FESPA GLOBAL PRINT EXPO 2O18 MESSE BERLİN’DE GERÇEKLEŞTİ

FESPA GLOBAL PRINT EXPO 2O18  MESSE BERLİN’DE GERÇEKLEŞTİ
Avrupa’nın en kapsamlı baskı fuarı FESPA Global Print Expo, 15 - 18 Mayıs 2O18’de Berlin’de gerçekleşti.


Global baskı federasyonu FESPA’nın hem baskı sektörüne hakimiyetini hem de fuar deneyimini sergilediği FESPA Global Print Expo 2O18, “Where Print Take Off” temasıyla düzenlendi. Yeniliklerle dolu 4 gün boyunca katılımcılar ve ziyaretçiler Print Make Wear, Digital Corrugated Experience, Trends Theatre gibi fuarı canlı tutan alanlar sayesinde inovatif ve yaratıcı fikirleri keşfetme şansına erişti.

7OO katılımcı, serigrafi ve geniş format dijital baskı, tekstil baskı ile endüstriyel reklam sektörlerine yönelik düzenlenen fuarda en güncel ürünlerini ve yenilikleri sergiledi.

Ayrıca, ARED’in üyesi olduğu ve ARED Başkanı Halil Eligür’ün İkinci Başkan Yardımcılığı’nı yaptığı European Sign Federation’ın bünyesi altında olan European Sign Expo 2O18, 15 – 18 Mayıs tarihlerinde FESPA ile eş zamanlı olarak gerçekleşti. Endüstriyel Reklam ve Görsel İletişim’e yönelik lider fuar European Sign Expo’da ziyaretçiler 4 gün boyunca en güncel ürün ve inovasyonları keşfedebildiler.

FESPA Global Print Expo 2O18’e ARED Üyeleri; Bagü Reklam Dış Tic. Ltd. Şti., Bes Reklam Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. (UNIFOL), Canapa Kağıtçılık Gıda ve Makine Dış Tic. Ltd. Şti., Frimpeks Kimya ve Etiket San. Tic. A.Ş., Karya Tekstil San. ve Dış Tic. A.Ş., Ores Tanıtım Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti., Pass Dijital Baskı Teknolojileri A.Ş., Serimak Serigrafi Malzemeleri Ltd. Şti., Turan Kimya San. ve Tic. A.Ş. ve Soletex Digital Printing Textiles olmak üzere Türkiye’den toplam 21 firma katılım sağladı.

FESPA Global Print Expo 2O18’i ziyaret eden ARED Yönetim Kurulu, Türkiye’den gelen çeşitli firmaların standlarına ziyarette bulundu.

ARED’in de üyesi olduğu FESPA Fuarı, 2O18 yılında fuar başlangıcından bir gün önce FESPA üyesi 37 ulusal derneğin katılım sağladığı sekreterler toplantısını gerçekleştirdi. 14 Mayıs 2O18 tarihinde Berlin’de gerçekleştirilen FESPA Sekreterler Toplantısı’na ARED’i temsilen Büşra Türkmen katıldı.

FESPA Awards 2O18

ARED Ankara üyelerinden Morova Reklam, Expo 2O17 Astana adlı projesiyle ARED Endüstriyel Reklam Ödülü 2O17’de ilk üçe girerek FESPA Ödülleri 2O18’e katılım sağladı ve oylama sonucunda FESPA Ödülleri 2O18’de “C12 – Non Printed Signage” kategorisinde finalist olma hakkını kazandı.

Global Print Expo 2O18’de 4 gün boyunca FESPA Awards kısmında Morova Reklam’ın projesi de sergilendi. Fuarın ikinci gününe heyecan katan FESPA Awards 2O18’in Gala Yemeği 16 Mayıs Çarşamba günü, keyifli ve farklı bir atmosfere sahip Classic Remise Berlin’de gerçekleşti.

Digital Corrugated Experience (Dijital Oluklu Mukavva Ambalaj Deneyimi)

Bu sene FESPA ziyaretçileri bir yenilik olarak, Dijital Oluklu Mukavva Ambalaj konusunda sektör uzmanlarından fikirler edinebildiler. FESPA Dijital Oluklu Mukavva Ambalaj Deneyimi, ürün karmasına dijital teknolojiyi de entegre etmeleri konusunda konvertör ve kutu üreticileri içineğitim seminerlerinin düzenlendiği, oluklu mukavva ambalaj ve display uygulamaları için dijital baskının potansiyelini sergilemek adına deneyimsel bir alan oldu.

Print Maker Wear, Canlı Üretim Ortamı Oluşturan Özel Bir Sergi

Fuar boyunca Print Make Wear turlarına katılan ve etkinlikleri takip eden ziyaretçiler, yaratım sürecinin tamamını keşfetme fırsatına erişebildi.

Print Make Wear’da üretilen giyim eşyaları ve aksesuarlar düzenlenen defilede sergilendi ve lider tasarımcılar, marka sahipleri ile üreticilerin sunumları da ziyaretçiler için ilham kaynağı oldu.

FESPA World Wrap Masters Series, global bir araç kaplama yarışması etkinliği. Araç kaplama topluluğunu cesaretlendirmek ve tanıtmak için organize edilen etkinlik yeni teknoloji ve substratlara kolay ulaşımın yanı sıra beceri geliştirme konusunda da fırsat sunuyor.

Finali Berlin’de yapılan 2O18 FESPA World Wrap Masters’ın kazananı, 2O16 yılında Eurasia şampiyonu seçilen Bulgaristan’dan Ivan Tenchev oldu.

FESPA Global Print Expo 2O18’in bir diğer ilgi çeken alanı Printeriors ise, iç dizayn sektöründe baskı kullanımı için birçok fırsat ve fayda sağlayan özgün bir alan olarak oldukça fazla ilgi gördü.Bu içerik 1516 defa okundu.