Elif Plastik Ambalajda Farklı Renk İhtiyaçlarını Yönetmek için Esko Equinox’u Seçti

Elif Plastik Ambalajda Farklı Renk İhtiyaçlarını Yönetmek için Esko Equinox’u Seçti
Küresel esnek ambalaj tedarikçisi Elif Plastik, hem uçtan uca optimizasyonu geliştirmek hem de canlı baskı sonuçları sağlayacak tutarlı ve yüksek kaliteli renkler elde etmek için Esko Equinox renk yönetimi çözümünü seçti.


Küresel esnek ambalaj tedarikçisi Elif Plastik, hem uçtan uca optimizasyonu geliştirmek hem de canlı baskı sonuçları sağlayacak tutarlı ve yüksek kaliteli renkler elde etmek için Esko Equinox renk yönetimi çözümünü seçti. Fleksografik baskı alanında 45 yılı aşkın tecrübesiyle hibrit baskı teknolojisinin ilk uygulayıcılarından olan Elif Plastik, yeni malzeme ve teknolojiler geliştirme ve benimseme konusunda sektörün lider şirketlerinden biri olarak görülüyor. Elif Tasarım Müdürü E. Murat Yalçın, “Ön uçta marka sahibinin tasarımından arka uçta baskıya kadar tamamen entegre bir süreç sunabilmek amacıyla Esko’nun Equinox gelişmiş renk yönetimi çözümüne yatırım yaptık” diyor ve ekliyor: “Yedi standart renkle daha geniş bir renk skalası oluşturulabilen Esko Equinox, hem Elif’in fleksografik baskı becerisini hem de World Star Ödüllü hibrit baskı çözümümüz Elif Hybr’in kısa ila orta döngüyle uygun maliyetli esnek ambalajlar üretme becerisini artıracak.”

Güçlenen marka kalitesi

Elif, marka kalitesini ve tutarlılığını sürdürülebilir ve etkin bir şekilde güçlendirmek için Esko Equinox’u seçti. Equinox, spot renklerin CMYK + 1, 2 veya 3 ek mürekkeplere dönüştürülebilmesini sağlayan eksiksiz bir genişletilmiş renk skalalı baskı çözümüdür. Baskı uygulamasına ve marka sahibinin gereksinimlerine bağlı olarak, spot renklerin tümünün veya bazılarının yerini bir CMYK sabit mürekkep seti alabilir. Ayrıca, herhangi bir mürekkep seti ile tüm skala üzerinde eksiksiz bir öngörülebilirlik ve doğruluk sunarak ideal seçimi yapmanıza olanak verir. CMYK ve spot renklerden oluşan ambalaj grafiklerinin Equinox aracılığıyla standart yedi renkli işleme dönüştürülmesi Elif’in mevcut mürekkep istasyonlarından daha fazla sayıda renk basmasına imkan tanıyarak görsellerin kalitesini artırır, üretime hazırlık sürelerini kısaltır, paradan tasarruf sağlar ve iş değişimleri sırasında baskı makinesinin durma sürelerini kısaltır.

Beklentileri karşılayan yenilikçi yaklaşım

Elif’in yenilikçi yaklaşımı, gelişmiş ve esnek ambalaj çözümleri sunarak marka sahibinin beklentilerini karşılamayı hedefliyor. Şirket, güçlü müşteri ilişkilerine sahip olması ve hızlı tüketim ürünleri pazarını şekillendiren dinamikleri çok iyi bilmesi sayesinde somut iş sonuçları sağlayan yenilikçi ambalaj çözümleri sunmaktan gurur duyuyor.

Elif Tasarım Müdürü E. Murat Yalçın sözlerini şöyle noktalıyor: “Günümüzde marka sahipleri rekabet avantajı elde etmek için ürünlerini piyasaya daha hızlı sürmeye, daha kişiselleştirilmiş ambalajlar tasarlamaya ve ürünlerini farklılaştırıp marka kimliği yaratmak için standartlaştırılmış spot renkler kullanmaya ihtiyaç duyuyorlar. Ayrıca, daha düşük maliyetli, çevre dostu ve sürdürülebilir ambalaj teknolojileri ile karmaşık ambalaj operasyonları da sunmak zorundalar. Esko Equinox’un sunduğu genişletilmiş skalalı renk sistemi ise önde gelen hızlı tüketim ürünü (FMGC) şirketlerinin aradıkları ideal kalite ve ekonomik baskı çözümü karışımını sunuyor.”Bu içerik 1988 defa okundu.