Artık Çözüm Ortağınız Gongzheng ile Prodigital

Artık Çözüm Ortağınız Gongzheng ile Prodigital
Uzakdoğu’nun dünya çapında üretim yapan ve dijital baskı sektöründe 21 yıldır makine üreten uluslararası bir firması Gongzheng, sektöre ihtiyaç duyduğu becerilerde farklı çözümler sunmaktadır.


Uzakdoğu’nun dünya çapında üretim yapan ve dijital baskı sektöründe 21 yıldır makine üreten uluslararası bir firması Gongzheng, sektöre ihtiyaç duyduğu becerilerde farklı çözümler sunmaktadır. Prodigital de 18 yıldır Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü markanın bugüne kadar farklı modellerinden 200’ün üzerinde kurulumunu gerçekleştirmiştir.

Yaklaşık 18 yıldır Gongzheng firmasının Türkiye’de distribütörlüğünü yürüten Prodital, son birkaç yılda Gongzheng firmasının üretmiş olduğu Dimatix Starfire baskı kafalı makinelerinin tekstil, reklam ve bayrak sektörlerine sunduğu makinelerden 200’ün üzerinde adette kurulumlarını gerçekleştirdi. Uzakdoğu’nun dünya çapında üretim yapan ve dijital baskı sektöründe 21 yıldır makine üreten uluslararası bir firması Gongzheng, sektöre ihtiyaç duyduğu becerilerde farklı çözümler sunmaktadır. Geniş formatta (200, 320 ve 500 cm ebatlarında) güçlü ve hızlı makineleri mevcuttur. Özellikle Fujifilm Dimatix Starfire 1024 baskı kafalarıyla üretilen yeni teknoloji makineler, son yıllarda çok ilgi çekmektedir. Kafanın en önemli özelliği parçalanıp temizlenebilen ve parçası değiştirilebilen endüstriyel kafa olmasıdır. Fujifilm, Dimatix Starfire baskı kafalarına 4 yıla kadar kullanım ömrü garantisi vermektedir.

Gongzheng GZM+3204 solvent/eko solvent baskı makinesi

320 cm eninde baskı yapabilen ve 8 adet Dimatix Starfire baskı kafasına (2 x 4 double kafa) sahip endüstriyel kasalı dijital baskı makinesi GZM3204, kullanıcıya birçok avantaj sunmaktadır.

Endüstriyel Fuji Dimatix Starfire baskı kafa özelliği nedeniyle baskı kafası parçalanıp temizlenebilen ve parçası değiştirilebilen makine, uzun kafa ömrü ve düşük bakım maliyeti sunar. Üretim modunda maksimum 234m2 baskı hızına çıkabilen makine, 10pl ve 25 pl baskı kafaları ile endüstriyel negatif basınç sistemine sahip boya sirkülasyon sistemi sayesinde hızlı ve kaliteli dış mekan baskısı ve iç mekan ayarında baskı imkanı sunar.

İki ruloya aynı anda baskı yapabilme imkanı sağlayan makine, Quartz Drier ve Quartz Tube güçlü kurutma sistemi ile az elektrik ile daha fazla ısı ile kurutma sağlar. Her renk için ayrı cam tüpler kullanılmaktadır. Her renk için basınçlı akıtma ve temizleme sistemi bulunur. Tüm sistem içinde yer alan özel boya sirkülasyon sistemi sayesinde, boya her daim hareket halindedir. Bu nedenle boyanın sistemde kuruması engellenmektedir. Makine, ONYX ve Caldera RIP programları ile çalışabilmektedir.

Gongzheng GZC3202 SG solvent/eko solvent baskı makinesi

320 cm eninde baskı yapabilen ve 4 adet Dimatix Starfire baskı kafasına (2 x 2 double kafa) sahip endüstriyel kasalı dijital baskı makinesi GZM3202, kullanıcıya birçok avantaj sunmaktadır. Makine, ekonomik fiyatlı serilerindendir. Parçalanıp temizlenebilen ve parçası değiştirilebilen endüstriyel FUJI Film Dimatix STARFİRE baskı kafasına sahip makine, 25 piko litre ve 10 piko litre olmak üzere iki farklı sistemde piyasaya sunulmaktadır. Saatte 129m2 baskı hızı ile özel boya sirkülasyon ve endüstriyel negatif basınç sistemine sahip olan bu model, her renk için ayrı boya basınçlı akıtma ve temizleme sistemine sahiptir. Quartz Tube akıllı kurutma sistemi mevcuttur. İç ve dış mekan baskı makinesi olarak sınıfının en kaliteli ve hızlı makinesidir.

Gongzheng GZF5004 solvent/eko solvent baskı makinesi

500cm enindeki GZF5004 modeli, 4 adet Dimatix Starfire 1024 baskı kafasına sahiptir. 7 pl olup her kafada tek renk mevcuttur. Dual Jumbo kauçuk rulo merdane sistemi, Dijital MPC (Magnetic Powder Clutch) teknolojisi ile yüksek kavrama ve tork kontrolü sayesinde üstün dayanıklılık sağlamaktadır. Alman Yapımı Metal Enkoder Sistemi ile yüksek hız imkanı sunan makinede Opsiyonel Çift Taraflı Baskı Sistemi (çift kamera ile pozisyonlama teknolojisi) kullanılmaktadır. Endüstriyel Negatif Basınç Sistemi bulunur. Fujifilm Dimatix STARFİRE Parçalanıp temizlenebilen ve parçası değiştirilebilen endüstriyel kafalara sahiptir. Quartz Drier (seramik kurutucu) ve Quartz Tube güçlü kurutma sistemi ile az elektrik ile daha fazla ısı imkanı sunar.

Gongzheng iç ve dış mekan baskı makineleri içerisinde şu modeller yer alıyor:

THUNDERJET C1601: 160 cm enindeki model, EpsonDX5 baskı kafalarına sahiptir. Makine, Grayscale teknolojisine sahip olup dökme boya sistemli baskı makinesidir. Fotoğraf kalitesinde baskı yapabilmektedir.

THUNDERJET AD 1802S: 320 cm enindeki model, 2 adet EpsonDX5 baskı kafasına sahiptir. Grayscale teknolojisine sahip olan makine, dökme boya sistemli baskı makinesidir. Otomatik kafa temizleme ve geliştirilmiş malzeme yürütme sistemi mevcuttur.

THUNDERJET AD 3202S: 320 cm enindeki model, 2 adet Epson DX5 baskı kafası kullanır. Grayscale teknolojisine sahip makine dökme boya sistemine sahiptir.

Gongzheng GZS3202 bayrak baskı makinesi

320cm baskı enindeki makine, maksimum 128m2’ye kadar çıkabilen baskı hızına sahiptir. Endüstriyel Fuji Dimatix Starfire baskı kafası ile kağıt baskı ve direkt kumaş baskı makinesi olarak kullanılmaktadır. Direkt kumaş baskıda dispers ve pigment boya kullanabilmektedir. Özellikle bayrak üreticileri ve ev tekstilcileri ile perde sektörü GZS3202 makinesini fiskesiyle beraber almakta ve hızlı, pratik ve kaliteli üretim yapabilmektedirler.

Prodigital, Gongzheng GZS3202 modeli için kafalar dahil 3 yıl garanti vermektedir. Yüksek kilogramda kumaş ve kağıt besleme aparatı ve orijinal ERGOSOFT RIP programı ile tüm piyasanın dikkatini üzerine toplayan GONGZHENG GZS3202, fiyatı ve kalitesi ile yeni bir akım oluşturdu. Prodigital, makinenin kendine özel boyası ile hem polyester kumaş üzerine hem de transfer baskı kağıdı üzerine baskı yapabilen Türkiye’de ilk makine olduğunu dile getiriyor.

Gongzheng GZX2004 süblime transfer baskı makinesi

Gongzheng grubunun bir yeni modeli olan GZX2004 süblimasyon transfer baskı makinesi de Fuji Dimatix Starfire baskı kafalarını kullanmaktadır. 200cm eninde ve saatte 245m2’ye kadar baskı hızına sahip olan model, transfer baskı sektöründe ekonomik boya sarfiyatı ve kaliteli ve hızlı baskısı nedeniyle sektöre ciddi bir ivme kazandırmıştır.Bu içerik 2115 defa okundu.