Esko Türkiye Kongsberg Kesim Sistemi ile Sign İstanbul’da Yoğun Talep Gördü

Esko Türkiye Kongsberg Kesim Sistemi ile Sign İstanbul’da Yoğun Talep Gördü
Sign İstanbul Fuarı’na Yatay Bilgisayar ortaklığı ile katılan Esko, Kongsberg kesim sistemleri ile ziyaretçilerden yoğun talep gördü. Biz de Esko Türkiye Dijital Pazarlama Direktörü Kartal Bora ile görüştük.


Sign İstanbul Fuarı’na dair görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Sign Istanbul 2017 fuarında beklentimizden daha az bir kalıtımcı kitlesi ile karşılaştık. Bu sene Printtek fuarının da aynı çatı altında olması bence matbaa sektörü için çok güzel bir fırsat yarattı; ziyaretçiler UV baskıdan sonlandırmaya kadar daha farklı projelerin nasıl geliştirilebileceğini görmüş oldular. Makina satışları tarafında genel olarak bu yıl beklentimizin üstünde bir talep ile karşılaştık ve bu taleplerin başarılı bir şekilde üstesinden geldik. Türkiye’de ekonominin pek net olmadığı ve yer yer soru işaretleriyle dolu olduğu bu günlerde, yatırımların hız kesmemesi buradaki potansiyelin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Esko fuarda hangi yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturdu?

Fuarda Kongsberg X44 model cihazımızı sergiledik. Cihazımız 3200x2200mm boyutlarındaki tabla alanı ve min 3kw su soğutmalı freze kafası, konveyor bandı, i-cut suit yazılımı ile açıkhava reklam sektörü için tam donanımlı bir kesim sistemi sunuyor. Sonlandırma sistemi alma aşamasında olan katılımcıların tercihleri, cihazımızın özelliklerinin yanı sıra güçlü referanslarımızın da katkısıyla bir kez daha Kongsberg’den yana oldu.

Satış ve servis noktasında nasıl bir yapılanma içindesiniz?

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin belli başlı şehirlerinde makine ve yazılımlarımız mevcut ve müşterilerimize destek verebiliyoruz. Websitemizde 7/24 ulaşılabilen destek birimi mevcut; buradan tüm müşterilerimiz tam destek alabilmektedirler.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Fuarlara azalan talebin önümüzdeki yıllarda teşviklerle çoğalacağını düşünüyorum, çünkü burada ciddi bir bilgi havuzu mevcut ve katılımcıların bu bilgi havuzundan yararlanması çok önemli. Özellikle rakipleri tek çatı altında görebilmeleri için fuarın çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu fuarları bilgi tazeleme ortamı ve herkesin aklına takılan soruları rahatlıkla sorabileceği açık bir ortam olarak düşünmek önemli. Bence halen ciddi bilgi eksiklği ve yanlış yönlendirilmiş kullanıcılar görmekteyiz. Dolayısıyla sektörün gelişmesi için doğru bilginin paylaşılması şart. Umarız önümüzdeki senelerde gerek müşterilerimiz gerek araştırma yapan firmalar bu etkinlikleri desteklemeye devam ederler.



Bu içerik 2380 defa okundu.