Unifol Araç Kaplama Şovlarıyla Sign İstanbul’da Dikkatleri Topladı

Unifol Araç Kaplama Şovlarıyla Sign İstanbul’da Dikkatleri Topladı
4-8 Ekim tarihleri arasında Sign İstanbul Fuarı’na katılan Unifol, en yeni ürün grupları ve bir Unifol klasiği haline gelen araç kaplama şovlarıyla ziyaretçilerden yoğun ilgi topladı.


4-8 Ekim tarihleri arasında Sign İstanbul Fuarı’na katılan Unifol, en yeni ürün grupları ve bir Unifol klasiği haline gelen araç kaplama şovlarıyla ziyaretçilerden yoğun ilgi topladı. Biz de fuarda ziyaret ettiğimiz Unifol Bölge Satış Sorumlusu Recep Orak ile fuarla ilgili değerlendirmesini aldık.

Öncelikle fuarla ilgili genel değerlendirmenizi alabilir miyiz? Fuar Unifol için nasıl geçti?

Fuarın beş gün olarak düzenlenmesi bizim için çok iyi oldu. Özellikle iç piyasadan çok farklı alanlardan son kullanıcılar standımızı ziyaret etti. Dış piyasadan çok yoğun ziyaretçi gelmese de, Azerbaycan, Irak ve Libya gibi bölgelerden her zamanki müşterilerimiz bizleri ziyaret ettiler. Fuarda özellikle yeni piyasaya sunmuş olduğumuz bant ürünlerimizi tanıtma fırsatı yakaladık. Bu ürünleri fuarda tanıtmak bizim için oldukça avantaj sağlıyor, bayi aracılığıyla tanıtım yapmak biraz uzun sürebiliyor ama biz burada direkt son kullanıcıya ürünlerimizi tanıtma fırsatı buluyoruz. Bu açıdan çok verimli bir fuar geçirdiğimizi söyleyebilirim.

Fuarda tanıttığınız ürün gruplarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Fuarda bu yıl ilk kez lanse edilen ürünleriniz oldu mu?

Cast ürün grubunda çıkardığımız yeni ürünleri tanıttık. 9362 kaput koruma ürünlerinde çok hızlı ilerleme kaydediyoruz.

9520 dijital baskı cast ürünümüz, 9532 cast laminasyon ürün grubumuz ve hava kanallı ürünlerimizle beraber fuarda müşterilerimize çok önemli eğitimler verdik. Sektörün çok iyi bildiği ve yaygın olarak kullanılan 3980 dijital baskı serisi 3700 plotter serimizi, 7800 translucent serimizi ve cam dekor serilerimizi tanıttık, numuneler dağıttık. Fuarda ilk defa bant ürün gruplarımızı, çift taraflı köpük bant ürünlerimizi ve tissue bant serimizi tanıttık. Bu ürünlerin kullanımı hakkında kitapçıklar ve tanıtım broşürleri dağıttık, son kullanıcıları ve bayileri ürünlerimiz hakkında bilgilendirdik. Ayrıca, her yıl olduğu gibi standımızda bire bir araç kaplama şovu gerçekleştirerek, müşterilerimize araç kaplama konusunda dabilgi verdik.

Şirket olarak, araç kaplama konusunda sektöre sürekli eğitimler veriyor ve son kullanıcıların yaptığı yaygın yanlışlar konusunda kullanıcıyı bilinçlendirmeye çalışıyorsunuz. Bu eğitimleri hangi periyotlarla düzenliyorsunuz?

Şu an için talep olması durumunda bire bir ya da proje bazlı eğitimlerimizi veriyoruz. Örneğin bir firma, beş araçlık bir filo almış oluyor, biz kendi ekibimizi göndererek hem uygulamasını yapıyoruz, hem eğitimini veriyor hem de ürün garantisi veriyoruz. Talep olduğu takdirde de grup halinde eğitimler de sunabiliyoruz.

Araç kaplama uygulamaları konusunda sektörde halen yanlış uygulamalar yapıldığını duyuyoruz. Bu konuda sizin gözlemleriniz nedir? Bu konuda siz Unifol olarak nasıl bir misyon yükleniyorsunuz?

Araç kaplama uygulaması denince piyasada çok fazladoğru bilinen yanlışlar var. Biz şunu tespit ettik: Sektörde ciddi alamda eğitim ihtiyacı var. Piyasada dünyaca ünlü rakiplerimiz var. Bu markaların ürünlerini de kullananlar sıkıntı yaşıyorlar. Çünkü en büyük sıkıntı üründen dolayı değil araç kaplama uygulama bilgisinin eksikliğinden dolayı yaşanıyor. Burada da bu sıkıntıların önüne geçmeye çalışıyoruz. Ürün kaynaklı bir sıkıntı olduğunda derhal teknik ekibi bilgilendiriyoruz, ürünlerimizde geliştirmeler yapıyoruz, organizasyonlarımızı buna göre şekillendiriyoruz, bu alanlara odaklanıyoruz.

Unifol yurtdışı pazarlarda da önemli bir pazar payına sahip olan ve pazar ağını sürekli genişleten bir firma. Bu amaçla da dünyanın dört bir yanında fuarlara katılıyorsunuz. Şu anda ihracat yaptığınız bölgeler neler?

Halihazırda Çin, Güney Amerika, Ortadoğu, Rusya ve Avrupa bölgelerine ürün sevkiyatlarımız devam ediyor. Yakın zamanda Arjantin’de katılmış olduğumuz bir fuarda çok önemli başarılar elde ettik ve fuar bize Güney Amerika ve ABD pazarını açtı. Şu anda ABD’de bize ciddi anlamda pazar açacak bir bayi ile çalışmalarımız başladı. Önümüzdeki süreçte de ABD fuarlarına katılarak bu bölgedeki pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.Bu içerik 2165 defa okundu.