EN İYİSİNİ İSTEYENLER MIMAKI'Yİ TERCİH EDİYOR

EN İYİSİNİ İSTEYENLER MIMAKI'Yİ TERCİH EDİYOR
Kullanıcı deneyimleri Mimaki’nin nasıl pazar lideri olduğunun sırrını açıklıyor. En iyi makineyi, en iyi teknik servisle almak isteyen kullanıcılar, Mimaki ile aralarındaki ilişkinin sürekli güçlenmesinden memnuniyetlerinin altını çiziyor.


Geliştirdiği geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterleri ile, küresel pazarda lider konumda bulunan Mimaki, ‘en iyisini’ isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Tabela/ grafik, tekstil/giyim ve endüstriyel pazarların dijital baskı ihtiyaçlarına dönük yüzlerce çözüme sahip olan Mimaki, 1975 yılından bugüne sektörün gelişimine yön veriyor. Kullanıcılarını yenilikçi çözümler için cesaretlendiren Mimaki, baskı endüstrisinin artan taleplerine zengin ürün ve hizmet gamıyla yanıt veriyor.

Mimaki’nin kullanıcı profili çeşitliliği rakiplerinin oldukça ilerisindedir. Dijital tekstil baskısı üreticilerinin yanı sıra grafik, endüstriyel reklam, promosyon malzemeleri baskıcıları da ilk tedarikçi olarak Mimaki ile çalışıyor. Uzun yıllardır Türk baskı endüstrisinin bir çözüm partneri olarak kendini kabul ettiren Mimaki, 2O17 yılında Mimaki Eurasia’yı yapılandırarak bu pazara bağlılığını daha da güçlendirdi. Grafik, tabela, iç mekan/ dış mekan dekorasyon, promosyon baskı çözümlerinin yanı sıra güçlü Türk tekstil endüstrisinin talep ettiği dijital baskı çözümleri için organizasyon sağlam yapı taşları üzerine inşa edildi. Böylece kullanıcılar baskı makineleri, baskı kafaları, boyalar, yazılımlar, aksesuarlar ve yedek parça tedariklerinde hiç olmadıkları kadar rahat bir konuma ulaştı. Baskı endüstrisinin önemli oyuncularının görüşleri, Mimaki Eurasia’nın pazara yaklaşımının ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor.

Özturna Baskı Sanayi; Rekabette Mimaki ile öne geçiyoruz

1991 yılında İstanbul’da kurulan ve tekstil baskı hizmeti sağlayan Özturna Baskı Sanayi, 2O16’da ilk Mimaki yatırımını UJF3O42FX modeli ile yaptı. Daha sonra bu makineden bir tane daha alan firma, kesim ihtiyacı içinse Mimaki CG-SRIII serisi kesim plotterlerini tercih etti. Özturna firması geçtiğimiz yıl Mimaki UJF-6O42 MkII UV LED baskı çözümü ile makine parkurunu güçlendirdi. Firma ortağı Cengiz Turnalar, 2 yılı aşkın süredir Mimaki’nin dijital baskı makinelerini kullandıklarını söyledi. Turnalar; “Firma olarak makine yatırımı yaparken kaliteli makineleri almaya dikkat ediyoruz. Böylece yaptığımız işin kalitesi ve verimliliği de iyi oluyor. Bu ise bizi pazarda rakiplerimizin bir adım önüne geçiriyor” dedi. Yatırım sürecinde yaptıkları araştırmalarda Mimaki’nin en kaliteli marka olarak önlerine geldiğini belirten Turnalar, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizim için baskı kalitesi, baskı hızı ve baskı sonrası dayanımlar çok önemli. Mimaki ile bu konularda istediğimiz randımanı fazlasıyla alıyoruz. İhtiyaçlarımıza net yanıt aldığımız için Mimaki ile çalışmayı sürdürüyoruz. Yeni makineleri alırken de Mimaki ile bağlantıya geçiyoruz.”

Ensa Reklam; Mimaki’nin pazarda olması bize güven veriyor

2O1O yılından itibaren Uludağ Bilişim bünyesinde çalışmalarını başlatan Ensa Reklam baskı merkezi cam baskı, mdf baskı, metal baskı, iç mekan folyo baskı, promosyon üretimlerinde çalışmalar yürütüyor. Firmanın Genel Müdürü Samet Saray 2,5 yıldır Mimaki kullanıcısı olduklarını söyledi. JFX2OO-2513 baskı makinesi aldıklarını hatırlatan Saray, Mimaki’yi neden tercih ettiklerini şöyle açıkladı; “Mimaki’nin sağladığı yüksek baskı kalitesi bizim tercihlerimizi etkiledi. Bunun yanı sıra yoğun çalışmalarda makinelerde herhangi bir durma veya yavaşlama problemi olmuyor. Diğer markalarda görülen lambalardaki ısınma sorununu Mimaki ile yaşamıyoruz.” Mimaki’nin kendi kurumsal yapısı ile tam anlamıyla Türkiye’de olmasının, kullanıcılar açısından çok önemli olduğunun altını çizen Samet Saray, Mimaki Eurasia’nın varlığının kendilerine güven verdiğini dile getirdi. Saray; “Küresel bir markayı direkt kendi bayisinden almak ve daha sonrasında teknik desteğe kesintisiz ulaşmak bizler için önemli. Mimaki bize bu güveni sağlayarak, bizleri rahat ve güven içinde çalışan kullanıcılara dönüştürdü. Yeni yatırımlarımızı yaparken de elde ettiğimiz bu güveni göz önünde bulunduruyoruz” dedi.

Tural Makine: Müşterilerimize Mimaki’yi tavsiye ediyoruz

1979 yılından bu yana kalender makineleri ve baskı ekipmanları üreten Tural Makine, günümüzde ikinci nesil yöneticileriyle Türkiye ve bölge pazarlarına yönelik üretimini sürdürüyor. Firma Genel Müdürü Halil Tural; “Müşterilerimize güvenle Mimaki’yi tavsiye ediyoruz” dedi. Tural bunun nedenlerini şöyle anlattı; “Onlara öncelikle yapacakları işi soruyoruz. Eğer yüksek kaliteli baskılar yapmayı istiyorlarsa, kaliteli markalara çalışacaklarsa, ihracat odaklı üretim yapacaklarsa onlar için en uygun çözümün Mimaki olduğunu söylüyoruz. İşlerini yaparken sorunlar nedeniyle başlarının ağrımasını istemiyorlarsa, Mimaki’yi tercih etmeleri gerektiğini belirtiyoruz.” Halil Tural makine alırken tüm sürecin göz önünde tutulması gerektiğini dile getirdi. Özellikle tekstil üreticilerinin 7/24 teknik desteğe ihtiyaç duyduklarını söyleyen Tural, sözlerini şöyle bitirdi; “Tekstilcilerin işi alıp en hızlı şekilde, istenilen kalitede teslim etmesi gerekiyor. Eğer teknik servis hızlı olmazsa, bu iş kaybına yol açar. Yatırımlarda en önemli nokta teknik servisin olup olmadığıdır. Piyasada atıl durumda, çalışmayan bir Mimaki baskı makinesinin olmamasının sebebi budur. Bu güven ve konfor için müşterilerimizi Mimaki çözümlerine yönlendiriyoruz.”Bu içerik 1700 defa okundu.