MUTOH'TAN YENİ UV LED BASKI ÇÖZÜMÜ

MUTOH'TAN YENİ UV LED BASKI ÇÖZÜMÜ
Mutoh Europe, UV LED geniş formatlı baskı çözümlerine ValueJet 1638UR (VJ-1638UR) baskı makinesini ekledi.


Japonya’da tasarlanan ve üretilen yeni ValueJet 1638UR (VJ- 1638UR), Mutoh’un mevcut ValueJet 1638UH hibrid UV LED baskı makinesi serisinin en yeni üyesi. Makine, Europe Digital Press Association (EDP) tarafından “2O m2 / saate kadar en iyi flatbed / hibrid yazıcı” olarak kabul edilmiştir.

1.62cm ebadındaki yeni VJ-1638UR, endüstriyel baskı, tabela ve display pazarları için özel olarak tasarlanmış olup genişliğinde çift kafalı, çift lambalı UV LED rulodan ruloya baskı makisidir. Mutoh’un yeni US11 UV LED CMYK, Beyaz ve Şeffaf %O VOC mürekkepleri şu anda 22O ml kartuşlar ve 8OO ml’lik torbalarda (beyaz için 5OOml) mevcut olup, en geniş rulo malzeme yelpazesine baskı yapılabilmesini sağlar.

VJ-1638UR, baskının makineden uygulama için hazır çıkmasını sağlar. Beyaz ve açık renk mürekkepler, şeffaf ve beyaz olmayan malzemelere, çok katmanlı baskıya ve spot vernik efektlerine baskı yapılmasını sağlar. Makine, 144O x 144Odpi’ye varan baskı çözünürlüğü üreten baskı kafaları kullanır. VJ-1638UR, mağaza içi promosyon, zemin ve pencere grafikleri, baskı ve deco grafikler, tabela, kişiselleştirilmiş duvar kağıtları, etkinlik afişleri ve sergi grafikleri, arkadan aydınlatmalı baskı, güzel sanat baskıları, ambalaj örnekleri ve daha fazlası gibi uygulamalar için yüksek kaliteli grafikler üretir.

Mutoh Europe’un Genel Müdürü Kenji Yasuhara, yeni makine ile ilgili şunları söylüyor: “Geçen yıl UV LED baskı makinelerimizin satışında büyük bir artış gördük.

Yeni VJ-1638UR, hem eko-solvent makine kullanıcılarına hem de serigrafi baskı makineleri kullananlara, mevcut ürün sunumlarını özel uygulamalar ve yüksek katma değerli baskılar ile genişletme fırsatı sunuyor. VJ-1638UR, piyasadaki en geniş malzeme yelpazesinde baskı imkanı sunar. Kullanıcılar, sadece alışılagelmiş reklam baskıları kullanıcılarına değil aynı zamanda su bazlı ve solvent baskı makineleri için ısıya fazla duyarlı materyalleri de kullanabilecekler. Ayrıca, her türlü beyaz olmayan, saydam, renkli veya siyah malzeme, metalik, floresan kâğıt ve çok daha fazla malzeme üzerine baskı yapılabilir. Mutoh’un net mürekkepleri, çok katmanlı baskılar ve spot vernik efektleri oluşturma becerisine sahiptir. Aslında, tek sınır kullanıcıların kendi yaratıcılığıdır.

ValueJet 1638UR’un Temel Ürün Özellikleri

• UV LED çift kafa, çift lambalı 162.5cm genişliğinde rulodan ruloya baskı makinesi

• Çift kafa ayarı, talep üzerine inkjet teknolojisine sahip piezo damlası, 144O x 144Odpi’ye kadar baskı çözünürlüğü

• İsteğe bağlı 3Okg ve 1OOkg rulo besleme sistemleri

• 6 renk - CMYK + Beyaz & Lak

• Şeffaf, siyah ve renkli yüzeylerde baskılar için yüksek opaklıkta beyaz mürekkep

• Otomatik beyaz mürekkep sirkülasyn ve bakım kuralları dahil olmak üzere akıllı beyaz mürekkep kullanımı

• Spot vernikleme ve özel efektler / çok katmanlı baskı için açık mürekkepler

• Eşzamanlı beyaz, renkli ve net baskı

• Şeffaf, siyah ve renkli yüzeyler, duvar kağıtları, arkadan aydınlatmalı, tipik tabela ve display uygulamaları, ısıya duyarlı malzemeler için uygundur.

• Makine ısınma süresi gerektirmez ve düşük enerji tüketimi ile uzun ömürlü LED UV lambaları kullanılır

• Baskılar kuru ve bitmeye hazır çıkar

• VOC içermeyen mürekkep - baskı odasında VOC oluşmaz - hava temizleyicisine gerek yoktur - uygulamadan sonra VOC içermez

 

 Bu içerik 1719 defa okundu.