Tecpro Bilgi Teknolojileri Epson Yazıcı Grubu ile Bir Kez Daha FESPA Eurasia’daydı

Tecpro Bilgi Teknolojileri Epson Yazıcı Grubu ile Bir Kez Daha FESPA Eurasia’daydı
7-10 Aralık tarihlerinde FESPA Eurasia Fuarı’na katılan Tecpro Bilgi Teknolojileri, geniş uygulama örneklerine yer verdiği standında, başta Epson yazıcı çözümleri olmak üzere kendi markası Papertec transfer kağıtlarını ve Neon boya grubunu da sergiledi. Biz de fuarla ilgili bilgi almak üzere firmanın Genel Müdürü İbrahim İlhan ile görüştük.


Fuarla ilgili değerlendirmenizi öğrenebilir miyiz? Yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçi oranları, sergilenen yeni teknoloji ve ürünler, fuarın genel organizasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Fuara, işini bilen, bu alanda araştırma yapan ve doğru bilgilere ulaşmak için uygulama görme isteği olan bir ziyaretçi kitlesi gelmesinden dolayı memnunuz. Haftasonu şehir dışından gelen ziyaretçilerin katılımlarının artmasının fuarın daha hareketli geçmesine neden olduğunu düşünüyoruz. FESPA Eurasia fuarı her yıl katıldığımız bir fuar. Ülkemizde bu anlamdaki uzmanlık fuarları sektörel gelişim açısından çok önemli. Sektörün sağlam temellere oturabilmesi için bu fuarları son derece önemsiyoruz. Fuarın devamlılığı sağlanır ve bunun yanında iyi tanıtım yapılırsa çok daha fazla katılımcı ve ziyaretçi çekeceğine eminim. Fuarın firmamız ve markamız adına, direkt hedef kitleye odaklanma, kullanıcı ihtiyaç ve taleplerini belirleme açısından büyük faydalar sağladığını düşünüyoruz.

Standınızda hangi ürünlerinizi sergilediniz? İlk defa sektöre tanıttığınız yeni ürünleriniz oldu mu? Bu ürünlerin başlıca özellikleri hakkında okuyucularımıza bilgi verebilir misiniz? Bu ürünlere ziyaretçilerin ilgisi nasıldı?

Her yıl olduğu gibi bu sene de Epson grubu çözümlerimizle fuardaydık. Fuarda distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz Epson’un süblimasyon tekstil yazıcıları F-6200, F7100, F7200 ve F-9200 gibi 110 cm’lik ve 162 cm’lik süblimasyon yazıcılarını, F-2000 direkt kumaşa baskı yapan t-shirt yazıcılarını tanıttık.

Ayrıca direkt kumaş üzerine baskı yapan t-shirt baskı yazıcımızla yaptığımız uygulamalar standımızda sergilendi. Ayrıca Tecpro olarak kendi markamızla satışa sunduğumuz transfer kağıdı Papertec ve Neon renk boyaları da standımızda tanıtıldı. Fuarda bu yıl ayrıca yeni seri dış cephe projeksiyon sistemlerimizi tanıttık. Bu ürünler sektörde ilgiyle takip ediliyor. Reklamcılık üzerine uygulama bazlı üretim yapan firmalar bu ürünlere yoğun ilgi gösteriyor.

2017 yılını kapatırken, yılın değerlendirmesini alabilir miyiz? 2017 yılı firmanız adına nasıl geçti? Sektörel olarak bu yılı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Tecpro Bilgi Teknolojileri olarak, her işe değer katmaya çalışıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana sloganımız “işinize değer katar” oldu ve biz her zaman bu sloganın altını doldurmaya çalıştık. Bu yüzden sürekli sektöre nasıl katkı sunabileceğimizi ve nasıl fayda sağlayabileceğimizi düşünüyor, çalışmalarımızı bu yönde ilerletiyoruz. Mevcut müşterilerimize her zamanki gibi en iyi hizmeti verip, yeni alım potansiyellerini satışa dönüştürme çabasında olacağız.

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

2005 yılında kurulan firmamız Tecpro Bilgi Teknolojileri’nin 75 çalışanı ve Ankara ve İzmir’de bölge müdürlükleri ile faaliyet gösteriyor. Kuruluşumuzdan bu yana Epson’un bütün ürün yelpazesini temsil ediyoruz. Epson’un sadece tekstil yazıcıları değil, grafik, fotoğrafik ürünleri, video projektörleri, POS-barkod yazıcıları ve lazer yazıcıları dahil bütün ürün segmentini temsil ediyoruz. Tecpro’nun kuruluşundan bu yana var olan çekirdek kadrosu, 20 yıldan fazladır Epson ürünlerinde büyük bir deneyime sahiptir. Tecpro’nun EPSON ile özdeşleşmiş bir yapısı ve marka sadakati söz konusu. Her iki firma arasındaki güçlü işbirliği bu noktadan kaynaklanıyor. EPSON’un Türkiye ve genel merkezi ile iyi bir takım çalışması yürütüyoruz.Bu içerik 3265 defa okundu.