FESPA GLOBAL PRINT EXPO 2O18 DİJİTAL BASKIDA EN YENİ TEKNOLOJİLERİ SERGİLEYECEK

FESPA GLOBAL PRINT EXPO 2O18  DİJİTAL BASKIDA EN YENİ TEKNOLOJİLERİ SERGİLEYECEK

Serigraf ve dijital baskı makine ve malzeme üreticileri, en son teknolojilerini FESPA 2O18’de sergilemeye hazırlanıyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen baskı üreticileri ve tabelacılar, önde gelen markaların en son teknoloji ekipman ve sarf malzemelerini görmek için FESPA 2O18’de bir araya gelecekler. FESPA 4 günlük bir etkinlik olan 15-18 Mayıs 2O18 tarihleri arasında Berlin’de düzenlenecek olan fuarda, serigrafi, dijital ve tekstil baskılarına yer verilecek.

Fuarda, dijital baskı ve tabela uygulamaları için en son teknoloji, ekipman, mürekkep ve malzemeleri sergileyen bir dizi katılımcı olacak. Katılımcılar arasında yer alan HP, fuarda esnek baskı kabiliyetlerini sert yüzey baskısı ile birleştiren ilk gerçek karma teknoloji olan Latex R serisinin ilk baskısını yaparken, aynı zamanda HP Latex beyaz mürekkebini de tanıtacak.

Mimaki, Eylül 2O17’de piyasaya sürülen yeni UCJV3OO-16O serisinin yanı sıra, 3D baskı pazarına Mimaki’nin ilk adımı olan 3DUJ-553’ü de sergileyecek. Fujifilm (2.2, D5O) ise iki yeni süper geniş formatlı platform olan Acuity Ultra ve yeni Acuity B1 modüler sistemi ile fuarda yer alacak.

Canon, FESPA 2O18’de Avrupa’daki ilk lansmanını yaparak Océ Arizona serisi için yeni baskı çözümlerini görme fırsatı sunacak. Zund, dijital kesim sistemleri ve iş akışı çözümleri ile mümkün olan çok sayıda uygulamayı sergileyecek.

Nazdar Ink Technologies ise en yeni serigrafi, inkjet ve flekso mürekkeplerini tanıtırken, Sun Chemical ise geniş yelpazedeki yeni ürünleri de dahil olmak üzere endüstriyel baskıya uygun mürekkep çeşitlerini de ziyaretçilerle buluşturacak.

Endüstriyel baskıya ilgi duyan ziyaretçiler için ESMA (Avrupa Özel Baskı Sanayicileri Derneği) Pavilion’da Endüstriyel Baskı Alanı’na ev sahipliği yapacak. Bu alanda, ESMA üyeleri ve müşterileri tarafından sağlanan çeşitli örnekler sergilenecek. Uygulama örnekleri arasında baskılı duvar kağıdı, baskılı camlar, membran anahtarlar, dijital baskılı iç dekor ürünleri, 3D baskılı nesneler ve doğrudan PET şişeler yer alacak. Endüstriyel Baskı Alanı’nda ayrıca, inkjet ve serigrafi kombinasyonunun dekoratif, koruyucu ve fonksiyonel özellikler üretebildiğini gösteren Fimor’dan örnekler de sergilenecek.

Bir FESPA fuarında ilk kez, malzeme üreticileri kendilerine özel ayrılmış bir salonda yer alacak. 7O katılımcı, Avery Dennison ve Mactac’ın on yeni folyo ürünü de dahil olmak üzere, malzeme yeniliklerini sunacak. Lintec serigraf ve dijital uygulamalar için geri dönüştürülmüş bir folyosunu tanıtacak.

FESPA Fuar Direktörü Roz Guarnori fuar hakkında şunları söylüyor: “Serigrafi, dijital geniş format baskı ve tabela, etkinliğimizin temelini oluşturuyor ve üreticiler için işlerini çeşitlendirme imkanlarını arttırıyor. FESPA 2O18’i ziyaret eden baskı üreticiler ve tabelacılar için bir dizi yeni ürün lansmanı yapılacak. Bunlar, özel uygulama alanları ve seminerlerimizle birleştiğinde, işletmelere önemli ilham fırsatı sunacaktır.”Bu içerik 1326 defa okundu.