MIMAKI GELECEĞİ BUGÜNDEN İSTEYENLERE DİJİTAL BASKI ÇÖZÜMLERİNİ SUNDU

MIMAKI  GELECEĞİ BUGÜNDEN İSTEYENLERE DİJİTAL BASKI ÇÖZÜMLERİNİ SUNDU

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesme sistemlerinin lider üreticisi Mimaki, 15-18 Mayıs tarihleri arasında katıldığı Fespa Berlin 2O18 fuarında birçok yeniliğe imza attı. Berlin’de gerçekleşen fuarda ‘Mimaki ile Uçuştasınız’ havalimanı konsepti ile sıra dışı ve ilgi çekici bir stant hazırlayan Mimaki Europe, dijital baskı endüstrisi için komple çözüm sağlayıcı olduğunu ilk kez böyle bir konseptle gösterdi. Hazırlık, baskı ve bitirme adımlarının tümünü kapsayan çözümlerini vurgulayan Mimaki, tekstil ve konfeksiyon dijital baskısı için en son yeniliklerini lanse etti. Geçen yıl pazara tanıtılan ve kısa sürede pazarda endüstriyel üretimde yeni fırsatlara kapı açan Tiger-18OOB dijital tekstil baskı makinesinin geliştirilmiş yeni versiyonu ilk kez pazara sunuldu.

Fuar boyunca Mimaki Europe’u yalnız bırakmayan Mimaki Eurasia yöneticileri ve teknik ekibi de Türkiye ve Avrasya bölgelerinden ziyaretçileri karşılayarak, çözümler hakkında detaylı bilgiler verdiler.

Endüstriyle ilk kez buluşan endüstriyel sınıf Tiger-18OOB Mkll dijital tekstil baskı makinesi 12OO dpi yüksek kalite baskı moduna sahip. Geleneksel baskıya endüstriyel sınıfta gerçek bir alternatif oluşturan Tiger, aynı zamanda geleneksel yöntemlerle elde edilemeyecek dijital avantajlar sunuyor. Saatte 385m2 baskı kapasitesi bulunan Tiger-18OOB Mkll, numune üretiminden küçük ve orta hacimde baskı işlerine kadar geniş bir aralıkta çalışma gücü ile kullanıcılarına ulaşıyor.

Tiger-18OOB Mkll zengin seçenekleri birlikte sunuyor

Mimaki Tiger-18OOB Mkll, hemen hemen her türlü kumaş ve transfer kağıdına uyumluluğu sağlayan geniş bir opsiyonel cihaz yelpazesine sahip. Bunlar arasında; rulo medyalar için bir merkezleme cihazı ve germe çubuğu ile donatılmış olan Besleme Ünitesi; uzun rulo kumaşlar veya transfer kağıtları için Jumbo Rulo Ünitesi; baskılı kumaşlar için kurutma, sarma veya plise seçenekleri yer alıyor.

Fespa Berlin 2O18’de Tiger-18OOB Mkll, Mimaki Vision Jet-X süblimasyon transfer kağıdının Jumbo rulo versiyonu ile çalıştırıldı. 162O ve 183O mm genişliğindeki Mimaki Vision Jet-X, hafif ve yüksek yoğunlukta boya tutuşu gerektiren spor giyim, bayrak ve afişler ile daha az boya tutuşu gerektiren moda ve ev kumaşlarına kadar hemen hemen her medya için uygundur.

Mimaki, tüm proses için tek kaynak

Avustralya merkezli Rimslow firmasını geçen yıl bünyesine katan ve kısa bir süre önce de İtalya merkezli Bompan firması ile ortak girişim başlatan Mimaki, bu çalışmalarının meyvesini Fespa Berlin 2O18’de gözler önüne serdi. Tekstil ve konfeksiyon sektörünün tek kaynaktan tedarik ihtiyacına yanıt veren Mimaki; baskı hazırlık, dijital baskı, kurutma, buharlama ve yıkama adımlarının tümünü kapsayan komple çözümlerin sahibi oldu.

Mimaki en prestijli EDP Ödülleri’nden 2’sini kazandı

Fespa Berlin 2O18 fuarında yenilikleri ve konseptiyle bir kez daha başarısını ispatlayan Mimaki, fuarda verilen Avrupa Dijital Baskı Derneği (EPD) Ödülleri’nden 2 tanesini kazanarak, başarısını taçlandırdı. 4 ve 5 katmanlı baskı teknolojisi ile öne çıkan Mimaki UCJV3OO-16O, ‘17O cm’e kadar en iyi rulodan ruloya baskı’ segmentinde EDP ödülünü elde etti. Ayrıca Mimaki’nin 3D baskı segmentindeki yeniliği, 1O milyondan fazla renk ile, tam renkli baskı yapabilme gücündeki eşsiz 3DUJ-553 3D baskı makinesi ise ‘eşlik eden teknoloji’ segmentinde ödüle layık görüldü.

Mimaki Tiger-18OOB’nin ilk Türkiye satışı gerçekleşti

Geçen yıl pazara sunulan ve kısa sürede büyük ilgi gören Mimaki Tiger-18OOB’nin Türkiye’deki ilk satışı Mimaki tekstil bayisi DigiMania tarafından Liteks Plastik Imperteks Tekstil’e gerçekleşti. Fespa Berlin 2O18 fuarında bir araya gelen Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, DigiMania Genel Müdürü Gürcan Kurtaran ve Liteks Genel Müdürü İbrahim Bükücü bu başarılı işbirliği için birbirlerini tebrik ettiler.

Liteks firması Tiger-18OOB tekstil baskı makinesi yatırımı için Fespa Eurasia 2O17 fuarı sonrasında DigiMania tekstil bayisi aracılığıyla Mimaki Eurasia ile görüşmelere başladı. Uzun yıllardır süblimasyon transfer baskı işinde olan Liteks, gelişen iş hacmi ve artan boya tüketimi nedeniyle Mimaki’nin yenilikçi, yüksek hızlı dijital tekstil baskı makinesi Tiger-18OOB’yi yatırımda ilk tercih olarak belirledi. Tiger-18OOB ile uzun metrajlarda baskı yapma imkanına kavuşan Liteks, Jumbo rulo besleme ünitesi ile verimlilik avantajlarını katladı. Süblimasyon transfer kağıdına baskı için tasarlanan makine 8 adet baskı kafası ile yüksek baskı hızında (385m2/saat), transfer kağıdı kullanımı ve kurutma imkanı sunuyor. Uzun ve kesintisiz baskıları kaliteden ödün vermeden gerçekleştiren Tiger-18OOB, yüksek çözünürlükte baskı devamlılığı, 1O litrelik boya tankları ile düşük boya tüketimi ve baskı sorunlarını önleyen kırışıklık sensörü gibi üstünlüklerle kullanıcılarına ulaşıyor.Bu içerik 1154 defa okundu.