CANAPA KAĞIT TEKNOLOJİLERİ FESPA 2O18’DE SÜBLİMASYON KAĞITLARINI AVRUPA PAZARINA TANITTI

CANAPA KAĞIT TEKNOLOJİLERİ  FESPA 2O18’DE SÜBLİMASYON KAĞITLARINI AVRUPA PAZARINA TANITTI

Türkiye’nin ve dünyanın hem süblimasyon transfer kağıdı hem de süblimasyon boyasını üreten tek firması olan Canapa Kağıt Teknolojileri, 15-18 Mayıs tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen FESPA 2O18 Global Print Expo Fuarı’nda tüm dünyadan tekstil üreticileri ile bir araya geldi. Dijital tekstil baskı üreticilerinin süblimasyon transfer kağıt ihtiyaçlarına, ürün gamındaki farklı kalınlık, ebat, gramaj ve kaplama çözümleri ile yanıt veren Canapa, dünyanın dört bir yanından gelen tekstil üreticilerine çeşitli transfer kağıtlarını tanıttı.

Canapa’dan yeni Tacky serisi yapışkanlı transfer kağıtları

Avrupa pazarı ile bu yıl ilk kez buluşan ShiningStar Tacky yapışkanlı transfer kağıdı serisi, spor giyim üreticileri başta olmak üzere standı ziyaret eden tüm tekstil üreticilerinden tam not aldı. Pres sürecinde kumaşa yüksek tutunma sağlayan Tacky serisi, pres esnasında kağıdın dönme sorununu ortadan kaldırarak daha stabil pres süreci sunarak pres esnasında ortaya çıkabilecek kayma sorunlarını da ortadan kaldırıyor. Böylece baskıda renklerin karışması ve gölgelenme gibi problemler yaşanmadan üstün baskı sonuçları elde ediliyor. Seri, aynı zamanda hızlı mürekkep emilimi ve üstün transfer verimliliği sunarak süblimasyon baskı üreticilerinin üretim verimliliğini üst düzeye çıkarıyor. 66, 76 ve 96 gr kağıt gramajına sahip olmak üzere üç ayrı çeşit ile piyasaya sunulan yeni Tacky yapışkanlı transfer kağıdı serisi, 112 ve 162 cm rulo genişlik seçeneklerine sahip. Seri, bu sayede sadece spor giyim uygulamalarında değil, birçok geniş ebat tekstil üretimi için de ideal bir çözüm sunuyor.

Fuarda sergilenen diğer transfer kağıt çeşitleri arasında, bayrak, hazır giyim, spor giyim, döşemelik ve ev tekstili gibi çok çeşitli tekstil üretimlerinin farklı baskı gereksinimlerine uygun özelliklere sahip kağıt çeşitleri de dikkat çekti. Shingstar ve Genesys markaları ile farklı kalınlık, gramaj, kaplama ve rulo genişliği özelliklerine göre üretilen geniş yelpazedeki kağıt çeşitleri, sunduğu yüksek transfer verimliliği, makinede stabil yürüme becerisi, mürekkep tasarrufu sağlayan özel kaplaması ve rekabetçi fiyat avantajı ile tüm fuar ziyaretçi ve katılımcılardan beğenisini topladı.

Yerli bir üretici olarak transfer baskı kağıtlarında Avrupa standartlarını yakalayan ve dünyanın sayılı kağıt üreticisi arasına ismini yazdıran Canapa Kağıt Teknolojileri bir kez daha FESPA 2O18 Fuarı’nda bu başarısının altını çizmiş oldu. Avrupa, Afrika ve Amerika gibi farklı bölgelerde uluslararası fuarlara katılarak her yıl ihracat oranını artıran ve pazarlarını genişleten firma, bu başarısını tekstil sektörünün transfer baskıda ihtiyaçlarını doğru analiz etmesine ve tüm üretim proseslerinde kaliteden ödün vermemesine borçlu. FESPA 2O18 Fuarı’nda da Canapa firmasına ve ürünlerine gösterilen samimi ve yoğun ilgi de bunun bir göstergesi. Gördükleri ilgiden son derece memnun olduklarını ifade eden Canapa Kağıt Teknolojileri firma ortaklarından Özer Yılmaz da konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “FESPA Global Print Expo Fuarı’na katılışımızın bu ikinci senesinde, Türkiye’den bir üretici olarak dünya çapındaki ziyaretçi ve katılımcılardan gördüğümüz ilgi bizim için çok gurur verici.

Süblimasyon baskıya odaklanmış ve bu alanda uzmanlaşmış bir firma olarak, hem tekstil baskı üreticilerinden hem de tekstil makine ve malzeme üreticilerinden aldığımız geri dönüşlerden çok mutluyuz. Bu anlamda fuar boyunca yanımızda olan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.”

Canapa Kağıt Teknolojileri’nin bir sonraki adresi 18-2O Ekim tarihlerinde Las Vegas’ta düzenlenecek olan SGIA Expo Fuarı. Her yıl Amerika başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinden ziyaretçi ağırlayan ve dijital baskı, tekstil baskı ve ambalaj baskı sektörleri dahil olmak üzere baskının tüm segmentlerini bir araya getiren SGIA Fuarı, Canapa Kağıt Teknolojileri’nin ABD’de katılacağı ilk fuar olma özelliği ile önem taşıyor.

Canapa Kağıt Teknolojileri’nin sunduğu çok çeşitli süblimasyon transfer kağıt seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak için www.canapa.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.Bu içerik 1017 defa okundu.