KONICA MINOLTA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA “ROBECOSAM GOLD CLASS” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

KONICA MINOLTA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA “ROBECOSAM GOLD CLASS” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ
Konica Minolta, Kurumsal Sürdürülebilirlik alanında RobecoSAM Gold Class 2O18 ödülüne layık görüldü. Konica Minolta 2O18’de, Bilgisayar & Donanımları ve Ofis Elektroniği sektöründe “Gold” sınıflandırmasına giren tek şirket oldu.


2O17’de, İsviçre merkezli SRI araştırma uzmanı tarafından gerçekleştirilen RobecoSAM Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesine (CSA) katılmak üzere dünyanın önde gelen 3.5OO şirketi davet edildi. Bu yılki rekor katılımcı sayısı, sürdürülebilirlik konusunun, kurumsal gündemlerde giderek daha fazla yer aldığını gösteriyor. Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH Başkanı Ikuo Nakagawa “Kurumsal sosyal sorumluluğu işimizin merkezine taşımak için gösterdiğimiz çabaların, dünya çapında böylesi prestijli bir ödüle layık görülmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz yeniliklerin, çevrenin korunmasında ve küreselleşmenin getirdiği zorlukların üstesinden gelmede önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz” dedi.

Sürdürülebilirlik Yıllığı, çevresel, sosyal ve ekonomik alanda gösterdiği çabalar sonucu belirlenen CSA puanlarına göre, her sektördeki şirketlerin yüzde 15’inden oluşuyor. Yıllık, listelenen şirketler arasından liderleri performanslarına göre Gold, Silver veya Bronze Sınıfı ile ödüllendiriyor. Konica Minolta gibi en iyi performans gösteren şirketler RobecoSAM Gold Class ödülünü alıyor.

RobecoSAM, Bilgisayar & Donanımları ve Ofis Elektroniği sektöründe faaliyet gösteren şirketleri değerlendirirken; kurumsal yönetim, gizlilik koruması, tehlikeli maddelerin taşınması, operasyonel çevre verimliliği ve ürün yönetimini sağlayan tedarik zinciri yönetimi, insan kaynakları yönetimi ve çalışanlar için cazibe oluşturabilme ve çalışanların kalıcılığı sağlanan ekonomik, çevresel ve toplumsal faktörlere odaklandı.Bu içerik 941 defa okundu.