MIMAKI TEKSTİL BAYİSİ A.I.T. İSTANBUL MERKEZ OFİSİNİ AÇTI

MIMAKI TEKSTİL BAYİSİ A.I.T. İSTANBUL MERKEZ OFİSİNİ AÇTI
Mimaki Eurasia ve dijital tekstil baskıları çözümleri bayii A.I.T.’nin güçlü işbirliği büyümeyi beraberinde getiriyor. A.I.T. yeni İstanbul merkeziyle birlikte sınırlarını genişletti.


Endüstriyel reklam/ grafik, tekstil/konfeksiyon pazarları için geniş format inkjet baskı makinelerinin ve kesme makinelerinin lider markası Mimaki, pazara daha fazla katma değer sunabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Mimaki Eurasia’nın pazara dönük yeniden yapılanmasından güç alan tekstil bayisi A.I.T. İstanbul merkez ofisini Mimaki Eurasia’nın ilk ofisinin yerinde Güneşli’de açtı. A.I.T. böylece Mimaki’nin kapsamlı dijital tekstil baskı çözümleriyle daha geniş bir pazara ulaşabilecek.

“Bursa’da tekstil sektörüyle birlikte biz de büyüdük”

A.I.T.’nin 1996 yılında tekstil sektörüne baskı çözümleri sağlamak için kurulduğunu hatırlatan firmanın Genel Müdürü Hakan Özgür, Mimaki’nin hem kendilerine hem de tekstil endüstrisine büyüme yönünde güç verdiğini söyledi. Bursa’nın Türkiye’nin geleneksel tekstil merkezlerinden biri olduğunu hatırlatan Özgür, son yıllarda sektörün iplik, dokuma kumaş ve konfeksiyon alanlarında büyüdüğünü belirtti. Tekstilcilerin dijital baskının avantajlarını görerek hızla benimsediğini belirten Özgür şunları söyledi: “Bölgedeki tekstil ve konfeksiyon üreticileri geleneksel baskı yöntemleriyle elde edemeyecekleri avantajları Mimaki’nin dijital baskı çözümleriyle ettiler. Bu ise sektörün rekabet gücünü ve kaliteyi arttırdı. Pazar büyürken biz de büyüdük. Bursa pazarındaki lider konumumuzu daha uzaklara taşımak için adımlar attık. Mimaki Eurasia’nın Türk pazarına olan inancını paylaşarak İstanbul merkez ofisimizi açtık. Buradan Mimaki’nin kalitesini A.I.T.’nin hizmetini başta İstanbul ve Marmara olmak üzere neredeyse bütün Türkiye’ye ulaştırmış olacağız.”

İstanbul’un Türk ekonomisi için merkez olduğunun altını çizen Hakan Özgür, bunun tekstil ve hazır giyim sektörü için de geçerli olduğunu belirtti. Üretim tesisleri Anadolu’daki birçok firmanın satın alma, tedarik, satış ve yönetim için İstanbul’u üs olarak seçtiğini hatırlatan Özgür; “İstanbul’da olmak aslında tüm Türkiye’ye ulaşmak anlamına geliyor. Kullanıcıların satın alma kararlarına dahil olabilmek ve onlara zengin Mimaki çözümlerini birebir sunabilmek için burada olma avantajını göz ardı edemezdik. Mimaki Eurasia’nın 2O13 yılında açtığı bu ofisi devralıyor ve Güneşli’de bulunan İstanbul şubemizi son kullanıcılar için gerekli bütün çözümler için bir merkez haline getiriyoruz. Dijital baskı makineleri, yazılım, boyalar ve sarf malzemelerimizle ilgili tedarikler kesintisiz bir akış elde edecek. Mimaki Eurasia’nın bize sağladığı güç ve deneyimle daha cesur adımlar atıyoruz. Pazarımızı ve segmentlerimizi çeşitlendirirken, kurumsal yapımızı da büyütüyoruz.”

Dijital dönüşümü destekliyoruz

Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse ise, Türk tekstil sektörünün analog baskıdan dijital baskıya geçişte ciddi bir gelişme gösterdiğini söyledi. “Türk tekstilciler ciddi oranda dijital baskı çözümlerine güvenmeye ve bunlara yatırım yaparak kullanmaya başladılar” diyen Evertse, bu süreçte bayilerine de büyük iş düştüğüne değindi. Mimaki’nin pazarın her noktasındaki payını arttırmayı planladığını ve bunun için satış bayileriyle sağlıklı ve güçlü bir ilişki içinde olduğunu belirten Arjen Evertse sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bütün sektörlerde olduğu gibi tekstil sektöründe de dijital dönüşüm kaçınılmaz bir gelişme. Hem proses adımlarının kısalması ve kolaylaşması hem de baskı üretiminin çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi nedeniyle bu teknolojilere yoğun yatırımlar gerçekleşiyor. Rekabet gücünü kaybetmemek adına Türk tekstilciler bu teknolojiden nasıl faydalanmaları gerektiğini çok hızlı bir şekilde anladılar ve uygulamaya geçtiler. Bu ivme ile devam eden pazara tam da onların ihtiyaç duydukları çözümleri sunuyoruz. Bayilerimizle birlikte bütün kullanıcılara ulaşmak istiyoruz. Geçmişte zaten Mimaki’nin tekstil bayisi olarak başarılı çalışmalara imza atan A.I.T.’nin gelişimini destekliyoruz. Bursa’da gerçekleştirdikleri başarılı çalışmaları İstanbul ve bütün Türkiye’ye yayabileceklerine inanıyoruz.”

Mimaki ve A.I.T.’nin zengin geçmişi hakkında

Mimaki ve A.I.T. arasındaki güçlü işbirliği daha uzun bir geçmişe dayanıyor. Mimaki’nin son dönemde bünyesine kattığı İtalyan firması La Meccanica’nın Türkiye distribütörlüğünü A.I.T. firması üstlenmekteydi. Mimaki ve A.I.T. arasındaki bu ortak geçmiş, A.I.T.’nin Mimaki tekstil bayisi olmasıyla daha güçlü ve daha zengin seviyeye ulaştı.Bu içerik 1561 defa okundu.