LUSTRE DIGITAL INKS FESPA 2O18’DEN YENİ BAYİLİKLERLE DÖNDÜ

LUSTRE DIGITAL INKS FESPA 2O18’DEN  YENİ BAYİLİKLERLE DÖNDÜ

Fuar firmanız için nasıl geçti? Fuarla ilgili genel izlenimlerinizi alabilir miyiz?

FESPA dijital baskı sektörün en canlı ve en heyecan verici etkinliği olup aynı zamanda LUSTRE için de oldukça önemli bir fuar. Bu sene ilk defa FESPA Global Print Expo Fuarı’na katıldık; çünkü FESPA’nın dünya genelinde birçok hedef müşterimizle buluşmak için en ideal platform olduğunu düşünüyoruz. Fuardaki yoğunluk bizi çok memnun etti. Dünyanın her yerinden dijital baskı sektöründe faaliyet gösteren aktif firmalarla görüşme imkanımız oldu.

Standınızda sergilediğiniz ürünler hakkında bilgi verebilir misiniz? Bu sene fuarda ilk kez tanıttığınız çözümleriniz oldu mu?

Dijital süblimasyon boyasında yeni geliştirdiğimiz, en üst düzeyde renk yoğunluğu ve canlılığı sunan ürün serimiz Intense Pro’yu fuarda tanıttık. Baskı örneklerimizi müşterilerimizle inceledik. Standımız çok dikkat çekti ve yoğun ilgi gördü.

Türk bir üretici olarak Avrupa pazarının firmanıza ve ürünlerinize ilgisi nasıldı? Avrupalı üreticilerin ürünlerine kıyasla, sizin ürünlerinizin sektöre sunduğu hangi avantajlar öne çıktı?

Öncelikle FESPA Berlin’de daha önceden görüştüğümüz müşterilerimizle tekrar görüşme imkanımız oldu. Baskı örneklerimizi inceleyen tüm stand ziyaretçilerimiz baskılarımızı çok beğendi. Biz Avrupalı üreticilerle sadece fiyat rekabeti yapmıyoruz, daha üstün özelliklerde dijital baskı boyalarını geliştirerek Avrupalı üreticilerden bir adım öne geçtik. Bununla birlikte sektördeki payımızı daha hızlı artırmak için iş ortaklarımıza fiyat avantajları ve pazarlama desteği sunuyoruz.

FESPA 2O18 Fuarı süresince yeni anlaşmalar ve işbirlikleri söz konusu oldu mu?

Daha önce ürünlerimizi test eden firmalarla bayilik anlaşmaları yaptık. Birçok firmaya ürünlerimizi test etmesi için fuar sonrası numuneler göndereceğiz. Biz her ülkede bir Lustre distribütörü ile çalışmak istiyoruz. Bazı distribütörlerimizle yerel fuarlara katılma konusunda anlaşmalar yaptık. Lustre’yi kısa bir süre içerisinde sektörde lider konuma getirmek için ilerliyoruz.

Yurtdışında hangi bölgelere ağırlıklı satışlar yapıyorsunuz? FESPA Fuarı, yeni pazarlara girmenize ya da mevcut pazarlardaki konumunuzu güçlendirmenize yardımcı oluyor mu/olacak mı?

Şimdiye kadar Rusya, Ukrayna, Polanya, İran ve Özbekistan gibi ülkelerle bayilik anlaşmaları yapmıştık. Fuarda Amerika, Almanya, Fransa ve Portekiz gibi Avrupa ülkeleri ve Pakistan, Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerdeki firmalarla da verimli görüşmelerimiz oldu. FESPA fuarı hedef müşteri kitlemize ulaşmada bize çok yardımcı oluyor. Şimdiden gelecek yılki FESPA fuarlarının anlaşmalarını da yapmış bulunmaktayız.

2O18 yılının ikinci yarısında sektörümüzle ilgili öngörüleriniz nelerdir? Firma olarak ne tür adımlarınız olacak?

Dijital baskı sektörü hızlı bir şekilde büyümeye devam edecek. Biz de reaktif dijital ve pigment dijital boyalarının satışına başlamayı planlıyoruz. Ayrıca dijital ambalaj baskı boyalarının da Ar-Ge çalışmalarına başlayacağız.

Son olarak eklemek istediğiniz noktalar var mı?

Türkiye bugün içerisinde bulunduğu coğrafyada güçlü ve büyük bir ülke olup aynı zamanda dünyanın en büyük tekstil üreticilerinden biridir. Birçok marka bugün ülkemizde üretiliyor ve kendimize ait markalar da yurt dışına açılmakta. LUSTRE böyle güçlü ve tekstil devi bir ülkeye armağan edilmiş başarılı bir çalışmanın ürünüdür. Ülkemizde başarılamayan bir şeyi başarıyor ve ithalatın önüne geçiyoruz. Ülkemize ve ülkemiz sanayicisine, gelecek kuşaklara verebileceğimiz en güzel hediye ve mirastır bu. Bugün LUSTRE olarak büyük bir mutluluk ve ilk günkü heyecanla Ar-Ge çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Sizlere de böyle bir röportaj fırsatı verdiğiniz için ayrıca çok teşekkür ediyoruz.Bu içerik 1231 defa okundu.