Cevizlibağ Reklam Ezletter’ın Yeni Modelini Sign İstanbul’da Tanıttı

Cevizlibağ Reklam Ezletter’ın Yeni Modelini Sign İstanbul’da Tanıttı

Öncelikle fuara dair genel görüş ve izlenimlerinizi alabilir miyiz? Katılımcı ve ziyaretçi yoğunluğu açısından fuarı nasıl değerlendiriyorsunuz?

İnsanlar kriz ve durgunluk dönemlerinde hep bir arayış içine girerler. Bunların bazıları ayakları yere basan, mantıklı ve planlı arayışlardır. Eldekini kaybetmeden işyerlerine nefes aldıracak, katkı yapacak, ufuk açacak arayışlardır. Adımlarını kılı kırk yararak ince ince hesap yaparak atarlar. Bazıları ise, fuarda bir “mucize” ve kurtarıcı ararlar. Her ikisini de gördüm. Ziyaretçi yoğunluğu olarak kendi izlenimlerim de, duyumlarım da olumlu. Herkes bir şeyler yapma, silkinme gayreti içinde.

Fuar Cevizlibağ Reklam için nasıl geçti?

“Mükemmel” diyeceğim ama abartmış olmaktan korkuyorum. Kutu harf makinelerinde liderliğimizi sürdürmeyi amaçlamıştık; oldu. Sarf malzemeleri konusunda çeşit ve stok olarak en iyi partner olduğumuzu vurgulamak istemiştik; oldu. Kutu harf üretiminde geliştirdiğimiz çözümleri paylaşmak istemiştik; oldu. Gerek meslektaşlarımıza sunduğumuz ara, gerekse son kullanıcılara sunduğumuz nihai çözümler beğeni topladı. Malzemelerle ilgili aldığımız geri dönüşü hiçbir fuar sonrası bu kadar hızlı almamıştık. Bunda en önemli faktör işin mutfağından geliyor olmamızdır. Damdan düşenin halinden, damdan düşen anlar misali…

Cevizlibağ Reklam olarak fuarda Ezletter markasının en yeni çözümü olan Ezbender-D modelini tanıttınız. Makinenin özelliklerinden ve kullanıcıya sunduğu avantajlardan bahsedebilir misiniz?

Bu çok özel bir makine tabii. Gecikmeli de olsa EZLETTER yapınca, en iyisini yapıyor. Kısaca özetlersek kutu harf makineleri ikiye ayrılır. Birincisi düz alüminyum ve paslanmazda çalışır. İkinci tip makine ise düz ve tırnaklı alüminyum profilde çalışır. İkisini bir arada doğru dürüst yapan iki Kore markası var. Ancak fiyatları bizim sektörde kabul görmeyecek kadar yüksek. Diğer Çinli firmalar denemelerinde başarısız sonuçlar aldılar.

Ezletter’ın sahibi bugüne kadarki taleplerimizi “Biz Kore firmalarının bir makinesinin fiyatına onlar kadar kaliteli 3 makina veriyoruz. Müşterileriniz farklı işler için 2 makine alsınlar. Hem daha ekonomik olur hem de iş kapasiteleri artar.” diyerek geri çevirmişti. Ancak bu görüş bizim sektörün küçük atölyeler gerçeğine uymuyordu. Taleplerimizi yoğunlaştırdık. Firma dünyadaki diğer distribütörlerinin de görüşlerini alınca, bizim haklılığımız ortaya çıktı. Böylece “YENİ EZBENDER-D” üretildi. Yazılım ve Ar-Ge çalışmaları bir yıl kadar sürdü. Üretilen yeni makine ilk olarak eylül sonunda Shanghai Fuarı’nda, ekim başında da Sign İstanbul Fuarı’nda standımızda sergilendi. Büyük beğeni topladı. Fiyatı da bir makineden sadece %30 kadar arttı. Bu anlamda da müşterilerimiz için bir avantaj sağlamış olduk. Hem de EZLETTER kalitesiyle…

Sign İstanbul ziyaretçilerinin makineye ilgisi nasıldı? Fuarda önemli satış anlaşmaları oldu mu?

Evet, en dolu fuarlarımızdan birini yaşadık. Gerçi gerçekleşen satışlar ilk kez bu fuarda görüştüğümüz müşterilerimiz değildi, zaten hali hazırda görüştüğümüz firmalardı. Ancak karar vermeyi alternatifleri de görmek amacıyla fuara bırakmış olduklarını sanıyorum.

Bu modelin yanı sıra standınızda sergilediğiniz diğer çözümler hakkında da bilgi alabilir miyiz?

Yedi farklı modelimiz, el aletlerimiz, sarf malzemelerimiz var. Yapıştırma, birleştirme, üretim tekniği çözümlerimiz var. Ayrıca yıllardır lideri olduğumuz “Piksel LED” ürünlerimiz ve bunların uygulama şekilleri var. Hepsini paylaştık. En sevdiğim yanımız, işimizi oynar gibi zevk alarak, keyif duyarak amatör bir ruhla yapıyor oluşumuz.

Fuarı ziyaret eden sektör temsilcileri ile yaptığınız görüşmelere istinaden, sektörün geleceğini nasıl görüyor ve değerlendiriyorsunuz?

Herkesin bildiği bir fizik kuralı vardır: “Hiçbir madde yoktan var olmaz. Var olan bir madde de yok olmaz, ancak şekil değiştirir.” Bu kuralı sektörümüze uygularsak: Elbette ki yok olmayacağız. Gelişerek, değişerek varlığımızı sürdüreceğiz. Her zaman, her yerde olduğu gibi gelişme ve değişimlere ayak direyenler kaybedecek.

Sektöre iletmek istediğiniz bir konu var mı?

Genel konuşmak bana düşmez. Kendi konumla ilgili söyleyeceklerim şunlar: Bir gün belli bir kapasitenin üstündeki her atölyede ama tam profesyonel, ama yarım profesyonel bir “kutu harf makinesi” mutlaka olacak Bu tür bir makineye sahip olmak, olurken de uzun yıllar verim alacakları bir tercih yapmak çok önemli. Bu gün CNC Router olmayan bir atölye düşünülebilir mi? Erken alan yol alacak, kazanacak, bir adım önde olacak.Bu içerik 2151 defa okundu.