Mert Dijital Atexco Dijital Tekstil Baskı Makineleri ile Türk Tekstil Yatırımcılarının İsteklerine Cevap Vermeye Devam Ediyor

Mert Dijital Atexco Dijital Tekstil Baskı Makineleri ile Türk Tekstil Yatırımcılarının İsteklerine Cevap Vermeye Devam Ediyor
Biz de firmanın faaliyetleri ve Atexco dijital tekstil baskı makineleri hakkında bilgi almak üzere Mert Dijital Genel Müdürü Ender Yılmaz ile konuştuk.


Mert Dijital, “Farklı Olmak Sizin Elinizde” sloganıyla Türk tekstil yatırımcılarının yanında olmaya farklı makine parkuruyla devam ediyor. Dijital sektörün geldiği son noktada rotasyon hızındaki makineleriyle dijital baskı çözümleri sunan firma, 2015 yılında temsilciliğini üstlendiği Atexco markası ile sektörün ihtiyaç duyduğu hız ve verimlilik gereksinimlerine yanıt veriyor. Biz de firmanın faaliyetleri ve Atexco dijital tekstil baskı makineleri hakkında bilgi almak üzere Mert Dijital Genel Müdürü Ender Yılmaz ile konuştuk.

Firmanızın kuruluşu ve faaliyet alanları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Mert Dijital 2011 yılında tekstil dijital baskı makinelerine tamamen teknik servis vermek amacıyla kurulmuştur. Fakat müşterilerimizin isteği üzerine makine ve boya satışı yapmak zorunda kaldık. 2015 yılından itibaren Atexco marka tekstil dijital baskı makinelerinin temsilciliğini üstlenmiş durumdayız. Tekstilde dijital baskının gelecek olduğuna inanmış bir firma olarak tekstil sektörü için her türlü makineyi bünyesinde barındıran Atexco ile Türk tekstil yatırımcıların isteklerine cevap vermeye çalışıyoruz.

Ürün yelpazeniz hakkında bilgi verebilir misiniz? Ürün yelpazenize eklemeyi planladığınız ürünler var mı?

Dünya üzerinde dijital baskının sunmuş olduğu renk ve desen artışına dayanarak artık ürünlerimiz hız ve verimlilik üzerine kuruluyor. Hız için yatırımcıların elinde bulunan mevcut rotasyon, filmdruck ve ahtapot baskıların üzerine monte edilen makinelerimiz ile hız, renk derinliği ve maliyet gibi unsurlarda öne çıkıyoruz. Dolayısıyla müşterilerimiz dijital baskının yüksek maliyetinden kurtularak geleneksel baskı maliyetlerinde kendi müşterilerine hizmet verecekler. Diğer yandan 8, 16 ve 32 baskı kafalı makinelerimiz de bulunmakta. Bu makinelerimiz standart üretim yapmaktadır. Yeni olarak 2018 yılında trasfer kağıdı için baskı makinemiz ile Türkiye pazarına girmek istiyoruz. Saatte 550 metre baskı hızına ulaşan bu makine ile yine düşük maliyetler konusunda çok iddialıyız.

Rakip firmalarınıza kıyasla, Mert Dijital firmasının müşterilerine sunduğu ayrıcalıklar nelerdir?

2002 yılından itibaren tekstil dijital baskı makinelerine servis veren bir kişi olarak topladığımız bilgi birikimiyle müşterilerimize sunduğumuz en büyük ayrıcalığımız teknik servisimiz. Temsilciliğini üstlendiğimiz Atexco makinelerine müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda hızlı ve güvenilir bir servis imkanı sunuyoruz. Makine, boya ve yazılım aynı firma üzerinden üretildiği için servis vermek bizim için daha da kolay oluyor.

Mert Dijital olarak müşterilerinize sunduğunuz satış sonrası teknik servis hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Mert Dijital teknik servis ekibi sürekli olarak makineleri kontrol etmek durumundadır. Garanti süresince makinenin düzenli çalışmasını sağlar. Garanti bitiminde bakım anlaşmaları sağlanarak, makinenin sürekli verimli çalışması sağlanır. Kurulum ve eğitim bizim için en önemli yapıtaşları. Kurulum için gösterdiğimiz özen ve kullanıcı eğitimi için harcadığımız mesailer sadece müşteri memnuniyeti için. Tüm arabalar aynı bantta üretilir ama şoförden şoföre performans ve bakım süreci değişir. Benzer şekilde kullanıcı eğitimi bizim için çok önemlidir.

Önümüzdeki süreçte yeni iş ortaklıkları ve yeni distribütörlük anlaşmaları olacak mı? 2018 için belli hedefleriniz var mı?

Önümüzdeki sene için en büyük hedefimiz makine sayılarımızı arttırmak. Elimizde bulunan temsilcilik dünya çapında zaten ün yapmış güvenilir bir firma. Bize düşen daha verimli çalışarak Türk tekstil yatırımcılarının isteklerine doğru yanıt verebilmek.

Türkiye’de dijital tekstil baskıcılığının bugün geldiği noktayı nasıl görüyorsunuz? Dijital baskı, tekstil sektörünü nasıl şekillendiriyor?

Artık yüksek maliyetler ortadan kalktığı gibi baskı hızları sürekli olarak ilerliyor. Eskisi gibi tek desenden on binlerce metre baskı da yapılmıyor. Çok fazla desen, az metrajlar daha göz önünde. Dijital baskının çevre korumasına da birçok faydası var. Dolayısıyla ilerideki günlerde tekstilin gözdesi olmaya devam ederek vazgeçilmez bir yöntem olacak.

Dijital tekstil baskısında kullanıcıların doğru yatırımı yaptığını düşünüyor musunuz? Yatırımda hangi kriterleri göz önünde bulundurmalarını tavsiye edersiniz?

Yatırım sadece makine almak ya da bu işte en iyi marka bu diyerek en pahalıyı almak değildir. Yatırım, işinizi kolaylaştıracak en ekonomik çözümlerdir. Tüm yatırımcılar artık dünyada her türlü bilgiye ulaşacak konumda; dolayısıyla ince eleyip sık dokumak zorunda kalıyorlar. Her söyleşimizde tekrar ettiğim gibi, yatırımcıların farklı işler üzerine yoğunlaşmaları gerekiyor. Farklı olmak yatırımcıların elinde.Bu içerik 2771 defa okundu.