makineleri Üreticileri Komitesi (CEMATEX), Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre ve Birleşik Krallık’tan ulusal tekstil makineleri birliklerini kapsamaktadır. ITMA ve ITMA ASIA’nın sahibidir. Tekstil makineleri fuarlarının ‘olimpiyatları’ olarak kabul edilen ITMA, tekstil ve konfeksiyon üretiminde her bir iş için en yeni makine ve yazılımları sergileyen 65 yıllık bir geçmişe sahiptir. Avrupa’da her dört yılda bir yapılır.

Merkezi Singapur’da bulunan bir yan kuruluş ile Brüksel’de bulunan ITMA Services, ITMA 2O19’un ve gelecekteki ITMA markalı fuarların atanmış organizatörüdür. ITMA ve dünya çapındaki diğer büyük ticari fuarları düzenleme konusunda geniş deneyime sahip profesyoneller tarafından yönetilmektedir. ITMA’nın benzersiz satış önerisini ve küresel bir kitleyle alaka düzeyini korumayı ve genişletmeyi hedefliyor.

Öte yandan, Avrupa Tekstil Makineleri Üreticileri Komitesi CEMATEX, ITMA’nın 19. etkinliği için İtalya’nın Milano kentine döndüğünü açıkladı. ITMA 2O23, 8 – 14 Haziran 2O23 tarihleri arasında Fiera Milano Rho fuar merkezinde gerçekleştirilecek. ITMA 2O23’ü Milano’da ağırlama kararı, CEMATEX Genel Kurulunda alındı. CEMATEX Başkanı Fritz P Mayer şunları söyledi: “ITMA 2O15 katılımcıları ve ziyaretçilerinden çok olumlu geri bildirimler aldık. Milano, 2OO bin metrekareyi aşan ve küresel bir kitleyi çeken ITMA gibi büyük ölçekli sergiler düzenlemek için mükemmel bir altyapıya sahip. Dünyanın her yerine geniş bir yelpazede ağırlama hizmetleri ve hava bağlantıları sunmaktadır. İtalya’da büyük bir tekstil makineleri ve tekstil endüstrisine sahip. ”

Fiera Milano İcra Kurulu Başkanı Fabrizio Curci, “Tekstil ve giyim sektörüne yönelik en üst düzey uluslararası makine ve teknoloji fuarını İtalya’ya getirmemiz bizim için büyük bir memnuniyet” dedi. “Organizatörlerin bize gösterdikleri güven, Fiera Milano’nun profesyonel yaklaşım ve kaliteli hizmetlerin bir kanıtıdır. Burada barındırılan uluslararası etkinliklerin garantisidir.”Bu içerik 1290 defa okundu.