36. GRAFİK TASARIM ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

36. GRAFİK TASARIM ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
36. Grafik Tasarım Sergisi, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açıldı. Bu yıl 36’ıncısı düzenlenen etkinlik kapsamında 36 kategori ödülü ve 11 özel ödül sahiplerini buldu.


36. Grafik Tasarım Sergisi, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi’nde açıldı. Bu yıl 36’ıncısı düzenlenen etkinlik kapsamında 36 kategori ödülü ve 11 özel ödül sahiplerini buldu. Verilen ödüller arasında Açıkhava Reklam Tasarımı, Tekstil Üzeri Grafik Tasarımı ve Afiş Tasarımı gibi kategoriler bulunuyor.

1978’de Grafikerler Meslek Kuruluşu ismiyle kurulan Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu, reklam ajansları ve tasarım stüdyolarının yaratıcı kadrolarındaki grafik tasarımcılardan akademisyenler ve öğrencilere uzanan üyeleriyle grafik tasarım alanında çalışmalar yürütüyor. Grafik tasarımın gelişmesi, bu alanda üretenlerin iletişim kurması ve mesleki haklarının korunması gibi temel amaçlar belirleyen GMK, her yıl düzenlediği Grafik Tasarım Sergisi ile bir seçki organize ederek eser sahiplerini ödüllendiriyor.

36. Grafik Tasarım Sergisi, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi’nde düzenlendi. Bu yıl otuz altıncısı düzenlenen etkinlik kapsamında 36 kategori ödülü ve 11 özel ödül sahiplerini buldu.

Sergiye 34 kategoride, 151 grafik tasarımcı, 453 parça eserle katıldı. Seçici kurulların yaptıkları değerlendirmeler sonucunda GMK Ödülleri ve çeşitli kuruluşların verdikleri özel ödülleri kazananlar belirlendi.

Yarışmada, Açıkhava Tasarımı, Kültürel/Sosyal Afiş, Ticari Afiş, Ambalaj Üzeri Grafik Tasarım, CD/Plak Kapağı Tasarımı, Broşür/Katalog Tasarımı, Dergi Kapağı Tasarımı, Faaliyet Raporu Tasarımı, Direkt Mail Flyer Tasarımı, İllustrasyon, Hareketli Görüntü Tasarımı, Kişisel Tanıtım, Kitap Kapağı Tasarımı, Kitap Tasarımı, Kurumsal Kimlik Tasarımı, Logo Tasarımı, Sergileme Tasarımı, Takvim/Ajanda Tasarımı, Tebrik Kartı/Davetiye Tasarımı, Tasarım Devamlılığı ve Grafik Uygulama, Tipografi, Websitesi Tasarımı, Tekstil Ürünü Üzeri Grafik Tasarımı ve Yazı Karakteri Tasarımı alanında ödüller verildi.

AÇIKHAVA GRAFİK TASARIMI
Deniz Damar, Doğukan Karapınar

 

AÇIKHAVA GRAFİK TASARIMI
Özge Güven

 

AMBALAJ ÜZERİ GRAFİK TASARIMI
İlhan Bilge

 

AFİŞ TASARIMI (Kültürel Sosyal)
Aksel Ceylan, Efe Kaptanoğlu

 

İLAN TASARIMI (DERGİ - GAZETE)
Gökçe Işıl Şen

 

ILLÜSTRASYON
Emel Karadeniz

 

KİŞİSEL TANITIM
Tuğrul Peker

 

TEKSTİL ÜRÜNÜ ÜZERİ
GRAFİK TASARIM Sarp Sözdinler

 Bu içerik 1961 defa okundu.