Mimaki Eurasia Sign İstanbul’da Yeni Teknolojilerini Sergiledi

Mimaki Eurasia Sign İstanbul’da Yeni Teknolojilerini Sergiledi
4-8 Ekim tarihleri arasında Sign İstanbul Fuarı’na katılan Mimaki Eurasia, en yeni Mimaki UV LED baskes çözümlerini ve 3D baskı makinesini ilk defa Sign İstanbul’da tanıttı.


4-8 Ekim tarihleri arasında Sign İstanbul Fuarı’na katılan Mimaki Eurasia, en yeni Mimaki UV LED baskes çözümlerini ve 3D baskı makinesini ilk defa Sign İstanbul’da tanıttı. Biz de fuar vesilesiyle bir araya geldiğimiz Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse ile hem fuarı konuştuk, hem de fuarda sergilenen çözümler hakkında bilgi aldık.

Öncelikle fuara dair genel görüş ve izlenimlerinizi alabilir miyiz? Katılımcı ve ziyaretçi yoğunluğu açısından fuarı nasıl değerlendiriyorsunuz? Fuar sizin için nasıl geçti?

Fuarın ziyaretçi yoğunluğu beklenenin üzerindeydi. Her zamanki gibi Mimaki standının hiç boş kalmaması bizleri çok mutlu etti. Sign İstanbul 2017 Fuarı’na Mimaki Eurasia ailesi olarak katılım sağladık. Son tüketici ve müşterilerimizle teknoloji, yeni çıkan ürünler, beklenti ve talepler hakkında iletişim halinde olmaktan son derece mutluluk duyduk. Müşterilerimizin ve ziyaretçilerimizin gelişen teknolojiyi yakından takip etmesi bizlere gelecek dönemler için ayrıca ilham kaynağı sağlıyor.

Fuarda Mimaki UV LED baskes makinesinin ilk tanıtımı gerçekleşti. Bu seri hakkında bilgi alabilir miyiz? UV LED baskes teknolojisinin avantajlarından biraz bahseder misiniz?

Türkiye pazarı ile ilk defa buluşan Mimaki CJV Serisi çok yoğun ilgi gördü. Yeni UV-LED Bas-Kes makinesi, yeni geliştirilmiş 4 katmanlı teknoloji ile gece-gündüz görüntülerini değiştirerek ışıklı baskıları olağanüstü seviyelere çıkarıyor ve UV kürleme özelliği sayesinde baskıları da bekletmeye gerek kalmadan uygulamaya alınabilir hale getiriyor. Kusursuz Mimaki teknolojisi ile hızın birleşmiş hali UV-LED Bas-Kes makinesi ziyaretçilerimizin ilgi odağıydı.

Fuarda ayrıca Mimaki 3D baskı makinesi ilk defa Türkiye pazarı ile buluştu. Bu makine hakkında bilgi alabilir miyiz? Renkli 3D baskı teknolojisinin avantajlarından biraz bahseder misiniz?

Yüksek kaliteli Mimaki 3DUJ-553 makinesi kuşkusuz en çok ilgi gören diğer makinemizdi. Mimaki 3D yazıcı profesyonellerin kullandığı gelişmiş 2D mürekkep püskürtmeli yazıcı teknolojisine dayanan, dünyanın ilk 10 milyondan fazla renk kapasitesiyle tam renkli modellemeyi başarmıştır. Bu makinemiz UV kürleme teknolojisi ile model detaylandırma için 22 minimum katot aralığı sağlamasıyla en küçük detayların dahi atlanmadan gerçekçi bir görünüm kazanmasını sağlar.

Çok zengin renk kapasitemiz sayesinde gerçekçi nesneler, bina örnekleri gibi özel renklendirmeler gerektiren birçok son ürünü tek seferde nihai hale getirmektedir. 3D baskı ve Mimaki teknolojisinin birleşimi ile canlı renkler kullanılarak en ufak ayrıntıları, kusursuz çizgi ve şablonlarıyla gerçekçi örnekleri elde etmeyi mümkün hale getirdik.

Mimaki Eurasia olarak fuarda tanıttığınız diğer çözümler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Mimaki olağanüstü teknolojisi ile kaliteli, yenilikçi, güvenilir ve doğaya duyarlı çözümleri ile hizmet vermektedir. Çözümlerimizde verimlilik esas alınarak yüksek kaliteli, daha esnek son teknoloji ürünlerimizi tanıttık. Türkiye pazarında ilk defa sergilenen ürünlerle birlikte büyük ebat baskı yapan JFX Serisi ve masaüstü UJF Serisi olan UV flatbed makineler ile çok fonksiyonlu tek kafa CJV150 ve çift kafa CJV300-Bas-Kes, gergin tavan ve ışıklı kumaşa baskı yapan SIJ- 320UV makinelerimizi sergiledik.

Sign İstanbul ziyaretçilerinin Mimaki çözümlerine ilgisi nasıldı? Fuarda önemli satış anlaşmaları oldu mu?

Stantlarımızı ziyaret eden ve merak ile bilgi almak isteyen ziyaretçilerin çözümlerimize olan ilgisi oldukça yoğundu. Fuarın ilk saatlerinde başlayan satışlarımız fuar süresince artarak devam etti. Fuar sonrası satışa yönelik görüşmelerimiz hala devam etmektedir.

Fuarı ziyaret eden sektör temsilcileri ile yaptığınız görüşmelere istinaden, sektörün geleceğini nasıl görüyor ve değerlendiriyorsunuz?

Kalite, verimlilik ve sürdürülebilirlik esas alınarak gelen taleplere sürekli gelişen teknoloji ile hizmet verdikçe dijital baskı sektörü geleceği daha parlak ve heyecan verici olacak.

Mimaki’nin Türkiye pazarına dair hedef ve planlamaları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Mimaki bildiğiniz üzere pazarın dijital baskı ve kesme makinelerinde dünyada lider üreticidir. Türkiye pazarında da AR-GE çalışmalarına yaptığı yatırımlar ile sağlam adımlarla kendini yenilemeye, kullanıcılarının taleplerini karşılamaya ve yeni pazarlar oluşturmaya devam edecektir. Gelecek dönem planlarımızda ise Mimaki Eurasia olarak hizmet verdiğimiz ülke sayısını arttırmayı hedefliyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz noktalar var mı?

Mimaki ailesi olarak AR-GE çalışmalarımıza yaptğımız yatırımlarımız ile son teknoloji ürünlerini en az maliyete, en güvenilir şekilde sektör liderliğimizi devam ettirerek emin adımlarla ilerlemeye kendimizi her gün geliştirmeye devam ediyoruz.Bu içerik 2428 defa okundu.