Uğur Tekstil Makinaları Brother GTX ile 2017’de Pazardaki Konumunu Güçlendirdi

Uğur Tekstil Makinaları Brother GTX ile 2017’de Pazardaki Konumunu Güçlendirdi
7-10 Aralık tarihlerinde düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’na katılan Uğur Tekstil Makinaları, fuarda Brother GT3 ve GTX “direct-to-garment” baskı çözümlerini yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıttı.


7-10 Aralık tarihlerinde düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’na katılan Uğur Tekstil Makinaları, fuarda Brother GT3 ve GTX “direct-to-garment” baskı çözümlerini yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıttı. Biz de firmanın Satış ve Pazarlama Müdürü Ersin Anarat ile bir araya gelerek hem fuarı hem de 2017 değerlendirmesini konuştuk.

Fuarla ilgili değerlendirmenizi öğrenebilir miyiz? Yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçi oranları ve fuarın genel organizasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bizim için pazarlama ve prestij fuarlarından önemli bir tanesi olan FESPA Eurasia 2017 fuarı, çok daha iyi olabileceğine inandığımız ve fuar takvimimizde mutlaka yer alması gerektiğini düşündüğümüz bir fuar. FESPA Eurasia, Türkiye’de genç bir fuar niteliğinde diyebiliriz. Dolayısıyla fuarın zaman içerisinde daha da gelişeceğine inanmaktayız.

Bu yıl fuarda genellikle Ortadoğu ülkelerinden gelen ziyaretçilerin yoğun olduğu dikkatimizden kaçmadı. Tekstil dekorasyon ve tekstil promosyon konuları ile ilgili ziyaretçilerin sayısında açıkçası bir artış göremedik.

2017 yılını kapatırken, yılın değerlendirmesini alabilir miyiz? 2017 yılı firmanız adına nasıl geçti? Sektörel olarak bu yılı nasıl değerlendiriyorsunuz?

2017 yılı, Brother GT3 ve GTX DTG (Direct To Garment) baskı makineleri açısından çok iyi geçti diyebiliriz. Hedeflerimizin üzerinde bir performans sergileyerek pazarımızı iki katına çıkardık. En yeni Brother teknolojisini sunuyor olmamız, müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem, zamanında teknik hizmetlerimiz ve sarf malzemelerinde müşterilerimize sunduğumuz avantajlar ile pazardaki konumumuzu güçlendirdik.

Bunların yanı sıra ürün geliştirmeye yönelik kompakt nakış ünitelerimiz ve PR serisi nakış makine grubumuz da 2017 yılında iyi bir satış ve müşteri grafiği çizdi. Özellikle kaliteli üretime önem veren ve Avrupa pazarında faaliyet gösteren iddialı firmalar, baskı kalitemizden dolayı sorunsuz makine grubumuzu satın almayı tercih etti. Bu yıl, daha önce rakip makineleri kullananların artık Brother ürünlerini kullanmayı tercih ettiklerini gözlemledik. Türkiye’de birçok firma uluslararası kalite seviyesini Brother kalitesi ile yakalayabildiklerini ve firmalarında ürünlerimize yer vermeleri gerektiğini gördü. Yatırım yapan firmalar üretimlerini arttırdı ve müşterilerine farklı ürünler sunma becerisini firmalarına kazandırdı. Bu nedenle 2017 yılı Brother endüstriyel garment printer ürünleri ve diğer ürünler açısından beklentilerimizin üzerindeydi.

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Uğur Tekstil Makinaları A.Ş olarak yıl içerisinde fuarlarda bizleri ziyaret eden tüm müşterilerimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.Bu içerik 2682 defa okundu.