Konica Minolta Printtek 2017’de Yepyeni Bir Vizyon Sundu

Konica Minolta Printtek 2017’de Yepyeni Bir Vizyon Sundu

TÜYAP’ta düzenlenen Printtek 2017 Fuarı’na katılan Konica Minolta, baskı profesyonellerinin ihtiyaçlarına yönelik en yeni donanım ve yazılım çözümlerini tanıttı. Yeni ürünlerin lansmanını yapan Konica Minolta standına ilgi yoğun oldu. Lansmanı yapılan yüksek üretim kapasitesi ve renk tutarlılığı ile öne çıkan AccurioPress C6100 ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği ürünlerden biri oldu. Entegre Color Care ünitesi ile gerçek zamanlı otomatik renk yönetimi ve ön-arka baskı düzeltme gibi özellikleri olan cihaz, ofsete yakın baskı kalitesine sahip.

350 gsm dubleks baskı özelliğine sahip AccruioPrint C2070 ise tek geçiş çift taraflı tarama, USB’den yazdırma ve USB’ye tarama özelliği ile ürün gamındaki diğer cihazlardan farklılaştı. Fogra sertifikasına sahip AccruioPrint C2070 yüksek hacimli iş yüküne sahip profesyonellerin beğenisini kazandı. Kuru toner tabanlı, geniş format, plan kopya ve poster baskıları için siyah beyaz ve renkli dijital baskı sistemi olan, yüksek üretkenlik sunan KIP 860 da stantta yer alarak cazip işletme maliyeti ile dikkat çekti. Lansmanını geçen sene yaptığı bizhub PRO 958 de stantta yer alan bir diğer ürün oldu. Giriş seviyesi veya daha düşük hacimli fotokopi ve çoğaltma işleri için bizhub PRO 958’e uygun maliyeti nedeniyle özellikle kopyalama merkezleri rağbet etti.

Konica Minolta’dan yazılım çözümleri

Yazılım çözümleri ile de öne çıkan Konica Minolta, standında sergilediği yazılım ürünleri hakkında ziyaretçilerini bilgilendirdi. Uzman ekibiyle ihtiyaca uygun çözümler üzerine odaklanan Konica Minolta, standına gelen baskı profesyonellerini dinleyerek, onlara uygun yazılım çözümlerini sundu. Sergilediği ve tanıtımını yaptığı ürünler arasında gerçek zamanlı renk ve yoğunluk denetimi, gerçek zamanlı ölçüm, otomatikleştirilmiş profilleme ve profil kontrolü, otomatik ön-arka baskı kontrolü sağlayan Integrated Color Care Unit; esnek montajlama ve dizilim biçimleri yapabilen, farklı türdeki yazıcıları tek noktadan yönetebilen, uzaktan print hizmeti sağlayan (web print) AccurioPro Flux; Fogra 39 sertifikasyonuna sahip, ortamdaki tüm baskı cihazlarının eşdeğer renk seviyesine getirebilen Color Care Production Server; merkezi baskı noktası oluşturma, hızlı renk yönetimi, kalibrasyon ve profil yönetimi sağlayan Job Centro-Color Centro ve doluluk oranına göre akıllı sayaç sistemi ve farklı fiyatlandırma olanağı sağlayan Biling Counter yer aldı.

Konica Minolta IMEDDER’in sponsoru oldu

Konica Minolta, IMEDDER (İlk Matbaacılar Eğitimi Destekleme Derneği) standının sponsoruydu. “Müteferrika’dan bu yana baskının serüveni” konseptiyle yola çıkan İMEDDER’in standında uygulamalı olarak geleneksel yöntemlerle kağıt üretimi ve baskı yapıldı. Rendelenmiş ağaç, biçilmiş çim, geri dönüşüm kağıtlar ve paçavralardan üretilen kağıtlar üzerine, hem geleneksel yöntemler olan taş baskı, tipo baskı yöntemleri ile hem de son model Konica Minolta AccruioPrint C2060L ile dijital baskı yapıldı. Yüksek baskı kalitesi, renk tutarlığı, 300gsm’e kadar geniş yelpazede medya desteği ve 300gsm dubleks baskı yeteneği ile dikkat çeken AccruioPrint C2060L uygun maliyeti ile düşük hacimli iş yüküne sahip firmalar tarafından tercih ediliyor. Cihaz, standart banner tepsisi ile 750mm’ye kadar, elle besleme ile ise 1200mm’ye kadar banner baskı yapabiliyor. Printtek 2017 Fuarı sayesinde halihazırdaki müşterileri ile iletişimini sağlamlaştırırken yeni ziyaretçilerle birlikte ağını genişleten Konica Minolta verimli bir fuar dönemi geçirerek fuar için koyduğu hedeflerine ulaştı.Bu içerik 2307 defa okundu.