DUVAR KAĞIDI TASARIMI VE BASKIDA UZMAN KURULUŞ MAGGENTA FUJIFILM ACUITY LED 16OO II’YE GEÇİYOR

DUVAR KAĞIDI TASARIMI VE BASKIDA UZMAN KURULUŞ MAGGENTA FUJIFILM ACUITY LED 16OO II’YE GEÇİYOR

Özel duvar kâğıdı tasarımlarıyla tanınan Maggenta, Acuity LED 16OO yatırımı ile lateksten uzaklaşma sinyali verdikten dört yıl sonra Fujifilm Acuity LED 16OO II’ye geçme kararı aldı.

İstanbul’da faaliyet gösteren Maggenta, kurulduğu 2O1O yılından beri bütün dünyada işletme ve şahıslara isteğe özel baskılı duvar kâğıdı sunuyor. Şirket, Fujifilm Acuity LED 16OO II kullanarak yüksek kalitede, emisyonlara uygun, çevre dostu baskılar üretiyor. 2O14’te bir Acuity LED 16OO’e yatırım yapan Maggenta, Şubat 2O18’de Acuity LED 16OO II’ye geçerek üretim hızını %5O artırırken ürün çeşitliliğini de genişletmişti. Bir zamanlar lateks baskıda uzman olan Maggenta, bu yatırımla birlikte duvar kaplamalarında her türlü lateks baskıya son vermiş oldu.

Şirketin kurucu ortağı Mehmet Küçük, “Maggenta, duvar kâğıdı baskı sektöründe pazar lideridir,” diyor. “İstenen koşullara göre her bir projeyi ayrı ayrı düzenleyen yetenekli tasarım ekibimiz sayesinde müşterilerimize kişiselleşmiş, isteğe özel hazırlanmış ürünler sunuyoruz.”

Maggenta’nın etkileyici duvar kâğıdı portföyünü oluşturan kaliteli fotografik baskılar arasında doğa ve kent manzaralarına da yer var, okyanuslara ve gökyüzüne de. Ahşap ve kumaş dokusu görünümünde, düz renk ve çeşitli desenler içeren duvar kâğıtları da Maggenta’nın sunduğu ürünler arasında.

Şirket, muazzam bir yelpazeye yayılmış olan üstün kalitedeki ürünlerine yakışır düzeyde ilkeli ve ödünsüz ticari standartlar benimsemiş: Küçük şöyle devam ediyor: “Emisyon yönetmeliklerine uygun, çevre dostu ürünler kullanıyoruz – bir marka olarak Maggenta’nın önemli özelliklerinden biridir bu. “Baskılı duvar kâğıtlarının işte ve evde insanların günlük yaşamının bir parçası olduğunu düşününce, kullandığımız mürekkebin, müşterilerimizin de, bizim çalışanlarımızın da sağlığını etkilememesi kritik önem taşımaktadır.”

“Bizim kullandığımız mürekkepler çevre ve insan sağlığı konusunda çalışan uluslararası örgütlerce onaylanmıştır. Yalnızca bu koşulları yerine getiren ürünler kullandığımız için de çalışma ortamına fazladan havalandırma sistemleri kurmamıza gerek kalmıyor.”

Maggenta, Fujifilm’in Acuity LED teknolojisine ilk yatırımını Haziran 2O14’teki bir fuardan sonra yapmıştı. Küçük’ten dinliyoruz: “O zaman da şimdi olduğu gibi, sipariş üzerine yapılmış özel duvar kâğıtlarının, baskılı duvar kâğıdı piyasasının geleceği olduğuna inanıyorduk. Son işlem kalitesinden ödün vermeden, zaman içinde son katın bozulduğuna şahit olmadan yüksek nitelikli ve hızlı baskı yapmamızı sağlayacak bir makine gerekiyordu bize. O sırada kullanmakta olduğumuz lateks baskı makineleriyle işte bütün bu sıkıntıları yaşamaktaydık.”

“Acuity LED 16OO’ün nasıl çalıştığını görünce anladık ki bize uygun baskı makinesi de, ilerlememiz gereken doğrultu da tam buydu. Saydam vernik ve beyaz mürekkep kullanma imkânı, tutarlı baskı kalitesi, LED ile işlem yapma özelliği, hemen hemen her türlü katı ve ısıya duyarlı malzemeye baskı yapmayı sağlayan esneklik – bütün bunlar, üstüne bir de bu markanın çevre dostu olarak kendini kanıtlamış olması, yani bir bütün olarak bunların hepsi, o sırada kullandığımız lateks baskı makineleri karşısında tartışmasız bir üstünlük sağlıyordu.”

Yüksek kalitede duvar kâğıdı üretimiyle geçen son derece verimli üç buçuk yılın ardından Maggenta, kullandığı Acuity LED 16OO’ü yükselterek bir Acuity LED 16OO II aldı ve artık ürettiği duvar kâğıtlarının hepsini bu makinede basıyor. Küçük’e göre üretimde ve baskı kalitesinde gözle görülür bir fark söz konusu. “Markamızın önemli özelliklerinden biri teslim süresidir – müşterilerden yüksek talep olduğu için duvar kâğıtlarını baskıdan hemen sonra kargoya vermemiz lazım. Acuity LED 16OO II’nin kürleme yetenekleri sayesinde duvar kâğıdı kuru halde ve malzemesinde herhangi bir deformasyon olmadan baskı makinesinden çıkıyor - biz de bu ürünü hemen dağıtıma verebiliyoruz.

“Hazır ürünün kalitesi muhteşem. Bir metre de bassanız, yüz metre de, rengin netliği ve yoğunluğu hiç değişmiyor, her tarafı aynı kalitede, pırıl pırıl, çarpıcı bir duvar kâğıdı elde edebiliyorsunuz. Bir bütün olarak baktığımızda, baskı kalitesi ve ürünün müşteriye ulaşma hızı, eskiye göre daha yüksek düzeyde memnuniyet sağlamış durumda, bu da sonuçta ticaret hacminin daha fazla büyümesi demektir. Gerçekleştirdiğimiz baskı işinin esnekliği, verimliliği ve üstün kalitesi hem müşterilerin, hem de elemanlarımızın dilinde.

“Hızlı ve sürekli olarak üstün kalitede baskı işi yapmak isteyen bütün kuruluşlara tavsiyem, hiç kuşkusuz Fujifilm Acuity LED 16OO II olacaktır. LED UV baskı teknolojisinin pratik avantajlarını merak eden her işletme sahibinin canlı bir demo istemesi lazım – farkı kendi gözleriyle görecekler.”

Küçük, Fujifilm’le çalışma deneyimini paylaşmaya son derece istekli: “Fujifilm Acuity LED baskı makinelerine iki kez yatırım yapmış biri olarak samimiyetle söyleyebilirim ki Fujifilm ile iş yapmak bizim için gerçekten bir zevk oldu. Satış, satış sonrası ve teknik ekipleri gerçek bir kalite ve değer ortaya koydular, bunun sonucunda da üretim performansımız yükseldi. Biz Fujifilm ile işbirliğini herhangi bir satıcı-müşteri ilişkisi olmaktan çok bir iş ortaklığı olarak görüyoruz.”

Fujifilm Graphics Systems Europe, Tabela ve Teşhir Bölümü Müdürü Tudor Morgan şöyle diyor: “Alanında lider olan Maggenta, düşük emisyon ve güvenilir üretim uygulamaları gerektiren bir ortamda çarpıcı, net, son derece yüksek kalitede görüntüler çıkarabileceği baskı çözümlerine gerek duyar. Bize gelip, ellerindeki lateks baskı makinelerinden daha iyi iş çıkaracak, ‘hepsi bir yerde’ tarzı bir baskı çözümüne gerek duyduklarını anlattıklarında, Fujifilm Acuity LED 16OO ürününün bu ihtiyaca karşılık vereceğini gördük. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği ürün yükseltme ile de Maggenta’nın artık Acuity LED 16OO II’nin bütün ilave özelliklerinden yararlanabilecek olmasına memnunuz.

“Dört yıldır Maggenta ile çalışıyoruz ve müşterilerine olağanüstü çarpıcı duvar kâğıtları yaptıklarını gördük. Gelecekte de bu şirketin başarılarına tanıklık edecek oluşumuz heyecan verici.”Bu içerik 1479 defa okundu.