Candaş İpek Tekstil Baskı İpekleri ile FESPA Eurasia’daydı

Candaş İpek Tekstil Baskı İpekleri ile FESPA Eurasia’daydı
Candaş İpek, 7-10 Aralık tarihlerinde düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’nda geniş yelpazedeki baskı ipeklerini tekstil sektörüne tanıttı.


Candaş İpek Tekstil firması, 1951’de Bursa’nın ilk sanayicilerinden Hayrettin Candaş tarafından kurulmuş olan CANDAŞ TEKSTİL’in ürettiği İPEK ELEK BEZİ/ BASKI İPEKLERİNİN pazarlanması ve her çeşit tekstil malzemeleri ve kimyasalları ticareti yapmak amacıyla 2008’de şirket kurucu ortak ve yöneticisi İpek Candaş tarafından kurulmuştur. Candaş İpek, bugün yüzde yüz polyester bazlı baskı ipekleri üretmektedir.

Firma bugün üretimini Çin’e taşımış olup, edindiği know-how ile Ar-Ge ve üretim proseslerinin başında bulunarak ve tüm kalite kontrol süreçlerinin firma tarafından takip edilmesinin ardından ürünlerini ihraç etmektedir. Avrupa’nın alanında önde gelen markalarına dahi ürün temin eden ve Candaş İpek markasını tüm dünyaya yayan firma, dünyanın en iyisi kabul edilen markalara göre oldukça yüksek kaliteli ürün sunmasıyla dikkat çekiyor.

Candaş İpek, 7-10 Aralık tarihlerinde düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’nda da çok geniş yelpazedeki ürünlerini tanıttı. Daha önceden oldukça sınırlı olan ürün çeşidi, bugün 10 sıklıktan (1cm’de yer alan iplik sayısı) 165 sıklığa kadar ürün çeşidine sahip. Candaş İpek de fuarda tüm bu ürün çeşitlerini yerli ve yabancı tekstil üreticilerine tanıttı.Bu içerik 2399 defa okundu.