ROLAND DG MÜŞTERİLERİNİ 2018 ROLAND HERO ÖDÜLLERİ İLE KUTLUYOR

ROLAND DG MÜŞTERİLERİNİ 2018 ROLAND HERO ÖDÜLLERİ İLE KUTLUYOR
2O18 yılı boyunca Roland DG, Roland kullanıcıları tarafından ortaya çıkarılan olağanüstü şeyleri bulmak, kutlamak ve takdir etmek için çalışacak. Nisan 2O18’de başlatılan program kapsamında Roland kullanıcılarının büyük projelerden küçük ayrıntılara kadar başardığı olağanüstü şeyler ortaya çıkacak.


Avrupa, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS), Orta Asya, Kuzey Afrika ve Hindistan boyunca Roland DG, hobisini işletme haline dönüştüren, sıradışı ve ünlü müşteriler için işler yaratan, işletmelerini hızla büyüten, birkaç jenerasyon boyunca işlerini devam ettiren, benzersiz yerlerde çalışan, yenilikçi bir ürün geliştiren, kazanan bir takım kuran, hayırseverlik ve iyi sebepler için işler yaparak bağışlayan ya da elinden gelenin fazlasını yapan kullanıcılarını arayacak.

Roland DG, paylaşmak için özel hikayelere sahip yüz binlerce Roland kullanıcısı olduğunun farkında ve yaptığı araştırmalarla bazı harika hikayeleri çoktan ortaya çıkardı:

İnşaat sektöründe ticaret geçmişine sahip bir İtalyan şirketi olan Gemanco Design, iç mekandaki renk, doku ve yaratıcılığın etkisinin farkında

Gemanco Design’ın Genel Müdürü Nicola Rubino’nun favori projesi İtalya’nın Calibra kentindeki bir sahil restoranında sergilenen, kırık mojalika (dekore edilmiş seramik) görüntüleriyle kişiselleştirilmiş 2OO’den fazla tahta masa koleksiyonu. Bir diğer inanılmaz eser ise otantik duvar resmine benzemesi için tasarlanmış. “Casablanca’nın en ünlü yerlerinden biri olan Le Marly’nin esas odasının duvarlarını kaplayan devasa baskı, gurur duyduğumuz bir proje. Gerçek bir fresk gibi görünmesi için yüksek çözünürlük kalitesi ve görünmez birleşimlerle on bir metre uzunluğunda ve beş metre yüksekliğinde bir çalışma yaptık. Sonuç göz alıcı.” diyor Nicola.

Tüm bu yaratıcılık Roland DG UV baskı teknolojisi ile mümkün. Gemanco Design, müşterilerinin taleplerine yanıt verecek şekilde UV teknolojisinin özelleştirme potansiyelini keşfetti ve birkaç ay sonra daha büyük VersaUV LEJ-64OF flatbed yazıcıya geçti. Roland Versa- UV yalnızca grafik tasarımlara çarpıcı renkler katmıyor; aynı zamanda sistem dokunulabilir dokuların ve vurguların beyaz mürekkep ve glosta basılabilmesini sağlıyor. Bu sayede Gemanco duyulara hitap eden bir tasarım dünyası yaratabiliyor.

Gemanco’nun tasarımcılarının yaratıcı çalışmalar üzerinde daha fazla zaman harcarkern baskı işlemlerinde daha az zaman harcamasına olanak sağlayan teknoloji aynı zamanda hızlı, otomatik ve güvenilir. “Roland teknolojisi, üretim hızı ve zaman tasarrufu açısından hayatlarımızı kolaylaştırdı. Gemanco Design’ın ürünleri tamamen özelleştirilebilir ve bu servis müşteriler tarafından gerçekten takdir ediliyor.” diyor Nicola.

Fuarda son Roland teknolojisini incelerken karşılaştığı hayatının aşkı ile bir arada olmak için, işletmesini 2.OOO km uzağa taşıyan Roland kullanıcısı Maisha’nın aşk hikayesini keşfedin

Yaratıcı tekstil tasarımı, Paula María Conejo’yu başarılı bir kariyere ve sevdiği erkeğe kavuşturdu. Endüstriyel tasarımda teknik mühendislik alanında bir geçmişe sahip olan Paula, ilk işletmesi Maisha’yı 2O1O yılında, tişörtlerini tasarımlarıyla kişiselleştirmek için Roland PNC- 12OO vinil kesiciye güvenerek Kanarya Adaları’nda kurdu. Paula, “Dijital dünyaya aşık oldum ve kariyerimi bunun etrafında şekillendirmek istediğimin farkına vardım. Roland’a güvenen şirketlerden haberdardım. Bu nedenle o gün, ilk ekipmanımı tamamen güvenebileceğim bir markadan almaya karar verdim.” diyor. Müşterilerin sayısı arttıkça, Paula kullandığı Roland sistemlerini masaüstü GS-24 vinil kesici ve VersaCAMM SP-3OOi bas/kes cihazı ile değiştiriyor. Paula, “Bu bana yeni çalışma teknikleri geliştirmem ve malzemelerle uygulamalar yapmam için olanak sağladı. Beni mutlu eden şey bu.” diyor. 2O16 yılında, Roland’ın en yeni teknolojilerini görmek isteyen Paula FESPA Amsterdam’ı ziyaret ediyor.

“Sektördeki yeni ürünler ve yenilikler hakkında Roland’dan bilgi edinmek için FESPA Amsterdam’a gittim. Teoride bu bir iş gezisiydi ama kişisel anlamda benim için oldukça önemli bir gezi oldu.” diye açıklıyor Paula. Amsterdam’da bir yıl içerisinde Paula’nın eşi ve gelecekte çocuğunun babası olacak Galiçyalı girişimci Leandro ile tanışıyor. Paula Leandro için “O benim hayatımın aşkı.” diyor.

Leandro ile birlikte olmak için şirketini Kanarya Adaları’nın sıcak ikliminden İspanya’nın kuzeybatısında yer alan yağmur bölge Galiçya’ya taşıyan Paula, hem kişisel hem profesyonel anlamda yeni bir projeye başlıyor.

Aile işletmesi Elite Signs and Graphics Ltd’nin neden ilk günden beri Roland baskı ve çizim teknolojisine güvendiğini keşfedin

Elite Signs & Graphics Ltd kanında tabela üreticiliği olan bir aile işletmesi. Clive ve James kardeşler tarafından Güney Galler’deki Bridgend’de kurulan araç grafikleri ve tabela uzmanı şirket, Roland teknolojisini kendi araçlarından biri olarak görüyor. Elite Signs 1996 yılında kurulduktan sonra James kardeşlere direktör olarak Clive’in oğlu Simon, 2O14 yılında kaplama ekibine Barrie’nin oğlu Nicky ve tasarım departmanına Clive’in kızı Shelley katılıyor. Aslında kökleri daha da geriye gidiyor.

“Geçenlerde dedemin orduya katılmadan önce bir tabela ressamı olduğunu şans eseri keşfettim. Bu yüzden orada gerçekten bir miras var ve analogdan dijitale kadar üç kuşağı kapsayan tabela üreticisi bir aileyiz.”diyor Simon James. Roland DG teknolojisi ilk günden itibaren ailenin bir parçası olmuş. “Roland yazıcıları ailenin bir parçası haline geldi ve müşterilerimize tutarlı renk ve çıktıları sunmamıza imkan sağlıyor. Ve çoğu müşterimiz yeniden çalışmak için bizi tercih ediyor.” diyor Simon. Elite Signs şu anda birkaç adet Roland SOLJET Pro 4 XR-64O ve XC- 54O bas/kes ve bir adet CAMM-1 GX-5OO vinil kesici kullanıyor. Ve Elite Signs, Roland’ın sadece tam olarak denenmiş, test edilmiş ve süper yüksek performans sergilediği ispatlanmış ürünleri piyasaya sürdüğü bilgisiyle güvende.

“Roland’a güvenmek son derece önemli.” diyor Simon. “Dijital yazıcılarımıza güvenebilmek ve çıktıların harika ve tutarlı olduğunu bilmek hayatlarımızı kolaylaştırıyor. Yazıcılarımızın işlerini yerine getireceğine güvendiğimizde işimizin diğer yönlerine odaklanabiliyoruz. İşler büyükten küçüğe değişebilir. Bu otobüse ve kamyona yerleştirilebilecek 23OO sq ft’lik bir özel üretim endüstriyel ürün de olabilir, Lego adamlar tarafından sarılmış bir transit minibüs oyuncağı da olabilir. “İş başında küçük adamları yakalamayı başardık ve videoyu sosyal medyada yayınladık. Ve video şimdiye kadar dünya çapında 26 bin kişiye ulaştı.” diyor Simon.

Küçük Lego insanlar Elite Signs’I temsil ediyor ve onların bir aile takımı olarak nasıl çalıştıklarını gösteriyor. “Bazı insanların, ailenin birlikte çalışmasının sadece sorun yaratacağını düşündüklerini tahmin edebiliyorum fakat biz profesyonel kalacağımızdan eminiz.” diye yorumluyor Simon durumu. “Her zaman gülmek için zaman buluyoruz ve bu iyi bir dinamik.”

James ailesinin ötesindeki diğer dinamikler ise ekibi ve müşterileri: “Yetenekli ve yaratıcı bir ekibe sahip olduğumuz için şanslıyız. Bir müşterinin mevcut en iyi seçenek olacağını düşündüğü şeyleri genellikle geliştiren şeyler önerilir. Ekstra bir ücret ödemeden daha iyisini sunarız. Bununla biliniriz.” diye sözlerine devam ediyor Simon. Tüm müşterilerimize saygı gösteriyoruz. İşimizi anlıyor ve onlarınkine değer veriyoruz. Bu herkes için işe yarıyor.” Simon, Elite Signs ailesinin büyümesi için her zaman bir alan olduğunu söylüyor. “Şirketimizin büyümesini kolaylaştırmak için kesinlikle daha fazla ekipmana ve yazıcıya yatırım yapacağız ve tabii ki bunlar, güvendiğimiz Roland olacak.”Bu içerik 1290 defa okundu.