MAT KAĞIT FESPA 2O18 FUARI’NDA YENİ ÜRÜNLERİN TANITIMINI YAPTI

MAT KAĞIT FESPA 2O18 FUARI’NDA YENİ ÜRÜNLERİN TANITIMINI YAPTI
Mat Kağıt satış ekibi, FESPA 2O18 Fuarı’nda Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü markaların standlarında hazır bulunarak, Türkiye’den gelen misafirlerini ağırladı.


HP, Zünd, Fotoba, Senfa, KATZ ve Avery Dennison firmalarının Türkiye distribütörü Mat Kağıt, 15-18 Mayıs tarihlerinde Berlin’de düzenlenen FESPA 2O18 Fuarı’nda katılımcı olarak yer alan markaların stantlarındaydı. Mat Kağıt Satış Ekibi Türkiye’den gelen misafirleri karşılayarak yeni ürünler hakkında bilgi aktarımında bulundu.

FESPA Fuarı’nda HP Latex ürün grubuna çok yeni bir ürün katıldı: HP Latex R 2OOO Plus Printer. Reklam sektörüne çok önemli farklılıklar katabilecek bu yeni ürün, sert levhalara baskılar konusunda pazarda UV baskı teknolojisinin yerine geçecek ürün olarak belirtilmektedir. HP Latex R 2OOO Plus Printer ile çok çeşitli sert levha türlerinin tamamına alt primer ihtiyacı olmadan ve çok yüksek zemine tutunma performansı ile baskılar yapılabiliyor. Mürekkebin esnek yapısı sayesinde akrilik levhalarda termoform uygulamasına da çok uygun. Ayrıca HP Latex R Serisi beyaz mürekkep yapısı, tüm UV baskılarda yaşanan problemleri ortadan kaldıracak niteliklere sahip.

HP’nin geliştirmiş olduğu patentli teknoloji ile kesintisiz olarak baskı yapılabilecek bir beyaz mürekkep yapısı bulunuyor. HP Latex R2OOO serisinde kullanılan beyaz mürekkeplerin beyaz renk tonu oldukça göz alıcı. Dijital baskı uygulamalarında şimdiye kadar UV baskı teknolojisi ile sınırlı kullanım imkanı veren beyaz mürekkeplerin handikapları, HP Latex R serisi beyaz mürekkepler ile ortadan kalkmış görünüyor.

Hız, kapasite, otomasyon, verimlilik gibi tüm çözümler bir arada…

Mat Kağıt Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz, FESPA 2O18 Fuarı’nda HP Latex R2OOO Plus Printer ürününün çok dikkat çektiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “HP Latex R2OOO Plus Printer ürünümüz reklam sektöründe yeni bir alan oluşturacaktır. Akrilik, alüminyum kompozit panel ve MDF gibi sert malzemeler, yeni HP Latex R serisi mürekkepler ile basılacak ve müşterilerimiz bu makineden çıkan işleri tercih edeceklerdir. Pazara sunulan HP Latex R 2OOO Plus Printer ürünümüzün beyaz mürekkep farklılığı ilk görüşte dikkat çekmekte, zaman içinde sararmalara karşı yüksek dayanım sunmaktadır.

Üstelik termoform uygulamalarına uygun olan HP Latex R serisi, beyaz mürekkep yapısı sayesinde yüksek opaklığa sahiptir ve yapılan uygulamalarda mürekkebin farkı çok dikkat çekici seviyede görülebiliyor. Şimdiye kadar karşılaştığımız ve bildiğimiz beyaz renklere kıyasla, yeni ürünün kontrastına hayran kalınacağını düşünüyorum.”

Gönülkırmaz, fuarda tanıtılan diğer HP grubu çözümleri hakkında şunları söyledi: “HP Latex ürün grubumuza yeni ilave olan diğer ürünümüz ise HP Latex38OO Jumbo Printer. Bu ürünümüz endüstriyel üretim yapan işletmelerin tercih ettiği özellikler ile donatılmış durumdadır. Jumbo rulo olarak tabir edilen niteliklerde bobin besleme yapılabilecek bir üründür. 12OO kg. ağırlığında ve 12O cm çapında bobin beslemesi ile kesintisiz baskı imkanı sağlayan bir üründür. Bu ürünümüze yatırım yapmak isteyen endüstriyel üreticiler için HP’nin sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır; yakında bu konular hakkında müşterilerimiz ile görüşüp kendilerini bilgilendireceğiz.”

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da fuara Türkiye’den çok fazla ziyaretçi gelmediğini fakat gelen ziyaretçilerin de yatırım yapmak isteyen ve üretimlerinde birtakım eksiklik ya da aksamalara karşı çözümler arayan endüstriyel üreticilerin olduğunu dile getiren Gönülkırmaz, ziyaretçilerin tercihlerini belirlediğini ve makineleri fuarda gördükten sonra son kararı verecek nitelikli müşteriler olduğunu belirtiyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor: ”FESPA Fuarı’nı ziyaret eden müşterilerimize teşekkür ediyoruz; ürünlerimiz hakkında tüm gelişmeleri detaylıca aktarmak için kendilerini ziyaret ederek birebir görüşmelerimizi gerçekleştireceğiz.”

“Zünd ürünlerimizde yenilikler tamamen otomasyon ile beraber iş verimliliğini arttırmaya yönelik çözümlerdir”

Gönülkırmaz, sonlandırma ürün grubunda bulunan Zünd markalı ürünlerdeki yenilikler ve teknolojik gelişmeler konusunda şunları söyledi: “FESPA 2O17 Fuarı’nda Zünd ürünlerimizdeki otomasyon ve verimlilik de ön plandaydı. Ayrıca FESPA Fuarı’na katılan birçok firmanın, stantlarında özellikle iş sonlandırma ürünü olarak ZÜND ürünlerini tercih etmiş olmaları oldukça dikkat çekiciydi. Zünd G3 ARC modülümüz, çift köprülü kesim modelimiz, kamera opsiyonlarımız fuar boyunca Zünd standında ilgi çeken en önemli özelliklerdi. Zünd ürünlerimizdeki yenilikler daha önce olduğu gibi tamamen iş verimliliğini arttırmaya yönelik çözümlerdi. Endüstriyel reklamcılık ve ambalaj sektörüne yönelik geliştirilen Zünd D3 modelimiz, gelişmiş çift kesim kafa sistemi ile maksimum verimliliğin standartlarını oluşturmaktadır. Her iki kesim köprüsüne 3 modül yerleştirilerek tek seferdeki üretim kapasitesi 2 kata kadar arttırılmaktadır. Gelişmiş Zünd yazılımı ile işlenecek ürünler her iki kesim kafasına en verimli şekilde dağıtılarak maksimum verimlilik elde edilebilmektedir.”

Daha güçlü Rm-L freze seçeneğiyle Zünd3.6 KW Router

Gönülkırmaz, Zünd ürünleri hakkındaki bilgi paylaşımına şöyle devam etti: “FESPA 2O18 Fuarı’nda dikkat çeken yeniliklerden biri de Zünd3.6 KW Router modülümüzdü. Daha güçlü Rm-L freze seçeneğiyle birlikte Zünd, piyasaya yeni ve güçlü bir freze çözümü getirdi. Akrilikler, polikarbonatlar, Dibond, Forex ve MDF için 3.6kW’lık işleme gücü getiren güçlü spindle ağır işlerde freze kullanımını daha da etkili kılıyor. Baskı hizmet sağlayıcılarının günlük üretimi oldukça çeşitli ve zor üretim süreçlerine sahip. Özellikle tabela, stand, ambalaj ve farklı POP uygulamalarda, plastik, cam ve polikarbonat, alüminyum, Dibond, MDF ve diğer ahşap ürünler için çok farklı işleme yöntemleri gerektiren materyaller kullanılmaktadır. Bu çeşitlilik sonlandırma işlemlerini zorlaştırır ve iş için doğru aleti elinde bulundurma ihtiyacını arttırır. Bu ihtiyaçlara yanıt olarak Zünd, zorlu materyalleri en yüksek kalitede frezeleme, oyma, kanal açma ve parlatma kabiliyetlerine sahip yeni bir yüksek performans freze sistemi sunmaktadır.”Bu içerik 939 defa okundu.