Promakim Roland Çözümleri ile Sign İstanbul’da Farkını Ortaya Koydu

Promakim Roland Çözümleri ile Sign İstanbul’da Farkını Ortaya Koydu

4-8 Ekim tarihleri arasında Sign İstanbul Fuarı’nda Roland çözümlerini sektörle buluşturan Promakim, renkli araç kaplama uygulaması ile fuarda oldukça yoğun ilgi gördü. Biz de Promakim A.Ş. Dijital Baskı Bölümü Satış Yöneticilerinden Ahmet Hatipoğlu ile görüşerek Promakim’in fuar süreci hakkında bilgi aldık.

Öncelikle Sign İstanbul Fuarı’na dair genel görüş ve izlenimlerinizi alabilir miyiz?

Sign İstanbul Fuarı, sektörümüze en başından beri katkı sağlayan önemli bir fuar olup ekip olarak mümkün olduğunca yer almaya çalıştığımız organizasyonlar arasındadır. Tabii son 4-5 yıldır sektör fuarlarının sayısının artmasıyla genel ziyaretçi katılımında düşmeler ve katılımcılar arasında bölünmeler yaşanıyor. Ancak her şeye rağmen sektörümüz için önemli olduğunu düşünüyor ve elimizden geldiğince destekliyoruz. Fuara katılmak, farklı firmalar ve insanlarla tanışmak bizim için her zaman heyecan verici. Sign İstanbul 2017 de bu anlamda kesinlikle iyi geçti diyebilirim.

Fuarda tanıttığınız çözümler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Her fuarda olduğu gibi Roland’ın bu yılın başında pazara sunduğu yeni baskı, bas&kes ve kesim makinelerini sergiledik. Yeni nesil dijital makineler diye adlandırılan bu sistemler, Roland’ın felsefesine uygun olarak çok yalın ve sade görünmesine karşın son derece geliştirilmiş özellikleri barındırıyor. Baskı kafası teknolojisi uzun bir aradan sonra yenilenen ve kesim kalitesi son derece arttırılmış cihazlardan bahsediyoruz. Tüm çözümler son derece ilgi çekti. Bilirsiniz, özellikle bas&kes denince dünyanın her yerinde Roland akla gelir. Şimdi TrueVis serileri gerçekten bas&kes işinin daha ne kadar geliştirilebileceğinin önemli bir göstergesidir. Promakim Roland Çözümleri ile Sign İstanbul’da Farkını Ortaya Koydu 4-8 Ekim tarihleri arasında Sign İstanbul Fuarı’nda Roland çözümlerini sektörle buluşturan Promakim, renkli araç kaplama uygulaması ile fuarda oldukça yoğun ilgi gördü. Biz de Promakim A.Ş. Dijital Baskı Bölümü Satış Yöneticilerinden Ahmet Hatipoğlu ile görüşerek Promakim’in fuar süreci hakkında bilgi aldık.

Bu yıl fuarda ilk defa lanse ettiğiniz çözümler oldu mu? Bunlar hakkında bilgi verir misiniz?

Malumunuz, Sign İstanbul Fuarı aynı zamanda 3D sistemlerini de içeriyor. Biz de bu yıl ilk kez Roland’ın masaüstü CNC makinesi MDX50’yi ziyaretçilerin ilgisine sunduk. Pek çok farklı kesimden ziyaretçi oldukça ilgi gösterdi. 3D Printer köşesinde yer verdiğimiz bu ürün 3D printerlar ile birlikte kullanılabilen ve ürün prototiplemesi konusunda oldukça tamamlayıcı bir özelliğe sahip çözümümüzdür.

Fuarı ziyaret eden sektör temsilcileri ile yaptığınız görüşmelere istinaden, sektörün geleceğini nasıl görüyor ve değerlendiriyorsunuz?

Bu sektör bizim için her zaman renkli ve heyecan verici. Son derece dinamik ve ülkemizde gelişime oldukça açık bir sektör. Ekonomideki değişken döviz çalkantıları pek çok alanı olumsuz etkilediği gibi reklam sektörünü de kötü yönde etkiliyor. Yürüttüğümüz temsilciliklerin hepsi EUR ya da USD cinsinde ülkeye giriş yapıyor ve bu şekilde satışı gerekiyor. Ancak genel olarak biz ilgilendiğimiz alanlardan birinin de reklam sektörü olmasından gayet memnunuz ve sektörün geleceğini olumlu görüyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz noktalar var mı?

SignGraphic ekibine her zaman olduğu gibi çok teşekkür ediyoruz. Derginizin ülkemizde bu sektöre ilgi duyan ve farklı yerlerde yaşayan herkese ulaşabiliyor olmasından çok memnunuz ve sektöre oldukça önemli katkılar sağladığınızı düşünüyoruz.Bu içerik 1902 defa okundu.