Almira Teknoloji’den Sign İstanbul’da Özel Lazer Kesim ve Kazıma Çözümleri

Almira Teknoloji’den Sign İstanbul’da Özel Lazer Kesim ve Kazıma Çözümleri
4-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan Almira Teknoloji, standında özel lazer kesim, kazıma ve galvo markalama makinelerini tanıttı.


4-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan Almira Teknoloji, standında özel lazer kesim, kazıma ve galvo markalama makinelerini tanıttı. Biz de fuarda tanıtılan çözümler hakkında bilgi almak üzere Almira Teknoloji firma sahibi Osman Kandemir ile görüştük.

Öncelikle Sign İstanbul Fuarı’na dair genel görüş ve izlenimlerinizi alabilir miyiz? Katılımcı ve ziyaretçi yoğunluğu açısından fuarı nasıl değerlendiriyorsunuz? Fuar firmanız için nasıl geçti?

Almira Teknoloji olarak yedi yıldır Sign İstanbul Fuarı’na katılmaya devam ediyoruz. Hem var olan müşterilerimizle hem de yeni müşterilerle buluşmak adına Sign İstanbul bizim için katıldığımız en önemli fuarlardan biri. Bu sene de satış ekibimiz katılımcılarla oldukça iyi temaslar sağladı. Bu yılki fuar bizim açımızdan oldukça başarılı geçti. Bu sene fuarın Printtek ile eşzamanlı düzenlenmesinin fuara nasıl bir yansıması oldu sizce? Printtek 2017 ve Sign İstanbul Fuarı’nın eşzamanlı olarak düzenlemesinin fuara olumlu etkileri olduğunu düşünüyoruz. Fuarda baskı teknolojilerini kullanan birçok yatırımcıya, Almira Teknoloji olarak sergilediğimiz lazer kesim ve kazıma makinelerini ve Türkiye’nin ilk lazer sarf malzeme online platformu lazerci.com’u tanıtma fırsatı bulduk.

Fuarda hangi çözümlerinizi tanıttınız?

Almira Teknoloji olarak orta ebatlı lazer kesim, kazıma ve galvo markalama makineleri alanında bugüne kadar Türkiye’de 2.000’den fazla makine sattık. AEON Laser olarak Çin’de 3.500m2 alana kurulu fabrikamızda 80 çalışanımızla birlikte yüksek kaliteli makineler üretiyoruz ve uluslararası bir satış operasyonumuz var.

Ekonomik makine sınıfında ise Crea Speed markamızla on seneyi aşkın bir süredir Türkiye’nin en önemli lazer kesim, kazıma ve galvo markalama markalarından biri haline geldik. Türkiye’de 30 kişilik bir ekip sayısına ulaştık. Satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerimizde, özellikle teknik servisimizde, Türkiye çapında saat gibi işleyen bir hizmet kalitesine ulaştık. Satışa sunduğumuz her makine modelinin ihtiyaç duyacağı lens, ana kart ve lazer tüpü dahil olmak üzere tüm yedek parçaları devamlı stoklarımızda bulunduruyoruz. Sürekli yedek parça bulundurma politikamız sayesinde, müşterilerimizin üretimlerini zaman kaybına uğramadan sürdürebilmesini sağlıyoruz.

Bu yıl fuarda ilk defa lanse ettiğiniz çözümler oldu mu? Bunlar hakkında bilgi verir misiniz?

Bu sene fuarda entegre bilgisayar ve yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip yeni Galvo markalama makine modellerimizi ve AEON Mira 7 modelini tanıtma fırsatımız oldu. AEON Mira serisi kompakt, masaüstü lazer kesim ve kazıma makineleri arasında uluslararası platformda en çok tercih edilen makinemiz. İki sene önce piyasaya sürdüğümüz Mira 5’ten farklı olarak, yeni AEON Mira 7 modeli, daha büyük bir çalışma alanına sahip. Makine, özellikle promosyon ve yaratıcı ürünler üreten küçük işletmeler için fiyat / performans bakımından eşsiz özellikler sunuyor. Ayrıca online mağazamız lazerci.com’da bu yıl itibariyle binlerce çeşit sarf malzemeyi müşterilerimizle buluşturmaya başladık. Online mağazamızda ahşap ve pleksiglas plakaları ebatlandırarak Türkiye’nin her köşesine çok hızlı bir şekilde kargoluyoruz. Plakalı ürünlerin yanında lazer atölyelerinin ihtiyaç duyduğu tekstil aksesuarları, hazır ürünler ve hırdavat malzemelerini sunuyoruz.

Yakın zamanda portföyünüze ekleyeceğiniz yeni çözümler olacak mı?

Bu sene lazerci.com ile birlikte yeni bir e-ticaret, yazılım ve tasarım ekibini de bünyemize kattık. Makinelerimizi sürekli geliştirmek ve yenilikçi teknolojileri ürünlerimize entegre etmek, yıllardır üzerinde durduğumuz en önemli konulardan biri. Bu sene Ar-Ge ekibimizi çok ciddi bir mühendis kadrosuyla güçlendirdik; ilerleyen aylarda da piyasaya süreceğimiz yeni ürünlerimiz olacak.

Fuarı ziyaret eden sektör temsilcileri ile yaptığınız görüşmelere istinaden, sektörün geleceğini nasıl görüyor ve değerlendiriyorsunuz?

Yazılım ve akıllı donanım sistemleri tüm dünyada olduğu gibi sektörümüzde de her geçen gün daha önemli hale geliyor. Akıllı donanım sistemleri geliştirip iş süreçlerini optimize eden markalar geleceğin markaları olarak varlıklarını sürdürebilecek diye düşünüyorum.Bu içerik 2143 defa okundu.