Elmas Reklam Ürünleri Sign İstanbul’da Verimli Bir Fuar Geçirdi

Elmas Reklam Ürünleri Sign İstanbul’da Verimli Bir Fuar Geçirdi

Sign İstanbul Fuarı’na katılan Elmas Reklam Ürünleri, fuarda yaptığı görüşmeler ve satışlarla fuardan memnun ayrıldı. Elmas Reklam Ürünleri firma ortaklarından Mesut Elmas, fuarla ilgili izlenimlerini dergimizle paylaştı.

Fuara dair genel görüş ve izlenimlerinizi alabilir miyiz?

Printtek fuarı ile aynı tarihte ve 5 gün gerçekleşen Sign İstanbul Fuarı oldukça kalabalık ve direkt satın almaya yönelik ziyaretçilerin geldiği çok verimli ve olumlu bir fuar oldu. Fuar, farklı sektörden insanlar ile tanışmamıza da vesile oldu. Bu durum bizi tabii ki sevindirdi. Standımızda yeni ürünlerimizin tanıtımını yaptık ve müşterilerimizden olumlu dönüşler aldık. Ürünlerimiz kaliteli ve hızlı çözümler sunduğumuz için müşterilerimizden olumlu ve güzel haberler aldık. Bu da bizi çok memnun etti. Fuarda stokta olan ürünlerimizin satışını yaptık. Gelecek olan ürünler için de ciddi bir talep var.

Elmas Reklam Ürünleri olarak fuarda tanıttığınız çözümler hakkında bilgi alabilir miyiz?

320 cm ebadında ve 8 adet Konica 512i kafalı makinemiz yeni ürünümüzdü. Hızlı bir makine olmasından dolayı çok ilgi gördü. Saatte 280 m² baskı hızına sahip olan sanayi tipi bir makinedir. Ayrıca, laminasyon makinesi, eco solvent makinesi ve teneth optik gözlü plotter makinelerimiz çok talep gördü. Konica 512i kafalı makine; 320cm net baskı alanı, 4-8 kafa seçeneği, X ve Y ekseninde Panasonic servo motorlar, ön, orta ve arka ısıtma bölgesi, kafa ısıtma sistemi ve infrared ısıtma sistemi gibi özellikler sunmaktadır. Eco solvent makine; 190cm net baskı alanı, Epson DX7 kafa seçeneği, tek ve çift kafa seçeneği, hybrid servo motor motor, ön, orta ve arka ısıtma bölgesi, 4 pass’ta 22m² baskı hızı ve 720 dpi x 720dpi çözünürlük gibi özellikler sunmaktadır.

Laminasyon makinesi; 160cm ebatlarda, dakikada 7m kaplama, otomatik silindir indirme ve kaldırma, manuel pedallı sistem, max ısıtma sistemi 60°, pinomatik sistem ve kenar fazlalıkları kesme gibi özellikler sunmaktadır. Teneth Optik Gözlü Plotter; otomatik kontur sistemi, USB- U disk/serial port bağlantı, dokunmatik ekran, 0,025mm hassasiyet, 125cm net kesim alanı, 135cm malzeme alanı, Corel ve Ai programdan kesim yapabilme ve SignMaster kesim programı gibi özellikler sunmaktadır.

Fuarı ziyaret eden sektör temsilcileri ile yaptığınız görüşmelere istinaden, sektörün geleceğini nasıl görüyor ve değerlendiriyorsunuz?

Herkesin ortak noktası ekonomik gelişmeler ve dövizin çok ciddi artış ve eksilme göstermesidir, ki bu durum da sektörümüzü çok ciddi şekilde etkilemektedir. Ama Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunu düşünüyor ve bütün bu olumsuzlukların kısa sürede atlatılacağını umut ediyoruz.Bu içerik 1721 defa okundu.