FESPA 2018 Etkinlik Programı En Yeni Sektör Anlayışlarını Yansıtıyor

FESPA 2018 Etkinlik Programı En Yeni Sektör Anlayışlarını Yansıtıyor
Araştırma odaklı yeni özellikler, ziyaretçiler için yeni öğrenme fırsatları sunuyor.


15-18 Mayıs tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen FESPA 2018 Fuarı’na gelen ziyaretçiler, baskıda önemli büyüme trendlerine ışık tutacak bağımsız araştırmalar üzerine kurulu ve zengin içerikli bir etkinlik programından faydalanacaklar. Mayıs 2017’de Hamburg’daki son FESPA etkinliğinden bu yana, FESPA, dünya çapındaki baskı üreticileri ve tabelacılar için en büyük potansiyele sahip iş fırsatları ve trendler hakkında en yeni bilgileri toplamak için geniş çaplı araştırmalara yatırım yapmıştır. FESPA’nın araştırma iş ortaklarından Smithers Pira tarafından gerçekleştirilen bulgular, en güncel ve kritik sektör verilerini FESPA’nın 37 ulusal dernek üyesiyle ve tüm küresel sektörle paylaşmak amacıyla bu verileri beş ayrı başlıkta topladı. Bu başlıklar şu şekilde:

• Baskılı Tabela için Gelecek Pazarlar

• Inkjet Tekstil Baskı

• İç Mekan Baskıda Yeni Olanaklar

• Endüstriyel Baskıda Pazar Olanakları

• Oluklu Ambalajlarda Dijital Baskı

FESPA Genel Müdürü Neil Felton şöyle anlatıyor: “FESPA, gelişmekte olan teknolojilere ve gelişen müşteri ihtiyaçlarına göre faaliyet gösteren dünya çapındaki tüm baskı üzericileri için genel bir bilgi paylaşımı sağlamak amacı ile kuruldu. “Amaç için Kazanç” programımız bizim, gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlikten elde ettiğimiz kazancı, tekrar sektörün kapsamlı araştırılmasının yapılması için harcama olanağı sunuyor; bu da sonuç olarak bize kanıta dayalı bir vizyon olarak geri dönüyor.”

Berlin 2018: Yeni eğitim programları

FESPA, bu güncel bilgilerden aldığı veriler ışığında, Berlin’deki etkinliğinde gerçekleşecek eğitim içeriklerini düzenledi. Bu kapsamda gerçekleşecek olan Digital Corrugated Experience alanı, oluklu ambalaj ve perakende teşhir uygulamaları için dijital baskı avantajlarının sergileneceği eğitim ve deneyim alanı olacak. Burada, ambalaj dönüştürücüleri ve kutu üreticileri için, üretim ortamlarına dijital baskıyı da entegre etmenin avantajları vurgulanacak. Baskılı giysi uygulamalarının önemini yansıtan Print Make Wear alanı ise hızlı moda üretiminin bir benzerini yaratmak amacıyla tasarlanmış yeni, etkileşimli bir ziyaretçi alanıdır. Özellikle moda ve hazır giyim, konfeksiyon ve baskılı aksesuara odaklanan bu alan, başlangıç aşamasındaki tasarımdan bitmiş ürüne kadar, ekrandaki her aşamayı ve dijital baskı üretim sürecini vurgulayan canlı bir üretim ortamı olarak kurgulanacak.

Inkjet Textile Printing alanı da, etkinlikteki on salondan dördünün tekstil baskıya ayrıldığını düşünürsek, özel baskı üreticileri için tekstil baskı uygulamalarının ne kadar geniş kapsamlı olduğunu gözler önüne seriyor.

Neil Felton, “Smithers Pira ile yaptığımız çalışmalar, FESPA’nın ziyaretçilere somut bir değer vermesi için iki fırsatı vurguladı. İlki, baskı üreticilerine ve ambalaj dönüştürücülerine yardımcı olan oluklu mukavvanın dijital baskıdaki potansiyel fırsatları daha net ortaya çıktı. İkincisi de, hazır giyim baskısında odaklanmış bir eğitim deneyiminin önemi vurgulandı. FESPA’nın daha da genişletilmiş içeriklere sahip bu eğitim programı, ziyaretçilere, işletme büyümesine yönelik potansiyel yolları keşfetmek için geniş bir fırsat yelpazesi sunuyor.” şeklinde konuşuyor.

FESPA, Messi Berlin’in girişinde belirgin bir şekilde yer alan ve kapsamlı bir baskılı oda konsepti ile sunulacak olan Printeriors show alanı da FESPA 2018’e gelen ziyaretçilerin, baskılı dekorasyonda gelişen fırsatları keşfetmelerine yardımcı olacak. FESPA’nın çeşitli konularda ziyaretçiler için ücretsiz eğitim semineri sunma konusunda uzun bir geçmişi var. FESPA 2018’deki Trends Theatre da birbirinden bağımsız eğitim içeriklerini tek bir noktada buluşturarak, ziyaretçilerin eğitim alanlarına kolaylıkla ulaşabilmelerini ve kolay planlama yapabilmelerini sağlayacak.Bu içerik 1886 defa okundu.